Lenovo laptop şarj halindeyken kullanımda şarjı azalıyor

afrojackx

Hectopat
Yer
Denizli
Merhaba, bulunduğum kurum tarafından bizlere laptop verildi ancak laptoplar zamanında toplu bir şekilde alındığından dolayı sorunlu bir şekilde geldi. Laptopumun modeli Lenovo Thinkpad T480 çift bataryası var. Gömülü batarya zaten yok olarak yani uzun süre kullanılmadığından dolayı aşınmış ve kullanılamaz halde geldi, diğer external batarya ise tam kapasitesini karşılayamaz durumdaydı ancak tam şarjda 2-3 saat götürebilecek durumdaydı. Geçenlerde laptopumu günlük kullanımdan sonra kapattım ve 3-4 gün açmadım. Sonralarda açtığımda ise açılmadı dedim şarjı bitmiştir şarja taktım beş dakika bekledim yine açılmadı, yaklaşık bir saat sonra açıldı ve eklerdeki uyarıları almaya başladım. Arkadaşımın şarj adaptörünü denedim, aynı uyarıyı aldım. Arkadaşımın bataryasıyla değiştirdim ve kendi adaptörümle şarj ettim bu sefer "yavaş şarj cihazı" uyarısı yoktu ancak vantage programındaki uyarı aynıydı; arkadaşımın bataryası ve kendi adaptörüm yine aynı sonucu verdi. Arkadaşımla aynı kurumdayız, aynı bilgisayar ve aynı model her şeyine kadar aynı. Bütün durumlarda bilgisayar şarj halindeyken kullanımda şarjı azalıyor, aşırı derecede kasıyor ve pil tasarrufu moduna geçmiyor; butona tıklayamıyorum.
Yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olacağım.
Not: Her parçası orijinal kendinin, değişen hiçbir parçası yok.

Dosya Ekleri

• yarrram.png
    yarrram.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 32
  • yugkjlkş.png
    yugkjlkş.png
    151,3 KB · Görüntüleme: 30
  • hhjhjklk.png
    hhjhjklk.png
    36,5 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Yeni konular