Lenovo IdeaPad Gaming 3 macun değişimi sonrası sıcaklıklar düşmedi

SngrBob

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı : GeForce GTX 1650 4GB
İşlemci : AMD Ryzen 5 5600h
Ram : 32GB 3200Mhz DDR4
SSD : 1TB M.2 SSD
Macunu fazla sürmüş olabilir veya soğutucu bloğu yerleştirirken dağıtmış olabilirsin.
Yok macunu ince tabaka halinde sürdüm soğutucuyu da direk tekte oturttum üstüne.

2 yıl sonra bilgisayarın termal macununu değiştirdim fakat RDR Online'de önceden de 86 derece oluyordu yine 86 derece oluyor. Sıcaklıklarda bir oynama yok, sizce macun az mı gelmiş olabilir?
Kullandığım termal macun: Cooler Master Htk-002 Hıgh Performance Thermal Macun fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Hocam aynı sıkıntı bende de var, termali değiştirdim (arctic mx4) lakin ilk başta normaldi sonra yine sıcaklıklar arttı. Çözüm bulabildiniz mi acaba ?

Kullandığın macun oyuncu dizüstü için çok da önerebileceğim bir macun değil. Benim şahsen tavsiyem Kryonaut ve ufak bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Sıcaklıktan ziyade işlemcin hangi watt ayarında çalıştığı, hangi frekans da çalıştığını kontrol etmeyi unutma; çünkü senin ona sağlayacağın fırsatları sana daha çok performans vermek için kullanacaktır.

Geri
Yukarı