Lenovo Ideapad Gaming 3'ten cızırtı geliyor

Şahsen iade işlemini başlattım ve bugün iade bankama yatırıldı. Çözüm aramanız mantıksız olacaktır çünkü Lenovo yetkilileri gelen bu sesin eğer artmıyorsa veya performans sorununa yol açmıyorsa normal olduklarını dile getirdiler aradığım zaman.

Ben Hepsiburada'dan techburada adlı satıcıdan aldım cızırtı sorunu olduğunu belirttim Hepsiburada bize gönderin biz satıcıya ulaştıracağız dediler Ekim'in 23'ünde kargoya verdim satıcıya ne zaman ulaştı bilmiyorum ama satıcı ben servise göndereceğim dedi gönderdi aralık ayının 9una kadar ses seda yok satıcı bana yollasınlar yollayacağım diyor halbuki Lenovo servisten kasım'ın 4'ünde satıcıya yollanmış ürün Hepsiburada ne ilgileniyor ne de başka bir şey yapıyor umurlarında bile değil ben Online derslerin olduğu bu dönemde YKS'ye hazırlanan bir öğrenci olarak mağdur edildim bu satıcıyı ve Hepsiburada'yı tavsiye etmiyorum arkadaşlar (para iadesi yapacaklar)

Ben Hepsiburada'dan techburada adlı satıcıdan aldım cızırtı sorunu olduğunu belirttim Hepsiburada bize gönderin biz satıcıya ulaştıracağız dediler Ekim'in 23'ünde kargoya verdim satıcıya ne zaman ulaştı bilmiyorum ama satıcı ben servise göndereceğim dedi gönderdi aralık ayının 9una kadar ses seda yok satıcı bana yollasınlar yollayacağım diyor halbuki Lenovo servisten kasım'ın 4'ünde satıcıya yollanmış ürün Hepsiburada ne ilgileniyor ne de başka bir şey yapıyor umurlarında bile değil ben Online derslerin olduğu bu dönemde YKS'ye hazırlanan bir öğrenci olarak mağdur edildim bu satıcıyı ve Hepsiburada'yı tavsiye etmiyorum arkadaşlar (para iadesi yapacaklar)

Bende aynı şekilde aynı satıcıdan aldım acaba modelde karakteristik olarak bir sıkıntı mı var veya çözümü var mı bunun bu kadar çok kişi de aynı sıkıntı aynı yerde olduğuna göre.

Dostum aynı modele sahibim bende de sol taraftan ses geliyor geceleri daha fazla belli oluyor.
Biraz araştırmadan sonra deneyimlerimide katarak bu sesin "coil whine" yani bobin sesi olduğuna kanaat getirdim. Adaptörü çıkarınca ses bende kesiliyor , Adaptörü yeniden takınca başlıyor. Çoğu bilgisayarda olabilme şansı varmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
arkadaşlar bu videoda alttaki yorumlarda çözümünü yazmış birisi bende laptop yok ama işe yaramış galiba çok sayıda insan beğenmiş bi bakmanızı tavsiye ederim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar bu videoda alttaki yorumlarda çözümünü yazmış birisi bende laptop yok ama işe yaramış galiba çok sayıda insan beğenmiş bir bakmanızı tavsiye ederim.

Arkadaşın bahsettiği yorum bu bende bunu uygulayarak çözüm buldum her 2nizede teşekkürler.
!!! Fakat bu ayar performans kaybına yol açıyor !!!

Dosya Ekleri

• çözüm cızırtı.png
    çözüm cızırtı.png
    71,2 KB · Görüntüleme: 186
Son düzenleme:
Arkadaşlar neden okuduklarınızı anlamaya çalışmıyorsunuz acaba merak ediyorum. Bu işin çözümü falan aramaya çalışmayın çünkü sorun fiziksel. İşlemcinizi %99'a kadar sınırladıktan veya turbo boost'u kapattıktan sonra sesi kulağınızı dayamadığınız sürece duymazsınız, bununla beraber işlemcinizi kısıtlı olarak kullanacaksınız yani performans kaybı olacak. Çıkan sesin sebebi işlemcinin frekansını değiştirmesi esnasında ortaya çıkıyor. Şahsen yeni aldığınız bir cihazda belirtilen performansı kısarak kullanmaya çözüm diyorsanız kullanın. Bunun dışında iade etmenizi öneririm.

Arkadaşlar neden okuduklarınızı anlamaya çalışmıyorsunuz acaba merak ediyorum. Bu işin çözümü falan aramaya çalışmayın çünkü sorun fiziksel. İşlemcinizi %99'a kadar sınırladıktan veya turbo boost'u kapattıktan sonra sesi kulağınızı dayamadığınız sürece duymazsınız, bununla beraber işlemcinizi kısıtlı olarak kullanacaksınız yani performans kaybı olacak. Çıkan sesin sebebi işlemcinin frekansını değiştirmesi esnasında ortaya çıkıyor. Şahsen yeni aldığınız bir cihazda belirtilen performansı kısarak kullanmaya çözüm diyorsanız kullanın. Bunun dışında iade etmenizi öneririm.
Şahsen iade işlemini başlattım ve bugün iade bankama yatırıldı. Çözüm aramanız mantıksız olacaktır çünkü Lenovo yetkilileri gelen bu sesin eğer artmıyorsa veya performans sorununa yol açmıyorsa normal olduklarını dile getirdiler aradığım zaman.
İadede herhangi bir sorun oldu mu ? Çünkü paketi açılan ürün iade edilmiyor diye biliyorum.

İadede herhangi bir sorun oldu mu ? Çünkü paketi açılan ürün iade edilmiyor diye biliyorum.
Ürünü ben Hepsiburada sitesi üzerinden aldım. Site içerisinde ürünü aldıktan sonra 14 gün içerisinde iade hakkınız bulunuyor. Yanlış bilmiyorsam diğer yerler için de durum bundan ibaret. Yaşadığım tek sorun ürünü iade ederken sıfırlamamıştım ve ilerleyen günlerde aradıklarında şifremi hatırlayamadığım için süreç ben hatırlayana kadar uzadı. Doğru şifreyi verince anında iade işlemi tamamlandı benim için. Bunun dışında ürünü aldığımda ve iade ederken kutusuna koyduğumda videosunu çekmiştim, ne olur ne olmaz diye ama gerek kalmadı. Paketi açmadan ürünü deneyip, bir kusuru olup olmadığına bakamayacağınız için illa paketi açmak zorundayız bu tarz ürünlerde.

Geri
Yukarı