Çözüldü Lenovo ideaped 310-15IKB RAM yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BerkantQ

Hectopat
Merhabalar. Laptopumum RAM'i 4 GB ve yükseltmek istiyorum özellikleri DDR4 2133MHz. Ana kartta tek soket var 4 GB yerine 8 GB almak istiyorum ama 2133MHz 8 GB RAM'ler pahalı 2400MHz daha ucuz. 2400MHz alsam sorun çıkar mı? Ya da başka bir RAM öneriniz varsa teşekkürler.

Laptop-Lenovo ideaped 310-15IKB.

İşlemci-i5 7200U 3100MHz.

Ekran kartı-GeForce 920MX ve Intel HD Graphics 620.

RAM-4 GB DDR4 2133MHz.

Anakartınız en fazla 2133MHz destekliyorsa 2400MHz alsanız bile 2133MHz'de çalıştıracaktır. Alırken CL değerinin de aynı olmasına dikkat edin. Uyumsuzluk olmasın.

Aida 64 indirip, anakart bölümünden, chipset sekmesine giriniz. Oradan tam şimdi hatırlayamıyorum yukarıdan ya kuzey ya da güney köprüsünü seçerseniz size "desteklenen bellek türleri" şeklinde MHz ve DDR bilgilerini verecektir. Paylaşırsanız daha net cevap verebilirim.

Aida 64 indirip, anakart bölümünden, chipset sekmesine giriniz. Oradan tam şimdi hatırlayamıyorum yukarıdan ya kuzey ya da güney köprüsünü seçerseniz size "desteklenen bellek türleri" şeklinde MHz ve DDR bilgilerini verecektir. Paylaşırsanız daha net cevap verebilirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    29,8 KB · Görüntüleme: 206
DDR4, 2133 MHz SDRAM takabilir, tek modül 32 GB'a kadar da yükseltebilirsiniz. Kolay gelsin.

Bir de son olarak yardım ederseniz çok sevinirim. Aliexpress'den şöyle bir RAM buldum.
Ama şu an hani karantinadayız acaba gelir mi? Ya da gümrük vergisi çok olur mu?
.

.

Geliyor, gelmesinden sıkıntı yok. Belli bir miktarın altındaki ürünlerde sabit bir ücret var. Tam hatırlayamasam da 10 lira gibi bir şey. Sanırım bu ürünlerde %20 vergi ve gümrük ücreti olacak yani X1.2 + 10 lira gibi bir şey olacak.
Öte yandan puskil gibi ucuz üründe bile vergisiyle 500 TL üzeri bir fiyat söz konusu. Tamam tüm RAM'ler ömür boyu garantili ama Çin ile irtibat sıkıntılı olacaktır.
Ben 100 TL için Çin'den satın almanın mantıklı olmayacağı kanaatindeyim.
Hatta küçük bir araştırmayla Türkiye'de daha uygun ürünler de buldum.

.

Geliyor, gelmesinden sıkıntı yok. Belli bir miktarın altındaki ürünlerde sabit bir ücret var. Tam hatırlayamasam da 10 lira gibi bir şey. Sanırım bu ürünlerde %20 vergi ve gümrük ücreti olacak yani X1.2 + 10 lira gibi bir şey olacak.
Öte yandan puskil gibi ucuz üründe bile vergisiyle 500 TL üzeri bir fiyat söz konusu. Tamam tüm RAM'ler ömür boyu garantili ama Çin ile irtibat sıkıntılı olacaktır.
Ben 100 TL için Çin'den satın almanın mantıklı olmayacağı kanaatindeyim.
Hatta küçük bir araştırmayla Türkiye'de daha uygun ürünler de buldum.

.

Kanka cidden son sorum bu babam 2400MHz almış Crucial iade edebiliriz ama sıkıntı çıkar mı kullansam.

Yeni konular

Geri
Yukarı