Lenovo Ideapad Gaming 3 sistem çok ısınıyor

Kullandığım sistem şu: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ey00mjtx-p-HBCV000005MF4K

Alalı 1 hafta oldu. Normal kullanımda 40-55 derece aralığında geziyor ama yük altında çok çabuk ısınıyor. CS:GO'da yaklaşık 10 dakikada 85 dereceleri görüyorum. Devam ettiğimde yaklaşık yarım saat içinde 94 dereceye kadar çıktı. Ne kadar ısınırsa ısınsın performansında düşüş yok ama bu sıcaklık değerleri tedirgin ediyor. İlk defa Gaming laptop kullandığım için de bilemiyorum, bu sıcaklık değerleri normal mi?

Yapacağın şey:
-Laptop soğutucusu almak
-Csgo'da ayarları düşürmek ve fps'i sabitlemek. Benim ekran 60hz ama 121'e sabitliyorum böylece akıcılık bozulmuş olmuyor ve laptop max. 85 dereceyi görüyor. (4:3 900p oyun içi ayarlarda)
-Turboboostu kapatma, o zaman iyi fps alamazsın.

Aynı Laptop bende var.
1)Lenovo Vantage'de ısı kipini performans moduna al.(Oyun sırasında)
2)Bu videodakileri yap. Yalnız oynadığın oyuna göre biraz performans düşüşü olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende 15-20 derece fark etti.

Aynı Laptop bende var.
2)Bu videodakileri yap. Yalnız oynadığın oyuna göre biraz performans düşüşü olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

CSGO oynuyor. Yapacağı şey fps'i kilitlemek. Yoksa çok feci drop yer adamla karşı karşıya gelince.

Aynı Laptop bende var.

Şimdi denedim Warzone da 87 den 68'e düştü.

Aynı Laptop bende var.

Bu videoyu uygulayınca FPS ne kadar fark eder? 5 10 FPS düşüş mu olur yoksa daha fazla mi?

Ben de aynı modeli kullanıyorum soğutması gayet iyi alttan hava alıyor ve sizde dümdüz zemine koyuyorsunuz nasıl soğuk havayı çeksin altına bir soğutucu alın ve FPS'i de sabitleyin ve Turbo Boost kapatmanızı önermiyorum ısınması geçer ama 4.2GHz'de çalışan işlemci 1.4 GHz'ye kadar düşüyor kapayınca haliyle soğusa da işlemci bazlı oyunlarda FPS düşürüyor ve Battlefield 5 gibi oyunda yüksek grafiklerde darboğaz bile yaşadım %14 (anlık) civarında Turbo Boost'u kapatınca kısaca kapatmanızı önermiyorum ve bir setup işlemi yaparken örneğin AMD driverini kuruyorsunuz 3 kat daha yavaş gerçekleşiyor diyebilirim. Ancak yeter ki ısınmasın diyorsanız kapatabilirsiniz ve zaten bilgisayar 85 dereceye kendisini kilitliyor kısaca bu sıcaklık laptoplara göre normal dert etmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı modeli kullanıyorum soğutması gayet iyi alttan hava alıyor ve sizde dümdüz zemine koyuyorsunuz nasıl soğuk havayı çeksin altına bir soğutucu alın ve FPS'i de sabitleyin ve Turbo Boost kapatmanızı önermiyorum ısınması geçer ama 4.2GHz'de çalışan işlemci 1.4 GHz'ye kadar düşüyor kapayınca haliyle soğusa da işlemci bazlı oyunlarda FPS düşürüyor ve Battlefield 5 gibi oyunda yüksek grafiklerde darboğaz bile yaşadım %14 (anlık) civarında Turbo Boost'u kapatınca kısaca kapatmanızı önermiyorum ve bir setup işlemi yaparken örneğin AMD driverini kuruyorsunuz 3 kat daha yavaş gerçekleşiyor diyebilirim. Ancak yeter ki ısınmasın diyorsanız kapatabilirsiniz ve zaten bilgisayar 85 dereceye kendisini kilitliyor kısaca bu sıcaklık laptoplara göre normal dert etmeyin.
Haklısın ama bir noktayla bir paragraf yazmışsın. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı