Lenovo Legion 5 17ACH6H 3070 alınır mı?

Bütçe
Bütçem<30000
Lenovo Legion 5 17ACH6H AMD Ryzen 7 5800H 16GB DDR4 RTX3070 GDDR6 8GB 1TB SSD 17.3" FHD 144Hz FreeDos Notebook | ITOPYA

Linkteki modeli bilmeyen yoktur, insanların sorduğu bir model. Son zamanlarda fiyatı artmıştı şu an indirim yapmışlar ya da fiyatı düşmüş. Bu laptopun RAM'leri kötü deniyor her yerde zaten kötüymüş. Ama bir de bir yorumda Wi-Fi kartında sıkıntı olduğunu yani kötü olduğunu okudum. Hem internet yavaş çekiyormuş normalde hem biraz uzağa gidince hiç çekmiyormuş. Sonradan daha iyi RAM alırdım ama Wi-Fi'ında sıkıntı varsa almamam daha mantıklı gibi.

Sizce bu modeli mi almalıyım yoksa Monster Tulpar T7 25.1.2'yi mi?
Ne kadardı ürün? Stok tükenmiş, benimde aylardır takip ettiğim bir üründü de.

Son düzenleme:
Yani üretici aynı olduğu için olabilir. Wi-Fi tarafını bilemem de aynı bellekleri kullanmışlardır çok yüksek ihtimalle.

Ben ciddi ciddi bu modeli almayı düşünüyordum hadi RAM konusu çok önemli değil biraz daha düşük performans versin %10 bile tamam ama Wi-Fi çipi ne kadar kötü?
Şimdi onu al üstüne bir daha masraf yap, kasayı açmakla uğraş.

Bu fiyata cihaz yok başka RTX 3060 5800H

Bunun muadili Omen 15/17 26 Bin TL

En son bir delilik yapıp Rog Flow X13 alıcam GTX 1650'li olanı. Ona ne dersiniz?
Laptop piyasası berbat bir halde.

Son düzenleme:
26799 hocam itopyada stok var görünüyor.
Tamam şimdi gördüm, ilk açtığımda stok yoktu da.
Ben ciddi ciddi bu modeli almayı düşünüyordum hadi RAM konusu çok önemli değil biraz daha düşük performans versin %10 bile tamam ama Wi-Fi çipi ne kadar kötü?
Şimdi onu al üstüne bir daha masraf yap, kasayı açmakla uğraş.

Bu fiyata cihaz yok başka RTX 3060 5800H

Bunun muadili Omen 5 26 Bin TL

En son gidip kafayı kırıp Rog Flow X13 alıcam GTX 1650'li olanı. Ona ne dersiniz?
Laptop piyasası berbat bir halde.
Omen 17 aynı fiyat aslında. Hem bence Omen 17 daha iyi, onu almanızı öneririm.

Tamam şimdi gördüm, ilk açtığımda stok yoktu da.

Omen 17 aynı fiyat aslında. Hem bence Omen 17 daha iyi, onu almanızı öneririm.
RTX 3070 OMEN 17'den mi bahsediyoruz yoksa RTX 3060'dan mı?

Legion 5 RTX 3060'ın 23000 TL'lik fiyatı benim için son noktaydı. Daha da çıkarım ama çıkmak istemiyorum. 23000 TL nerde 30000 TL nerde. Daha aşağı düşsen kalite serbest düşüş yapıyor. buradan azıcık çıkayım desen fiyat fırlıyor.

Legion 5 RTX 3060'ın 23000 TL'lik fiyatı benim için son noktaydı. Daha da çıkarım ama çıkmak istemiyorum. 23000 TL nerde 30000 TL nerde. Daha aşağı düşsen kalite serbest düşüş yapıyor. buradan azıcık çıkayım desen fiyat fırlıyor.
Pardon ben 3060'a bakmışım, şöyle düşünun hocam 3060 Omen aşırı kaliteli bir ürün. Fiyatını hakediyor, (Tabii ki daha ucuz olmalıydı ama ekonomi mağlum.) 130W 3060 zaten size uzun süre yeterli olur. Bende seçimimi Omen 17 3060'tan yana kullanacağım.

Çıkmak istemiyorsan Legion al geç. İyi makine fiyatına göre. Sorun çıkarabilecek her parçası değişiyor zaten.

Çıkmak istemiyorsan Legion al geç. İyi makine fiyatına göre. Sorun çıkarabilecek her parçası değişiyor zaten.
Ben onu garantisi bitesiye kadar açmam. Wi - Fi çipi sorun çıkartacaksa ve gerçekten değiştirmek zorunda kalacaksam bir anlamı yok.
30000'e çıktıktan sonra 6000 serisi ve 12. Nesilleri beklemek lazım diyeceğim ama onların fiyatlarının ucu açık.

Ne yapsam bilemedim aşırı kararsız kaldım. GTX 1650 değilde RTX 3050'li falan olsaydı (var ama 26 bin TL) Rog Flow X13'ü çoktan almıştım.

Al minumum 2 sene unut bir makine almam lazım. Wi-Fi ne kadar sorun çıkartır kestiremiyorum.

Bir de parçaları değişiyor falan diyoruz ama onlar da ayrı bir masraf. 300 TL Wi-Fi 1000 TL RAM. O RAM'lerin kaça ne zaman satılacağı meçhul. Jarrod's Tech kanalı kasayı açarken bir iki klipsi kırmıştı. Kasayı açarken oraları ben de kırarsam bir anlamı yok. Yesyeni üründe bütün hevesim kaçar.

Geri
Yukarı