Lenovo Legion 5 15ACH6H nasıldır?

WasMachenSachen

Kilopat
Daha fazla  
Uygun bir fiyata denk geldi. Aslinda daha iyi bir laptop bakiyordum ama kullanan var mı acaba bu modeli ve memnun mu? 120 Hz olmasi R5 olmasi pek icime sinmiyor. CS:GO ve Battlefield 1-5 performansi nasildir?

Aslinda benim düsündügüm legion 5 pro modeli. Ama suan cok uygun bir fiyata yaklasik olarak 700 euro ( normal fiyati 1200 euro) gibi bir fiyata buldum. O yüzden almalimiyim diye düsünmeden edemiyorum.
Yok efsane bir bilgisayar bu. Aynısının R7 olanı var onlar da güzeldir. Ama öneririm sağlam PC.

@Ek01000 @Ramazan Ö @xbea

Aslinda benim düsündügüm legion 5 pro modeli. Ama suan cok uygun bir fiyata yaklasik olarak 700 euro ( normal fiyati 1200 euro) gibi bir fiyata buldum. O yüzden almalimiyim diye düsünmeden edemiyorum.
Üzerine RAM ve WiFi kartını değiştirmek için de fazlasıyla para kalır. Bence çok iyi bir fırsat.

@Ella Freya Etiketlediğiniz için teşekkür ederim hocam 😇.
Uygun bir fiyata denk geldi. Aslinda daha iyi bir laptop bakiyordum ama kullanan var mı acaba bu modeli ve memnun mu? 120 Hz olmasi R5 olmasi pek icime sinmiyor. CS:GO ve Battlefield 1-5 performansi nasildir?
Bu fiyatta rakibi yok hocam. 700 Euro'ya bunun rakibi bulamazsınız/alamazsınız. Oyun performansı olarak CS:GO ve BF1-5 için sizi üzmez merak etmeyin, render kısmında biraz üzer ancak oyun performansı olarak etkileyici bir performansı var bu işlemcinin. Yani bu fiyata ekranının ren doğruluğu olsun, soğutma performansı olsun, MUX Switch olsun, 130W tam güç RTX 3060 olsun şahane bir fiyat ve cihaz diyebilirim 😄. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz👍.

120 herz olmasi aslinda kafama takiliyor. Bu lenovo nin legion 5 serilerinde ekran karti tdw 130 standart mi ? Yoksa bu modellde farkli olabilir mi

@WasMachenSachen Buradan kontrol ettiğimde aynı model Ryzen 5800H ile Türkiye'ye gelmiş, yani bu da işlemcisi bir tık düşük olan versiyonu sanırsam ve bu yüzden 130W içeriyor rahat diyebilirim. Hatta farklı işlemci aynı ekran kartı kombinasyonuna sahip Legion 5 Pro Teknosa'da ve bu modelin işlemci ve ekran kartı aynı ancak sadece165HZ olan versiyonu da HepsiBurada sitesinde satılıyor. Yani sanırsam sadece panel değişmiş 120HZ olarak başka bir farkı yok. Türkiye fiyatı 14.000 TL şu anda.

Yorumlari icin herkese tesekkür ederim. Peki bi r5 5600h ve 5800h arasinda cok bi fark yokmu ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada HP Omen 15 üzerinde yapılan karşılaştırmaya göre 5800H %33 daha iyi bir performans sunuyor. Ancak bilgisayarı ne için kullandığınızı göz önünde bulundurmakta lazım. İşlemci performansına ihtiyacınız yoksa 5600H gayet iyi bir işlemci.

Geri
Yukarı