Monterey Lenovo Ideapad V330 Monterey EFI problemi

Yok, biz anlaşamıyoruz sanırım. Benim attığım EFI'de hata mı aldın, boot mu etmedi, ne oldu ne bitti bir gram anlamıyorum. Son yazdığına bakıyorum boot etmemiş, üsttekine bakıyorum verbose'ta takılmış.
Sizin attığınız EFIde touchpad verifity hatasına düşüp boot etmiyor. Verdiği hata şu:
voodoops2trackpad identify touchpad command failed

Benim en son mesajda attığım efi ile sistem sorunsuz açılıyor. Parlaklık , Wi-Fi , Bluetooth falan hepsi sorunsuz çalışıyor. Ama
1- iCloud servislerini kullanamıyorum. Unknown Device hatası veriyor
2- Touchpad çalışmıyor

Hem ELAN hem I2CHID kullanmışsınız, Touchpad türünüzü öğrenin ya da deneme yaparak öğrenin. iCloud servisleri için de SMBIOS yenileyin.
SMBIOS generator ile uyumlu kimlik bulamıyorum. Sistem iMac18,1. Bana uyumlu bir kimlik üretebilir misiniz?

Bu rehber işimi gördü. TouchPad'i de çözersem bitti bu iş :)

VoodooPS2Controller
VoodooI2C
VoodooI2CHID
-
VoodooPS2Controller
VoodooI2C
VoodooI2CELAN

Bu iki kext kombinasyonunu deneyin öyleyse. Direkt config.plist>Kernel>Add kısmında I2CHID'ı ve varsa alt pluginlerini devre dışı bırakabilirsiniz pratiklik açısından. Emin olmak istiyorsanız direkt Kexts'ten ve configten silin, size kalmış. Bir düzelme olmuyorsa ELAN'ı silip sadece I2CHID'ı deneyeceksiniz. O da olmuyorsa Touchpad türünüzü öğrenmeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı