Lenovo L340 vs ASUS-X571GT-AL136X

sungur sarıcı

Hectopat
Hikaye bazlı oyunlar oynamayı planlıyorum ama profesyonel ciddilikle olmasa da arkadaşlarla CS, LoL falan da gireriz. Acer yok, Monster falan kesinlikle almam. 2 model belirledim şimdiden kıyaslama yapar mısınız?

ASUS'un fan çıkış yeri ekrana üflüyormuş (başarısız bir tasarım) ve sonuç olarak Lenovo'nun ekranı falan daha büyük ASUS'da 120Hz ekran var Lenovo'da ise 60Hz ama dediğim gibi hikaye bazlı oynayacagım çoğunlukla. Yine de kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bunların kasası oyun için değil ısınma yapar bu kasalar şunlara bakın derim.
------------------
------------------

Bence bunların kasası oyun için değil ısınma yapar bu kasalar şunlara bakın derim.
------------------
------------------
En maxsimum bütçem 8300 lira ona göre öneride bulunur muusn ve bunların eksileri ne onu anlamadım
Ben dün Monster Abra A7 V12.1.5 satın aldım Monster modellerine bakabilirsiniz.
Evet şu anda indirimde benim için de acayip uygun ama içimde monstera karşı bir tedirginsizlik var ben biraz da hor kullanırım malzeme kalitesi o kadar iyi değil onun dışında tam fp ürünü olduğunu biliyorum birkaç gün daha bekleyebilirim bilgisayarı almak için bana ne kadar memnun olduğunu ne kadar fps aldığını ve doğru kontrol ettiğimi anlamak için ürünün linkini atar mısın şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Monster Abra A7 V12.1.5 Benim aldığım ürün bu Kadıköy'de bulunan mağazasına gittim ve kalitesi iyiydi benim için sesi de güzeldi ve çok şıktı tasarımı. Bence Monster alın hor kullanmamaya dikkat ederek benim bir tanıdığımda Tulpar T7 GTX 1060 (eski Tulpar serisi) vardı ve beğenmişti benim de laptopum yarın teslim edilecek bir süre kullandıktan sonra burada farklı bir konu açarak deneyimimi anlatırım.

En maxsimum bütçem 8300 lira ona göre öneride bulunur muusn ve bunların eksileri ne onu anlamadım

Evet şu anda indirimde benim için de acayip uygun ama içimde monstera karşı bir tedirginsizlik var ben biraz da hor kullanırım malzeme kalitesi o kadar iyi değil onun dışında tam fp ürünü olduğunu biliyorum birkaç gün daha bekleyebilirim bilgisayarı almak için bana ne kadar memnun olduğunu ne kadar fps aldığını ve doğru kontrol ettiğimi anlamak için ürünün linkini atar mısın şimdiden teşekkürler
Senin dediğin modellerde ısınma olabilir bilgisayar üreticileri bilgisayarları ince yapacagiz diye bilgisayarların tasarımını ona göre yapıyorlar bunun sonucunda ısınma problemleri ortaya çıkıyor mesela monster veya MSI laptopun her yerinde bir ızgara var ama normal bir laptopa göre kalın oluyor.

Asus'u bir arkadasim kullaniyor ve oyun performansindan hic memnun degil. Termal tasarimi cok kotu cihazin.
Lenovo'yu kendim kullaniyorum. i7 islemciyi kullanmayi unutun. i5'i zor sogutuyor.
Lenovo'nun incelemesini yapmistim buradan bakabilirsiniz. Lenovo L340 İnceleme - Technopat Sosyal
L340 modelinde i5 uzerindeki hicbir konfigurasyonu onermiyorum.
(Lenovo'nun kasa full plastik. Zamanla klavye asindikca cilali gibi gozukuyor, parlama yapiyor.)

Monster en mantikli secim olacaktir. Son 2 senedir gayet guzel cihazlar uretiyorlar. Alan arkadasim performans konusunda gayet memnun. Bir ara ben de Monster kullanmistim ve gayet memnun kaldim.

Sikayetvar sitesindeki memnuniyet puanlari da bence bir fikir verecektir. Avrupa/Amerika'da servisler gayet guzel calisiyor fakat TR'de Global Markalar servis konusunda cok sorunlu. Lenovo'nun servisinden dolayi bir daha markaya kolay kolay guvenesim gelmiyor.
Alinali 3 saat olan cihazin klavyesinde bir tusun kenari kalkik diye garantiye verdim. Garanti klavye aydinlatma kablosunu ters takmis, geldiginde calismiyordu, kendimiz duzelttik. Cihazda cizikler vardi diye not dusmus. Ulan cihazin fisine bak oyle salla 3 saatlik cihaz... Ayrica cihazin icinden "kabak cekirdegi" cikti. Daha ne diyim bilemiyorum.

Son düzenleme:
Asus'u bir arkadasim kullaniyor ve oyun performansindan hic memnun degil. Termal tasarimi cok kotu cihazin.
Lenovo'yu kendim kullaniyorum. i7 islemciyi kullanmayi unutun. i5'i zor sogutuyor.
Lenovo'nun incelemesini yapmistim buradan bakabilirsiniz. Lenovo L340 İnceleme - Technopat Sosyal
L340 modelinde i5 uzerindeki hicbir konfigurasyonu onermiyorum.
(Lenovo'nun kasa full plastik. Zamanla klavye asindikca cilali gibi gozukuyor, parlama yapiyor.)

Monster en mantikli secim olacaktir. Son 2 senedir gayet guzel cihazlar uretiyorlar. Alan arkadasim performans konusunda gayet memnun. Bir ara ben de Monster kullanmistim ve gayet memnun kaldim.

Sikayetvar sitesindeki memnuniyet puanlari da bence bir fikir verecektir. Avrupa/Amerika'da servisler gayet guzel calisiyor fakat TR'de Global Markalar servis konusunda cok sorunlu. Lenovo'nun servisinden dolayi bir daha markaya kolay kolay guvenesim gelmiyor.
Alinali 3 saat olan cihazin klavyesinde bir tusun kenari kalkik diye garantiye verdim. Garanti klavye aydinlatma kablosunu ters takmis, geldiginde calismiyordu, kendimiz duzelttik. Cihazda cizikler vardi diye not dusmus. Ulan cihazin fisine bak oyle salla 3 saatlik cihaz... Ayrica cihazin icinden "kabak cekirdegi" cikti. Daha ne diyim bilemiyorum.

Çok teşekkür ederim beni aydınlattığınız için aşağıdaki ürünü almayı planlıyorum sizce zekice hareket etmiş olur muyum(ben lise 1 öğrencisiyim lise sona kadar kullanmam gerekçek bunu da göz önüne alabilir misiniz?)

Geri
Yukarı