Lenovo IP Gaming 3 RTX 3050 Ti yüksek CPU sıcaklığı ve düşük GPU kullanımı

Leandres

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3050 Ti modelini kullanıyorum. Az önce PUBG oynarken baktım işlemci 90 dereceydi ve ekran kartı kullanımı %50 falandı. Aynı şekilde işlemci de. Ve orta ayarlarda işleme önceliği en düşükte iken sık sık drop giriyordu. Bu sorun neden kaynakli olabilir?

PUBG çok fazla CPU kullanan bir oyun sen işleme ölçeğini de düşürmüşsün ve ayarlarda yüksek olmadığı için çoğu yük işlemciye binmiş işleme ölçeğini %100 yapıp ayarları biraz yükseltirsen sorun çözülecektir. Sık sık drop girmesi normal o oyun en kral sistemlerde bile anlık FPS düşüşleri olan bir oyun bunu en aza indirmek için dediğimi yapmalısın ve dizey sekronizasyonuda açabilirsin dropları engellemek için.

PUBG çok fazla CPU kullanan bir oyun sen işleme ölçeğini de düşürmüşsün ve ayarlarda yüksek olmadığı için çoğu yük işlemciye binmiş işleme ölçeğini %100 yapıp ayarları biraz yükseltirsen sorun çözülecektir. Sık sık drop girmesi normal o oyun en kral sistemlerde bile anlık FPS düşüşleri olan bir oyun bunu en aza indirmek için dediğimi yapmalısın ve dizey sekronizasyonuda açabilirsin dropları engellemek için.
Şu an mesela valorant oynuyorum yüksek ayarlarda fanları düşük moda aldım işlemci 75 derece falan FPS ise 100den düşmüyor 150 civarı. Birazdan Pubg'de dediklerini deniyeceğim inşallah düzelir.

Şu an mesela Valorant oynuyorum yüksek ayarlarda fanları düşük moda aldım işlemci 75 derece falan FPS ise 100'den düşmüyor 150 civarı. Birazdan PUBG'de dediklerini deneyeceğim inşallah düzelir.

Laptop soğutucusu kullan bende de aynı model laptop var işlemcide 82 dereceleri görüyorum soğutucu olmasına rağmen ekran kartı 72 dereceleri geçmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı