Lenovo Ideapad Gaming 3 LoL'de düşük FPS

Melih21

Femtopat
Daha fazla  
Windows 11.
Ryzen 5 5600h.
RTX 3050 Ti 4 GB.
8 GB 3200 MHz RAM.
512 GB SSD.
Arkadaşlar cihaz da aşırı performans düşüklüğü var. LoL'de orta ayarlarda 85-105 FPS alıyorum. CPU GPU kullanımı da düşük Driver'lar da güncel. Ne yaptıysam olmadı. RAM'in tek channel olmasından kaynaklandığını düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öyle olsa rainbow gibi oyunda 130 civarında fps almazdım
Ram kaynaklı diye düşünüyorum, laptop kullanıcısıyım aynı şekilde; LoL'de, Valorant'ta en düşüğe de çeksem en yükseğe de fps farkı çok azdı ve düşük performans alıyordum. RAM'i 2x8 yapınca her şey düzeldi ve şey ile dene istersen ,RAM almadan önce işe yaramıştı bende, farklı bir monitör veya televizyona bağla bir de öyle bak performansına.

Ram kaynaklı diye düşünüyorum, laptop kullanıcısıyım aynı şekilde; LoL'de, Valorant'ta en düşüğe de çeksem en yükseğe de fps farkı çok azdı ve düşük performans alıyordum. RAM'i 2x8 yapınca her şey düzeldi ve şey ile dene istersen ,RAM almadan önce işe yaramıştı bende, farklı bir monitör veya televizyona bağla bir de öyle bak performansına.
Deneyim hocam, geri dönüş sağlarım

@Melih21 Tahmin ediyorum ki Rainbow çoklu çekirdek kullanımı için optimize edilmiş bir oyun ve bu sebeple tek kanal RAM bellekten daha az etkileniyordur. RAM belleklerin tek kanal olması işlemci performansını doğrudan etkiliyor. LOL gibi oyunlar ise tek ya da çift çekirdek kullanma üstüne kurulu olduğu için ve tek kanal RAM bellek olması tek çekirdek performansını aşırı etkilediği için düşük FPS alman oldukça olası.

Hocam başka ekrana bağladım fps aşırı derece de arttı bunun sebebi ne?

Hocam başka ekrana bağladım FPS aşırı derece de arttı bunun sebebi ne?

Harici monitör ile aradaki iGPU kesintisi kayboluyor ve sırf harici ekran kartın işlem yapıyor, ben böyle biliyorum. Bende RAM'i 2x8 yapınca bu da düzeldi. Bana sorarsanız LoL'de kesinlikle RAM'den kaynaklı o performans.

Windows 11.
Ryzen 5 5600h.
RTX 3050 Ti 4 GB.
8 GB 3200 MHz RAM.
512 GB SSD.
Arkadaşlar cihaz da aşırı performans düşüklüğü var. LoL'de orta ayarlarda 85-105 FPS alıyorum. CPU GPU kullanımı da düşük Driver'lar da güncel. Ne yaptıysam olmadı. RAM'in tek channel olmasından kaynaklandığını düşünmüyorum.
Merhabalar. Ben de geçen hafta aynı laptopu aldım aynı sorunları yaşıyorum. Sorununuzu çözdünüz mü? Çözebildiyseniz nasıl çözdünüz?

Yeni konular

Geri
Yukarı