Lenovo Ideapad Gaming 3 vs Acer Nitro 5 AN515

V8SCANIA

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler Gaming laptop almak istiyorum ve 20.000TL bütçem var.
Yoğun araştırmalar sonucu bu iki laptop arasında kaldım. Acer'ın ekran kartı Lenovo'nunkinden daha kötü fakat işlemcisi daha iyi.
İki laptopun da karşılaştırmasını YouTube'dan bulamadığım için ekran kartlarının ve işlemcilerinin karşılaştırmalarına ayrı ayrı baktım ve şöyle bir sonuca vardım;
R7 6800H ve R7 5800H arasında ortalama 2-3 FPS civarı bir fark var.
RTX 3050 ve RTX 3050 Ti arasında ise ortalama 3-5 FPS civarı fark var.
Siz olsanız hangisini alırdınız çok arada kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler Gaming laptop almak istiyorum ve 20.000TL bütçem var.
Yoğun araştırmalar sonucu bu iki laptop arasında kaldım. Acer'ın ekran kartı Lenovo'nunkinden daha kötü fakat işlemcisi daha iyi.
İki laptopun da karşılaştırmasını YouTube'dan bulamadığım için ekran kartlarının ve işlemcilerinin karşılaştırmalarına ayrı ayrı baktım ve şöyle bir sonuca vardım;
R7 6800H ve R7 5800H arasında ortalama 2-3 FPS civarı bir fark var.
RTX 3050 ve RTX 3050 Ti arasında ise ortalama 3-5 FPS civarı fark var.
Siz olsanız hangisini alırdınız çok arada kaldım.
Hocam ben lenovonun 5600h versiyonlusunu kullanıyorum. Bilgisayardan baya memnunum. Ufak tefek eksiklikleri var tabi ama büyük sorunlar değil. Attığın acer 2022 versiyon lenovo ise 2021 versiyon. Lenovoyu öneririm.

Bu ikisindende iyi olur.

Monster laptopların ısınma probleminden dolayı düşünmüyorum hocam teşekkürler öneri için 🙏

Ti olması bir şey ifade etmiyor Acer 95W 3050 içeriyor Lenovo 85W 3050 ti içeriyor yani Acer daha performanslı. (Türkçeyi tam olarak istediğim gibi kullanamamışım 85w 3050ti ile 95w 3050 arasında 1 fps fark ya vardır ya yoktur anlatmak istediğim buydu)

Yeni konular

Geri
Yukarı