Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX3050/3050 Ti laptoplarda şarj adaptörü sıkıntısı mı var?

ryzen 5 5600h 3050ti olan modele sahibim evet şarj azalma sorunu var garantiye göndermeyi düşünüyorum sorun adaptörle çözülür muhtemelen ama üstüne o parayı vermek istemiyorum

Son dönemde bayağı bir soruluyor bu soru. Kullananlara soruyorum. 3050 ekran kartlarına sahip modellerde şarj aletinin watt değerinin düşük olmasından kaynaklı bir sorun var mı?

Kısa ve net olacağım. Bilgisayarı alıp denedim ve iade ettim. Lenovo Ideapad Gaming 3 modeller şahane lafım yok fakat tek dikkat etmeniz gereken 135 watt adaptöre sahipse ardınıza bakmadan kaçın. 170 watt adaptöre sahip ideapada sarılabilirsiniz. Evet 135 wattlıklar diğerlerine göre ucuz ama sistemin istediği gücü karşılamıyor bataryadan yiyor ve yerkende anlık FPS dropları yiyor tamamen o bilgisayara bu saçmalığı yaparak hiç etmişler. Sonuç 135 watt adaptör varsa kaçın 170 watt varsa alın.

Kısa ve net olacağım. Bilgisayarı alıp denedim ve iade ettim. Lenovo Ideapad Gaming 3 modeller şahane lafım yok fakat tek dikkat etmeniz gereken 135 watt adaptöre sahipse ardınıza bakmadan kaçın. 170 watt adaptöre sahip ideapada sarılabilirsiniz. Evet 135 wattlıklar diğerlerine göre ucuz ama sistemin istediği gücü karşılamıyor bataryadan yiyor ve yerkende anlık FPS dropları yiyor tamamen o bilgisayara bu saçmalığı yaparak hiç etmişler. Sonuç 135 watt adaptör varsa kaçın 170 watt varsa alın.
135watt ama 11300hlı olanı kullanıyorum bır sıkıntı yasamadım?5600hlı modelimi kullanıyordunuz

Çünkü 11300H'ın watt değer daha az.

Biliyorum bende sıkıntı yasamamak ıcın bılerek aldım bu modeli.

Hayır sizdeki modeldendi siz bilgisayarı Full performansda denememissiniz.

Hocam ne yalan söyleyeyim bir tek Witcher'da denedim ekran karti kullanımı 99'da oldu yerı yerı normal olarak dustude 3saat falan oynadım 95 sabıt kaldı şarj.
benlik bır sıkıntı yok ama alacak arkadaslar ıcın merak ettım
Ki islemcı 30W'yı gecmıyor duz hesaplanandan daha da fazla kalıyor daha cok ekran kartı kullandıgı ıcın. İsterseniz valhalladada denıyebılırım Witcher'la alakalıysa.
GPU ve CPU bırden kullanan oyun soylersenız denemek ısterım.

Son düzenleme:
Biliyorum bende sıkıntı yasamamak ıcın bılerek aldım bu modeli.

Hocam ne yalan söyleyeyim bir tek Witcher'da denedim ekran karti kullanımı 99'da oldu yerı yerı normal olarak dustude 3saat falan oynadım 95 sabıt kaldı şarj.
Benlik bır sıkıntı yok ama alacak arkadaşlar ıcın merak ettım.
Ki islemcı 30W'yı gecmıyor duz hesaplanandan daha da fazla kalıyor daha cok ekran kartı kullandıgı ıcın. İsterseniz valhalladada denıyebılırım Witcher'la alakalıysa.
GPU ve CPU bırden kullanan oyun soylersenız denemek ısterım.

Boşuna uğraşmayın yüreğiniz benim gibi tükenmesin hocam ben çok denedim bu problemi de bile bile aldım adaptör alırım diye fakat sonradan huzursuz oldum iadeye yolladım R7 lisini alacağım. Bu link size fazlasıyla yeter bakın wh bilgileri iki tane versede adaptörü aştığı gözüküyor. Link
He bir de denediğim oyun Path of Exile fakat başlangıç seviyesinde anlayamazsınız.

kullanırken bir sıkıntı yasamıyorum bır fıkrım yok yoksa denemiyim ozaman rahatca kullanıyorum cunku forumdan bır arkadas sordugu ıcın test edeyım demıstım.
Boşuna uğraşmayın yüreğiniz benim gibi tükenmesin hocam ben çok denedim bu problemi de bile bile aldım adaptör alırım diye fakat sonradan huzursuz oldum iadeye yolladım R7 lisini alacağım. Bu link size fazlasıyla yeter bakın wh bilgileri iki tane versede adaptörü aştığı gözüküyor. Link
He bir de denediğim oyun Path of Exile fakat başlangıç seviyesinde anlayamazsınız.
bana yetıyor gıbı gelıyor ama herneyse.
sizde sarj nerelere kadar dustu?

Kullanırken bir sıkıntı yasamıyorum bır fıkrım yok yoksa dene miyim o zaman rahatça kullanıyorum cunku forumdan bır arkadas sordugu ıcın test edeyım demıstım.

Bana yetıyor gıbı gelıyor ama her neyse.
Sizde şarj nerelere kadar dustu?

Ne kadar cok oyunda kalirsa batarya inmeye devam ediyordu pek dikkat etmedim sonucta 1 bilr inse adaptör yetersiz bilgisayar tam performansıyla çalışmaz demek ve yediği FPS droplarda cabası.

Geri
Yukarı