Lenovo L340 vs Dell G315

OsmanUlusan

Hectopat
Herkese merhabalar,
Öncelikle belirteyim sizlere şu anda Teknosa'dan Lenovo L340 i7 9750H GTX 1650 4 GB 8 GB RAM 256 GB SSD modelini satın aldım.
Lâkin aldıktan sonra soğutma ile ilgili sıkıntı yaşayabileceğim ve RAM slotunun tek olması oyunlarsa FPS etkileyeceğini öğrendim. Ve diğer cihazın (Dell) daha cazip özellikleri olması Lenovo'yu iade edip bunu almam gerektiği hissini aşıladı bana. Sizler ne düşünüyorsunuz? Trendyol'da 6299TL'ye şu anda. Kendi cihazımı 6000TL'ye satın aldim.

Şu an satın almış olduğum cihaz:

Almayı düşündüğüm cihaz:

Yapabiliyorsaniz iade edip Dell alin. Lenovo ile ilgili tum tespitleriniz dogru.

Yapabiliyorsaniz iade edip Dell alin. Lenovo ile ilgili tum tespitleriniz dogru.
Bu cihaz nasıl sizce dell e göre?
Hepsiburada.com da 6298 TL bu nasıl sizce? Casper alınır mı?
Casper Excalibur G770.9750-BVH0X Intel Core i7 9750H 16GB 512GB SSD GTX1650 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Son düzenleme:
Hocam Casper cihaz fazla isinmasin diye islemcinin guc ayarlarini kismis. Yani i7 yazsa bile aslinda i5'den biraz daha fazla puan aliyor. Ayrica Casper gecmiste de pek cok sorunlu cihaz uretmis bir firma ve pek cok forumda Casper ve firin kelimeleri hep yan yana kullanilageldi. Kendi adima bir iki jenerasyon saglam laptop uretmedikce guvenmeyecegim bir marka.

Net performans anlaminda Dell i7 islemci ile one gecerken Acer'in 120Hz ustunlugu var. Zor bir karar size kalmis. Ayrica ileride RAM ve SSD ekleyebilirken CPU, GPU ve ekranin degismeyecegini unutmayin.

Acikcasi secmekte cok zorlaniyorum. Hangisini alirsam aliyim mutlu olurdum. Ama illa bir secim yapmam gerekicek ise 5 saatten fazla batarya suresi ile Dell'i secerdim. Cihazimi surekli tasiyan birisiyim Dell tasarimi ile de bir tik gozumde one geciyor. Ki i7 islemcisi oldugunu da unutmamak gerek. Ileride RAM ve harici 144 Hz monitor ile Acerin saglayacagi tecrubeyi ve daha iyisini alabilirim fakat Acer alir isem ileride islemci yavas kalinca yapabilecegim bir sey yok.

Acikcasi secmekte cok zorlaniyorum. Hangisini alirsam Ali'yim mutlu olurdum. Ama illa bir secim yapmam gerekecek ise 5 saatten fazla batarya suresi ile Dell'i secerdim. Cihazimi surekli tasiyan birisiyim Dell tasarimi ile de bir tik gozumde One geciyor. Ki i7 islemcisi oldugunu da unutmamak gerek. Ileri de RAM ve harici 144 Hz monitor ile Acer'in saglayacagi tecrubeyi ve daha iyisini alabilirim fakat Acer alir isem ileride islemci yavas kalinca yapabilecegim bir sey yok.

Hocam ben Lenovo V155 Ryzen 5 3500U Vega 8 20GB RAM(4250TL) ile Dell Inspiron 3593 i5 1035G1 MX230 16 GB RAM(4450TL) arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı