Lenovo IdeaPad L340 bakım servisi cihaz temizliği

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi geceler. Konu başlığındaki cihaza sahibim. Alalı yaklaşık 5 ay oldu. Aldım alalı cihazın içini temizletmedim ki normalde masaüstü bilgisayrımda haftada 1 kez yapardım, şimdi kötü hissediyorum kendimi :D Bakım servisine götürsem (Ankara) bunu yaparlar mı? Yaparlarsa ücret teklif ederler mi? Son olarak verdiğim gün alma şansım olur mu cihazımı? Garanti belgesi dahil olmak üzere hepsi mevcut. Daha önce yapmış olan arkadaşlar yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim.

Not: İlk defa dizüstü bilgisayar sahibiyim. Üniversite dolayısıyla satın almıştım. Hem oyun oynamak için hem diğer işlerde yardımcı olması için. Ek olarak, bilgisayarımın bakımı konusundaki tavsiyelerinize de açığım. İyi geceler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında sorularınızın garanti cevabı Lenovo servisini arayıp bilgi almak.
Aramak için şu sıra gerçekten pek uygun değilim. Canlı desteklerine defalarca bağlanmayı denedim fakat genelde öğlen saatleri aktif oldukları için zamanım uyuşmuyor. Ondan böyle bir konu açtım.

5 ay bakım yaptırmak için kısa bir süre. Arka havalandırma girişlerindeki tozu kuru bez veya yumuşak fırça ile temizlemen yeterli. Bakım konusunda servis ısınma sorunu varsa ücretsiz yardımcı olur. Standart bakıma götürüyorsan ücret talep edebilir.

5 ay bakım yaptırmak için kısa bir süre. Arka havalandırma girişlerindeki tozu kuru bez veya yumuşak fırça ile temizlemen yeterli. Bakım konusunda servis ısınma sorunu varsa ücretsiz yardımcı olur. Standart bakıma götürüyorsan ücret talep edebilir.
Isınma sorunu olabiliyor bazen cihazımda. Bunun için götürmelimiyim emin değilim ama. Dediğim gibi fanlarını vb. temizlemeyi çok istiyorum. Kendim yaparsam garanti dışı kalır diye korkuyorum ondan hiç ellemedim. Onun dışında,sıcak hava bilgisayarımın üst kısmından (ekranın hizasından) geliyor. Elimden geldiğince her gün bezle siliyorum tozları almaya çalışıyorum faydası olur mu bilemem...

Isınma sorunu olabiliyor bazen cihazımda. Bunun için götürmelimiyim emin değilim ama. Dediğim gibi fanlarını vb. temizlemeyi çok istiyorum. Kendim yaparsam garanti dışı kalır diye korkuyorum ondan hiç ellemedim. Onun dışında,sıcak hava bilgisayarımın üst kısmından (ekranın hizasından) geliyor. Elimden geldiğince her gün bezle siliyorum tozları almaya çalışıyorum faydası olur mu bilemem...
Garanti dışı kalıyor her şekilde korkmana gerek yok. Temizletmene şu an için gerek yok, kötü durumda olduğunu sanmıyorum. Islak bezle silersen faydadan çok zararı olur. Isınma sorunu elle tutulur bir şey değil, test yapman ve incelemen gerekiyor.

Garanti dışı kalıyor her şekilde korkmana gerek yok. Temizletmene şu an için gerek yok, kötü durumda olduğunu sanmıyorum. Islak bezle silersen faydadan çok zararı olur. Isınma sorunu elle tutulur bir şey değil, test yapman ve incelemen gerekiyor.
Anladım hocam. Saolun cevaplar için.

Geri
Yukarı