Lenovo Legion 5 2021 vs Monster Tulpar T7 25.1 vs HP Omen 15men 15

Bence 12 bin liraya bunu alın, aradaki 3600 lira farka değeceğini sanmıyorum. Ek olarak daha iyi bir ekrana sahip olursunuz. R5 5600h da sizi tatmin eder. Hem taşınabilirliği de göz önüne almanız lazım üniversite için. 15.6 daha iyi olabiilir.

Bu bilgisayarda MUX bulunuyor mu?

Bir de bu bilgisayarı alırsam RAM'ini anca bir dahaki yaza değiştirebilirim o zamana kadar bana çok fazla sıkıntı yaratır mı?

Bu bilgisayarda MUX bulunuyor mu?

Bir de bu bilgisayarı alırsam RAM'ini anca bir dahaki yaza değiştirebilirim o zamana kadar bana çok fazla sıkıntı yaratır mı?
Evet MUX bulunuyor, hayır yaratmaz ben kullanıyorum şu an Ryzen 7 olan modelini ve benim RAM gecikme değerlerim oldukça kötü ama yer yer yüzde 10 kaybım oluyor benim için problem yok.

Çözülebilir sorun sonuçta az masrafı olur ama ileride elim rahatlayınca değiştirebilirim.

Bence 12 bin liraya bunu alın, aradaki 3600 lira farka değeceğini sanmıyorum. Ek olarak daha iyi bir ekrana sahip olursunuz. r5 5600h da sizi tatmin eder. Hem taşınabilirliği de göz önüne almanız lazım üniversite için. 15.6 daha iyi olabiilir.

Rakibinin L5 pro olduğu gibi bir şey doğru değil. QHD ekran ve 3070 var içinde 5 pro'nun.
hocam bu hepsiburada daki ürünün kalvyesi rgb mi? ve 2. bir ssd takabilmek için ek yer var mı?

Son düzenleme:
Yoktur, tüm laptoplar gürültülü çalışır.

Bilemiyorum hocam.

Hocam tasarım için işlemci çok önemli zaten biliyorsunuzdur. Sizce 5600h Lenovo alıp geçmeli miyim? Yoksa İngiltere Amazon'dan 5800H + 3070 Lenovo modelini mi sipariş etmeliyim 1550TL civarına yoksa Monster Tulpar 25.1'i mi beklemeliyim? (2.5k fark önemli degil) Yoksa Türkiye'ye 5800'lü modeller gelir lenovo'nın onu mu beklemeliyim? ekstra olarak bu bilgisyarı iş ortamına da götürmem gerekebilir, fan ayarı da önemli olabilir ekran kalitesi de önemli olacak :D bana bir tavsiyede bulunabilir misin?

Mühendislik öğrencisiyim, sitede sorduğum birkaç soru ve daha önce sorulan sorulara göre bu üç bilgisayar arasında kaldım. Monster'ların fan fan sesi genelde çok fazla ve diğer iki bilgisayar ile arasındaki fiyat farkı benim için bir eksi. Diğer yandan da legindaki AMD R5 5600h işlemci kafama takılıyor. Aşağıya linklerini bu üç bilgisayardan hangisini almalıyım sizce, hangisi daha mantıklı? Legion şu an birkaç adım önde benim için, sizin fikriniz nedir? Teşekkür ederim şimdiden.
Edit: Başlıkta Omen kısmını yanlış yazmışım, kızmayın pls 😅

HP Omen'in 16GB + 1TB modeli geçen hafta 13.500 TL idi Hepsiburada'da başka bir satıcıda. 8 GB + 512 GB için bu fiyat fazla geldi bu yüzden bana.

Legion 5 'in 512 GB olan 12.000 TL lik modeli fiyat performans açısından iyi gibi. Tulpar konusunda bir şey diyemiyorum pek araştırdığım bir marka model değil.

HP Omen'in 16GB + 1TB modeli geçen hafta 13.500 TL idi Hepsiburada'da başka bir satıcıda. 8 GB + 512 GB için bu fiyat fazla geldi bu yüzden bana.

Legion 5 'in 512 GB olan 12.000 TL lik modeli fiyat performans açısından iyi gibi. Tulpar konusunda bir şey diyemiyorum pek araştırdığım bir marka model değil.
1tb gereksiz mi hocam

Hocam tasarım için işlemci çok önemli zaten biliyorsunuzdur. Sizce 5600h Lenovo alıp geçmeli miyim? Yoksa İngiltere Amazon'dan 5800H + 3070 Lenovo modelini mi sipariş etmeliyim 1550TL civarına yoksa Monster Tulpar 25.1'i mi beklemeliyim? (2.5k fark önemli degil) Yoksa Türkiye'ye 5800'lü modeller gelir Lenovo'nın onu mu beklemeliyim? Ekstra olarak bu bilgisyarı iş ortamına da götürmem gerekebilir, fan ayarı da önemli olabilir ekran kalitesi de önemli olacak :D bana bir tavsiyede bulunabilir misin?

Legion 5800H ihtiyaçlarınıza en çok uyan model hocam. Ki Türkiye'ye de gelir yakında, şahsen beklemeniz taraftarıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı