Lenovo Laptop Win10 ve Ekran Kartı Güncelleme Sorunu

XI.Mf

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Bir süredir yaşadığım sorunların çözümünü forumlarda ve üretici firmadan çözemediğimden dolayı sizlerin yardımını talep ediyorum. Öncelikle ilk sorunum ekran kartımı güncelleyememem.
Bilgisayar modelim: Lenovo 510-15IKB Laptop(ideapad)
Ekran kartı: Nvidia Geforce 940MX
Sorunum şu şekilde başladı: Mevcut sürümüm olan Nvidia grafik sürücüsü sürüm 385.28'i daha üst bir sürüme(387+) güncellemek için Nvidia Experience programından sürücüyü indirdim ve hızlı kurulum ile kurmama rağmen kurulum tamamlandıktan sonra herhangi bir hata ile karşılaşmama rağmen sanki hiç kurulumu başlatmamışım gibi ekranda hızlı kurulum ve özel kurulum seçenekleri mevcuttu. Masaüstünden sağ tıklama ile açılan menüde Nvidia denetim masasının olmadığını farkettim fakat denetim masasında programlara baktığımda 387+ sürümün yüklendiğini gördüm. Malesef oyunlara girdiğimde ekran kartı sürücüsü olmadığında laptopun grafik sürücüsünü kullanıyordu ve FPS değerleri çok düşüktü ki bu sürücünün olmadığını gösteriyor. Bunun üzerine 385.28 sürümünü indirip kurduğumda herhangi bir sorun yaşamadım ama yeni bir sürümün yayınlandığını görünce(388.0)tekrar denemek istedim fakat yine aynı sonuç ile karşılaştım. Bu işlemi Display Driver Uninstaller aracılığı ile güvenli modda temiz bir kurulum ile tekrarladığımda herhangi bir değişim olmadı malesef. Bunun ile ilgili ekler sunacağım umarım yardımcı olursunuz.

İkinci olarak Widows 10'a gelen yeni sürüm 1709'u indirip kurulumu yeniden başlat kısımında devam ettirmeme rağmen kurulum sürecinde 2 defa mavi ekran aldım ve Windows kurulumun gerçekleştiremediğinden dolayı eski sürüme geçtiğini söyleyerek eski sürümü yükledi(sürüm 1703). Driverpack Solution ile yapmış olduğum tarama sonucu ekteki resimdedir. Bu resimdeki sürücüleri yüklemeye çalıştığımda yonga seti güncellemelerinde hata aldım ve bilgisayarı her yeniden başlattığımda "set user settings to drive failed "hatası aldım ve bunun üzerine bilgisayarımı sistem geri kurtarma ile daha önceki bir yedeğime geri yükledim.
Son olarak Lenovo Sürücü sitesinden yaptığım tarama sonucu sadece bir güncelleme eksik çıkıyor ve bu güncellemeyi yükledikten sonra kurulum aşmasında teknik bir hata veriyor ve sonra tekrar denememi istiyor. Bunun da resmini ekliyorum.

Eklere AIDA64 HTML raporu ekliyorum ve yardımlarınız bekliyorum. Teşekkürler..
@Recep Baltaş @Murat5038
Rapor
Adsız.png
gerekli driver.png
taramal.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı