Lenovo ideapad L340 siyah ekran hatası

GeneralNecat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba aşağıda bilgilerini vermiş olduğum laptopa sahibim 1 sene önce satın aldım. 2-3 ayda bir açıp içini temizliyorum. Sürücüler güncel işletim sistemi ise Windows 11 sorum şudur;

Son 2-3 aydır laptopta bayağı bir yavaşlama hissediyorum ve son zamanlarda bir anda siyah ekran oluyor arka planda uygulamalar çalışıyor video sesleri her şey geliyor fakat ekran siyah kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bu sorun neden oluyor olabilir? Laptopu hızlandırmak için ne gibi yöntemler önerirsiniz?

İçerisi çok dolu diye sıfırladım buna rağmen aynı şey devam ediyor.
31313131.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 6 ay ile 1 yıl arasında cihazı açmayın. Vida yerleri yalama yapma imkanın yüksek. Arada bir siyah ekran oluyorsa anakarttan ekrana çıkan Flex kablosunu çıkar tak yap. 512 GB SSD var ise yarı yarıya bölerek kullanabilirsin. Intel driver and Support yazılımı var, orada GPU Wi-Fi vb gibi sürücüleri güncelle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 6 ay ile 1 yıl arasında cihazı açmayın. Vida yerleri yalama yapma imkanın yüksek. Arada bir siyah ekran oluyorsa anakarttan ekrana çıkan Flex kablosunu çıkar tak yap. 512 GB SSD var ise yarı yarıya bölerek kullanabilirsin. Intel driver and Support yazılımı var, orada GPU Wi-Fi vb gibi sürücüleri güncelle.
Sürücüler güncel ssd bölme işine bakacağım fakat 3 ay önce sorunsuz oynadığım oyunlar şimdi takılıyor bu doğal mı?

Pil En iyi performans modunda zaten genelde şarja takılı kullanıyorum.
Siyah ekran sorunu olarak dediğim flex kabloyu kontrol et. Termal macun yenilemesi ve temizlik yap cihazın içini sürekli açmayın 6 ay sonra temizlik için açabilirsin. CCleaner kullan temp dosyalarını ve kayıt defterindeki hataları temizle. Gene yavaşlık hissediyorsan ayarlardan bu bilgisayarı sıfırla yapabilirsin.

Geri
Yukarı