Lenovo Legion 5 17ACH6H 3070 alınır mı?

Bütçe
Bütçem<30000
Ben onu garantisi bitesiye kadar açmam. Wi - Fi çipi sorun çıkartacaksa ve gerçekten değiştirmek zorunda kalacaksam bir anlamı yok.
30000'e çıktıktan sonra 6000 serisi ve 12. Nesilleri beklemek lazım diyeceğim ama onların fiyatlarının ucu açık.

Ne yapsam bilemedim aşırı kararsız kaldım. GTX 1650 değilde RTX 3050'li falan olsaydı (var ama 26 bin TL) Rog Flow X13'ü çoktan almıştım.

Al minumum 2 sene unut bir makine almam lazım. Wi-Fi ne kadar sorun çıkartır kestiremiyorum.

Bir de parçaları değişiyor falan diyoruz ama onlar da ayrı bir masraf. 300 TL Wi-Fi 1000 TL RAM. O RAM'lerin kaça ne zaman satılacağı meçhul. Jarrod's Tech kanalı kasayı açarken bir iki klipsi kırmıştı. Kasayı açarken oraları ben de kırarsam bir anlamı yok. Yesyeni üründe bütün hevesim kaçar.
Hocam o zaman 3060 Omen 17 alın işte. Sizin bütçeniz tam ne kadar?

Hocam o zaman 3060 Omen 17 alın işte. Sizin bütçeniz tam ne kadar?
Benim tam bir bütçem yok. Legion 5 23000 fiyatını kendime sınır belirlemiştim. Şimdi 3000 TL daha verip yine RTX 3060'lı bir ürün almak istemiyorum. GPU önemli. Özellikle VRAM konusu önemli.
26000'e çıkarsam biraz daha çıkayım diye diye 29000 -30000'e varırım.

Benim için saf performandsan önce ekran kartı VRAM'i önemli ama sırf onun için de 3070'li Acer Nitro falan almam.

Wi - Fi konusu ne kadar kötü, tahammül edilemeyecek seviyede mi onu öğrensem ona göre karar vericem.

Benim tam bir bütçem yok. Legion 5 23000 fiyatını kendime sınır belirlemiştim. Şimdi 3000 TL daha verip yine RTX 3060'lı bir ürün almak istemiyorum. GPU önemli. Özellikle VRAM konusu önemli.
26000'e çıkarsam biraz daha çıkayım diye diye 29000 -30000'e varırım.

Benim için saf performandsan önce ekran kartı VRAM'i önemli ama sırf onun için de 3070'li Acer Nitro falan almam.

Wi - Fi konusu ne kadar kötü, tahammül edilemeyecek seviyede mi onu öğrensem ona göre karar vericem.
Hocam WI-FI sizi memnun etmezse Ehternetle kullanabilirsiniz belki?

Ben onu garantisi bitesiye kadar açmam. Wi - Fi çipi sorun çıkartacaksa ve gerçekten değiştirmek zorunda kalacaksam bir anlamı yok.
30000'e çıktıktan sonra 6000 serisi ve 12. Nesilleri beklemek lazım diyeceğim ama onların fiyatlarının ucu açık.

Ne yapsam bilemedim aşırı kararsız kaldım. GTX 1650 değilde RTX 3050'li falan olsaydı (var ama 26 bin TL) Rog Flow X13'ü çoktan almıştım.

Al minumum 2 sene unut bir makine almam lazım. Wi-Fi ne kadar sorun çıkartır kestiremiyorum.

Bir de parçaları değişiyor falan diyoruz ama onlar da ayrı bir masraf. 300 TL Wi-Fi 1000 TL RAM. O RAM'lerin kaça ne zaman satılacağı meçhul. Jarrod's Tech kanalı kasayı açarken bir iki klipsi kırmıştı. Kasayı açarken oraları ben de kırarsam bir anlamı yok. Yesyeni üründe bütün hevesim kaçar.

Alt kısımda hemen hemen hepsi klipsli zaten. Dikkatli açarsan sıkıntı olmaz. Velev ki bir tanesi kırılsın ne olacak. Ben de Dell 7567'nin kırılmıştı, bir şey olmuyor. RAM ilk etapta çok önemli değil. Leş bir RAM yok. Wi-Fi çipini değiştirmek 5 dakikanı ya alır ya almaz.

Alt kısımda hemen hemen hepsi klipsli zaten. Dikkatli açarsan sıkıntı olmaz. Velev ki bir tanesi kırılsın ne olacak. Ben de Dell 7567'nin kırılmıştı, bir şey olmuyor. RAM ilk etapta çok önemli değil. Leş bir RAM yok. Wi-Fi çipini değiştirmek 5 dakikanı ya alır ya almaz.
Garanti dışı kalmıyor mu o zaman?

Hocam WI-FI sizi memnun etmezse Ehternetle kullanabilirsiniz belki?
Üniversite kütüphanesinde etherneti nereden bulacağım? :D
Hocam dediğim gibi bu laptop işi beni zaten müthiş yordu. Alıp da birşeyle uğraşmak istemiyorum. Es kaza birşey oldu. Olmaz ama diyelimki oldu. Ben kesinlikle onunla uğraşamam.
Oldu da klipsi kırdık tesadüf ya anakart yandı. Şimdi ben servise bu işi imkanı yok açıklayamam elimde kaldığıyla kalır.

Herkes bu çipe kötü diyor ama şiddetini anlatan yok. Yorum yapanlar arasında da görmedim. Hatta bu forumda da alan birinden Intel wi-fi çipi çıkmıştı.
Bakalım hayırlısı. Laptop alma sürecim saç baş yolduracak cinsten.
Lenovo vantage da donanım kısmında bende intel ax200 gözüküyor ama?

böyle tek tek yazıyorum kusura bakmayın ama wifi kartında olduğu gibi ramlar de sorunlu olan seriyi kontrol etme şansım vs varmı kodu üzerinden?
Ram de resimdeki şekilde.
Bu arkadaşda AX200 çıkmış mesela.

Garanti dışı kalmıyor mu o zaman?

Bilgisayarın içini açmaya izin veriyorsa üretici klipsi kırmanın bir yaptırımı olmaz. Klipsi tamir edin demiyorsun neticede. Başka bir sorun olduğu zaman bu klips kırık diye tamir yapmama gibi bir olay olamaz. Klipsle bir alakası yok çünkü. Lenovo'nun Legion modellerinde premium servisi de var. Normalde leş bir garanti ama bu premium ile ne kadar önemserler orasını bilemiyorum tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı