Lenovo Laptoplar Hakkında Genel Düşünceleriniz

• Konuyu başlatan Mikro
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 10B
3 sene 0 mavi ekran, sifir sorun.
Lenovo x1 carbon. 2 bin dolara almistim. Hala canavar gibi ama sarji o kadar gitmemeye basladi dogal olarak.
Ustelik 1.1 kg laptop.

HP, Lenovo nun kramponlarini tasir.
Oyun oynayacaksaniz ikisi de alinmaz.

Ben Lenovo laptop kullanıyorum.Düzgün çalışıyor.Gündelik işlerinde Youtube videolarında 2K videolar gayet iyi çalışıyor.Oyun kısmında 4 GB ram olduğu için pek iyi değil ama düşük sistem isteyen oyunları oynanabiliyor.Menteşe pek sağlam hissi gelmiyor.Garantiye göndermedim ama bir defa yazılımda Windows çökertmeyi başardım bir bilgisayarcıya götürdüm sorun çözülmüştü.2017 yıllı 15 Temmuz ayında almıştım.Isınma konusunda oyun oynadığım zaman oluyor.1080 60 kalitesinde zorlanıyor ama 2K videolarda pek zorlanmıyor.Yine olsa yine Lenovo seçerdim.Kullandığım model imzamda yazıyor.

Tamamen kullanılan modele ve özelliklerine bağlı aslında. Ssd olmayan bir model zaten 1 puan geride kalıyor. Mx ekran kartından performans bekliyorsanız zaten yine 1 puan eksi alıyor. Kullanımına bağlı minimum 1050 ti ile çoğu bilgisayar iyi. Geriye aslında soğutucu performansı kalıyor ki Hepsiburada yorumları ısınma şikayetleri kaynıyor. Orta-üst seviye legion serisi gayet başarılı duruyor. Genel olarak yanlış bilmiyorsam parmak izi çoğu modelinde var ve güzel bir avantaj eğer düzgün çalışıyorsa. Lenovo benim için hep ortalama kalıyor. Yine Msi, Asus, Dell Alienware ön plana çıkıyor.

Hocam ideapad 700 kullanıyorum 3 sene öncenin en iyilerindendi geçen günlerde ekran kartım rahmetli oldu :( Diyeceğim şu ki ben 3 senedir günde ortalama en az 8 saat bu ekran kartını fazlasıyla yordum, sonuç olarak da 3 yıl içinde ekran kartım yandı laptop çöp oldu yani. Laptoplar zaten narindir Lenovo'yu kötülemiyorum benim yaptığım hataları siz yapmazsanız Lenovo yarı yolda bırakmaz...
Ayrıca Lenovolarda SSD takmazsan diğer akranlarına göre bir adım geride kalıyor tek eksiği bence bu.

Performans olarak ayni donanimli modellerden geride kalsa da bataryasi baya uzun gidiyor.
Yanliz Ankaradaki garantiden pek memnun kalmadim. Arkadaslar klavyeyi degistirip yolladiginda isiklari yanmiyordu. Actim baktim klavye kablosu ters takilmis, duzelttim halloldu.

6 sene önce Yoga 500 aldım 1 defa garanti yüzü görmedi maşallah. Lakin bu sene aşırı şekilde ısınma yapıyor oyun fln açarsak. Onu da altına bir fan koyarsanız geçiyor. Lenovo HP'yi ezer geçer bana göre.
Mavi ekran diye bir şeyin varlığını unutturdu

Lenovo G50-70'im var yanlışlıkla laptopu düşürünce HDD'si zarar gördü sadece. SSD taktım sorun düzeldi bir kere de bir bardak su dökmüştüm yanlışlıkla. Servise gönderdim ondan da sağ çıktı Taş gibi laptop. Lenovo en iyi marka bana göre. HP'yi söylemeyeceğim bile.

Taş gibi markadır, kimi modelleri de gayet hafiftir. Mobilitenin üstadıdır kendisi. Son yıllarda çıkan modellerinde bulunan Lenovo Vantage adlı aplikasyon sayesinde ''tasarruf kipi'' adındaki ayarı açarak zaten halihazırda sağlam olan bataryanın zayıflama hızını da azaltabilirsiniz.

Şu ana kadar 3 farklı Lenovo marka dizüstü bilgisayar kullandım; eskisinden yenisine hepsi de epey dayanıklı makinelerdi. Türkiye şartlarında da nispeten ucuz sayılabilecek fiyatı ve piyasada dominant olan markalardan biri olduğu için en tercih edilebilir markadır kanımca.

Daha önce hiç müşteri hizmetleri ile etkileşime geçme fırsatı bulmadım (umarım da bulmam) fakat duyduğum kadarıyla gayet ilgililermiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı