Lenovo laptopa yanlışlıkla OC yaptım

Daha fazla  
RAM
4 GB
Ekran kartı
920 MX
Anakart
Fikrim yok
İşlemci
i5 7200
Merhaba, Lenovo laptopuma yanlışlıkla overclock yaptım galiba ya da RAM MHz'lerini arttırdım MSI Afterburner üzerinden. Laptop donmaya başladı bir anda ve panik yapıp kapattım. Şimdi ne yapacağım? Nasıl geri düşüreceğim? Yardım edebilir misiniz?

MSI Afterburner sadece GPU ve VRAM frekansına müdahale sağlar. Her ihtimale karşı sistemi güvenli modda başlatıp, Afterburner ayarlarını sıfırlayın.

Afterburner ile yapılan OC sadece Afteburner açık olduğun ayarlar uygulanır.
Afterburner varsayılan ayarla getirdiğinizde bir sorununuz kalmayacak.

Mousum çok yavaş hareket ediyordu ve tıklayınca bir şey olmuyordu güvenli modda başlatırsam bu sorun ortadan kalkar mı?
Güvenli mod sadece belirli birkaç sürücü ile Windows'u başlatır, yani donanımsal bir problem söz konusu değilse muhtemelen kalkacaktır. Tabii güvenli mod günlük kullanıma uygun değil. Bunun gibi sorunları çözmek için kullanılır.

Güvenli mod sadece belirli birkaç sürücü ile Windows'u başlatır, yani donanımsal bir problem söz konusu değilse muhtemelen kalkacaktır. Tabii güvenli mod günlük kullanıma uygun değil. Bunun gibi sorunları çözmek için kullanılır.
Saolun hocam yapıyorum hemen.

Birşey yapmama gerek kalmadı yeniden başlattım ve tekrar uygulamaya girdim, baktım Mhz'ler eski halinde boşu boşuna korktum size de teşekkür ederim hocam @raknhocam . Görünüşe göre memory clock kısmını fullemişim yanlışlıkla.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı