Lenovo Legion 5 5600X RTX 3060 11.999 TL'ye alınır mı?

Tamam hocam sağ olun.

Hayirli olsun hocam güle güle kullanın BIOS nasıl güncelleniyor acaba kurulum yapmadan önce mi kurduktan sonra mi nasıl oluyor tarif ederseniz sevinirim bir de ağ yükseltme özelliği demişsiniz o ne oluyor tam olarak.

Lenovo'nun sitesinden seri numaranızı girerek indirdiğiniz BIOS driverını çalıştırıyorsunuz sadece. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyor ve BIOS yükleniyor. Kolay lakin güncelleme sırasında bilgisayarın şarjının dolu olmasına ve AC adaptörünün takılı olmasına dikkat edin, zaten AC adaptörünü şart koşuyor yüklerken. Ne zaman yapıldığının bir önemi yok ama ilk başta güncellemeyi tercih ediyorum ben. Bir de güncelleme bitene kadar bilgisayar bir kaç kez yeniden başlayabilir, tedirgin olmayın, müdahale etmeyin, kendi haline bırakın.

Ağ yükseltme özelliği; ağın büyük kısmını belirli bir programa ya da oyuna tahsis etmeye yarayan bir özellik. Özellikle oyunlar için.

Alan arkadaşlar ölü piksel testi yaptınız mı? Kimseden duymadım böyle bir şey de yine de teyit etmekte fayda var.
Hatırlatma için sağ ol, aklıma gelmemişti bende sıkıntı yok baktım, Herhangi bir ışık sızması veya başka bir şey de yok.

Son düzenleme:
Tamam hocam sağ olun

Hayirli olsun hocam güle güle kullanın BIOS nasıl güncelleniyor acaba kurulum yapmadan önce mi kurduktan sonra mi nasıl oluyor tarif ederseniz sevinirim bir de ağ yükseltme özelliği demişsiniz o ne oluyor tam olarak
Lenovo Vantage Programı onu da otomatik yapıyor hocam.
Alan arkadaşlar ölü piksel testi yaptınız mı? Kimseden duymadım böyle bir şey de yine de teyit etmekte fayda var.
Yaptım ölü piksel yok allahtan, ışık sızması da çok az seviyede.

Hocam aynı laptopu bende aldım. Bugün elime ulaştı kullandım falan iyi güzel de pili biraz az gidiyor gibi 2 saat gidiyor gösteriyor bu normal mi bir 15 dk video izliyorum 70 oluyor.

O konuda fazla bilgim yok çünkü %99 prizde kullanırım. Ama denemediyseniz pil simgesine sol tıklayarak güç modunu 1 ya da 2 seviye geri çekebilirsiniz. Eğer "en iyi performans" modundaysa işlemci frekansını düşürmediği için fazla elektrik harcar. Bir de Lenovo'nun kendi sitesindeki ekran kartı driverlarının pil optimizasyonu konusunda daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Ayrıca Enerji yönetimi sürücüsü'nü eğer yüklemediyseniz onu yükleyebilirsiniz.

Ürünün fotoğraflarını başka site aracılığıyla atmıştım, ceza yemişim. Bi daha atayım :D IMG_20210910_163924 (1).jpgIMG_20210910_163447.jpgIMG_20210910_163457.jpgIMG_20210910_163911 (1).jpgIMG_20210910_163911.jpgIMG_20210910_185539.jpgIMG_20210910_185533_1.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20210910_164135.jpg
    IMG_20210910_164135.jpg
    49,4 KB · Görüntüleme: 98
  • IMG_20210910_185225_1.jpg
    IMG_20210910_185225_1.jpg
    56,6 KB · Görüntüleme: 86
  • IMG_20210910_163924.jpg
    IMG_20210910_163924.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 95
Oyunları yüklemem biraz zaman alacak, bir de hangi benchmark testlerini yapmam gerekiyor bilmiyorum. Bilen birisi neler söyleyebilirse yapayım. Bir de kafama takılan şeyler var, ekranın kalitesi çok efsane ama ben soğuk renkleri daha çok sevdiğimden Radeon Software üzerinden ayar yaptım. Acaba hybrid modu kapatınca bu renk ayarım gider mi? Bir de prize takılıyken batarya dolu olduğunda elektriği direk prizden alıyor diye bir şey duymuştum. Bunun için ekstra ayar yapmama gerek var mı?
Eki Görüntüle 1162414

Ürünün fotoğraflarını buraya ekledim. Odanın dağınıklığının kusuruna bakmayın :D

Windows+R tusuna bas acilan pencereye colorcpl yaz. Acilan color management sayfasindan sRGB profilini aktive et. Fabrika cikisi 6500K sRGB profili nispeten daha soguk olacaktir. Bunu her iki ekran kartiyla da kullanabilirsin.

Hocam aynı laptopu bende aldım. Bugün elime ulaştı kullandım falan iyi güzel de pili biraz az gidiyor gibi 2 saat gidiyor gösteriyor bu normal mi bir 15 dk video izliyorum 70 oluyor.

Hocam en düşük moda alın bence. Performans modunda çalışıyor olabilir sürekli. 2 saat çok az bence de. Bir de bataryadayken oyun oynarsanız çok hızlı tükenir, ama hiç oyun oynamadan ve ağır 3D, 4K editleme işleri vs yapmadan böyle hızlı bitiyorsa bence bir araştırın.

Cihaz bende yok ama incelemelerini vs izledim bu şekilde bir süre hatırlamıyorum. Alan diğer arkadaşlar yazarsa iyi olur, ne kadar şarj süresi alıyorlar ve hangi ayarlarda?

Lenovo'nun sitesinden seri numaranızı girerek indirdiğiniz BIOS driverını çalıştırıyorsunuz sadece. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyor ve BIOS yükleniyor. Kolay lakin güncelleme sırasında bilgisayarın şarjının dolu olmasına ve AC adaptörünün takılı olmasına dikkat edin, zaten AC adaptörünü şart koşuyor yüklerken. Ne zaman yapıldığının bir önemi yok ama ilk başta güncellemeyi tercih ediyorum ben. Bir de güncelleme bitene kadar bilgisayar bir kaç kez yeniden başlayabilir, tedirgin olmayın, müdahale etmeyin, kendi haline bırakın.

Ağ yükseltme özelliği; ağın büyük kısmını belirli bir programa ya da oyuna tahsis etmeye yarayan bir özellik. Özellikle oyunlar için.

Hatırlatma için sağ ol, aklıma gelmemişti bende sıkıntı yok baktım, Herhangi bir ışık sızması veya başka bir şey de yok.
Ağ yükseltme nasil yapıliyor hocam diğer bilgiler için teşekkürler..

Yeni konular

Geri
Yukarı