Lenovo Legion 5 82JU00FNTX Wi-Fi sorunu var mı?

Mayonezz

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam ben de aynı cihazı almayı düşünüyorum merak ettiğim bir konu. Alan arkadaşlar varsa içindeki Wi-Fi kartının markasını iletebilirlerse iyi olur.

Araştırdığım kadarıyla Mediatek markasında sorun yaşanıyormuş ama bazı serilerde Inter in Wi-Fi kartının çıktığı da yabancı forumlarda paylaşılmış. Intel kartlarda sorun yaşanmıyormuş.

Merhaba hocam ben de aynı cihazı almayı düşünüyorum merak ettiğim bir konu. Alan arkadaşlar varsa içindeki Wi-Fi kartının markasını iletebilirlerse iyi olur.

Araştırdığım kadarıyla Mediatek markasında sorun yaşanıyormuş ama bazı serilerde Inter in Wi-Fi kartının çıktığı da yabancı forumlarda paylaşılmış. Intel kartlarda sorun yaşanmıyormuş.
Sipariş verdim,artık deneyip görmüş olacacağım umarım sorun çıkmaz.

Sipariş verdim,artık deneyip görmüş olacacağım umarım sorun çıkmaz.
Hayırlı olsun. Ben de Dell 7567 7700 HQ - 1050 Ti - 16 GB RAM'den geçeyim mi diye tereddütte kaldım.
Çok fazla para cesaret edemiyor ve gerekliliğini sorguluyorum.
İşlemci 7700HQ değil de 8750H olsaydı hiç düşünmezdim ama bu 7700HQ gerçekten büyük bela.

Yan odadan çekmiyor diye bir şey olamaz. (Tabi evin boyutunu bilmeden bu söylemek pek doğru olmaz.) Antenler çoğunda standart boyutunda geliyor. İntel kartları kadar kaliteli değildi diye hatırlıyorum. Yani hızınız stabil olmayabilir. Değişir pek problem değil bunlar.

Hayırlı olsun. Ben de Dell 7567 7700 HQ - 1050 Ti - 16 GB RAM'den geçeyim mi diye tereddütte kaldım.
Çok fazla para cesaret edemiyor ve gerekliliğini sorguluyorum.
İşlemci 7700HQ değil de 8750H olsaydı hiç düşünmezdim ama bu 7700HQ gerçekten büyük bela.
Dediğiniz gibi gerçekten küçük meblağlar değil maalesef,ben de en başta bütçeyi bukadar yükseltme taraftarı değildim ama bu noktaya nasıl geldim bilmiyorum.

Biraz da kaliteli bir cihaz olsun uzun süre kullanayım düşüncesiyle bu kadar parayı gözden çıkardım,bakalım uzun süre verimli şekilde kullanabilirim umarim.

hocam laptop elinize ulaşmıştır muhtemelen. Bir şikayetin var mıdır acaba bende bu legion 5 modelini almayı düşünüyorum ama tereddütteyim. Memnun musun ekran kartı watt değeri nedir , ramlar 1x16 mı 2x8 mi bilgi verebilirsen çok sevinirim

RAM 8x2:

SoDIMM,8GB,DDR4,3200,Samsung

SSD:

SAM PM981a 1T M.2 PCIe 2280 SSD

Ekran kartı: max 130watt

Henüz performans testi yapma fırsatım olmadı,oyunlarda vs deneyemedim ama bu haliye söyleyebileceklerim şunlar:

-Eğer mobilite önemli ise çok mantıklı bir seçim olmayacaktır sizin için zira ürün kendisi ve şarj aleti itibarı ile ağır denebilecek düzeyde(şarj aleti 230wat haliyle büyük).
Tabiki gaming laptop bakıyorsanız bunun bilincindesinizdir.

-Kasaya gelecek olursak plastik malzeme fakat gayet tok bir hissiyatı yani basit bir malzeme değil ben beğendim,kalvyesi idepad gaming le aynı sanırım.

-Mobil kullanımda şarjı pek fazla dayanmıyor şuan 60hz de %50 parlaktıkta %90 şarj seviyesi için 5 saat 32 dakika kullanım gösteriyor,tahmin edersinizki bu değerler genelde karşılanmaz.
165hz de kullanırken baya içiyor şarjı sadece web kullanımında bile durum böyle.Performans gerektiren bi iş kesinlikle prizde yapılmalı.

-Wifi de şimdilik sorun yaşamadım ama onuda oyunlarda test etmek gerekir birşey demem doğru olmaz

Küçük bir not kutu içerisinden kendi legion mouse ı çıkıyor.

Şimdilik söyleyebileceklerim bukadar.

RAM 8x2:

SoDIMM,8GB,DDR4,3200,Samsung

SSD:

SAM PM981a 1T M.2 PCIe 2280 SSD

Ekran kartı: max 130watt

Henüz performans testi yapma fırsatım olmadı,oyunlarda vs deneyemedim ama bu haliye söyleyebileceklerim şunlar:

-Eğer mobilite önemli ise çok mantıklı bir seçim olmayacaktır sizin için zira ürün kendisi ve şarj aleti itibarı ile ağır denebilecek düzeyde(şarj aleti 230wat haliyle büyük).
Tabiki gaming laptop bakıyorsanız bunun bilincindesinizdir.

-Kasaya gelecek olursak plastik malzeme fakat gayet tok bir hissiyatı yani basit bir malzeme değil ben beğendim,kalvyesi idepad gaming le aynı sanırım.

-Mobil kullanımda şarjı pek fazla dayanmıyor şuan 60hz de %50 parlaktıkta %90 şarj seviyesi için 5 saat 32 dakika kullanım gösteriyor,tahmin edersinizki bu değerler genelde karşılanmaz.
165hz de kullanırken baya içiyor şarjı sadece web kullanımında bile durum böyle.Performans gerektiren bi iş kesinlikle prizde yapılmalı.

-Wifi de şimdilik sorun yaşamadım ama onuda oyunlarda test etmek gerekir birşey demem doğru olmaz

Küçük bir not kutu içerisinden kendi legion mouse ı çıkıyor.

Şimdilik söyleyebileceklerim bukadar.
anladım hocam. tulpar t7 v25.1.2 ve legion 5 arasında kalmıştım. Biraz fikir sahibi oldum teşekkürler

Geri
Yukarı