Lenovo Legion 5 82JU00FNTX Wi-Fi sorunu var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncel olara
Lenovo vantage da donanım kısmında bende intel ax200 gözüküyor ama?

böyle tek tek yazıyorum kusura bakmayın ama wifi kartında olduğu gibi ramlar de sorunlu olan seriyi kontrol etme şansım vs varmı kodu üzerinden?
Ram de resimdeki şekilde.
Hocam üründe başka bir sıkıntı yaşadınız mı? Bu Pazartesi ben de sipariş vereceğim dediğiniz gibi Wi-Fi vb. De herhangi bir sorunu var mı?

Güncel olara

Hocam üründe başka bir sıkıntı yaşadınız mı? Bu Pazartesi ben de sipariş vereceğim dediğiniz gibi Wi-Fi vb. De herhangi bir sorunu var mı?
Fanlar biraz anlamsız fazla çalışmaya başladı şu sıralar youtubeda video izlerken bile orta güçte fan açıyor yer yer bir de ağırlığı sorun oluyor biraz taşıması yoruyor gerçekten

Fanlar biraz anlamsız fazla çalışmaya başladı şu sıralar youtubeda video izlerken bile orta güçte fan açıyor yer yer bir de ağırlığı sorun oluyor biraz taşıması yoruyor gerçekten
Aşağıdaki videoya bakmanızda fayda olabilir. Bilgisayarın fan yazılımı biraz agresif çalışıyor diyorlar. Bu uygulama sayesinde fan hızına direkt olarak müdahale etmek mümkün. Ben bilgisayarı almadım ancak araştırırken gördüğüm bir uygulamaydı. Bilgisayarla ilgili kafamda bazı soru işaretleri var kendi deneyimlediğiniz kadar sorularımı cevaplayabilirseniz çok sevinirim. Ben özelliklerine baktığımda 2k ekran gördüm ancak 2k ekranlarda 500 nits parlaklık olduğu yazıyordu ama sanırım bu modelde 2k olmasına rağmen 300 nits parlaklık varmış. Kafama şu da takılıyor 3060 2k için pek de yeterli bir kart değil bu yüzden oyuna girince ekranı 1080p çözünürlüğüne düşürmek görüntüyü çok bozuyor mu acaba (oyun içinden değil de Nvidia kontrol merkezinden veya Windows üzerinden düşürmekten bahsediyorum)? Bir de oyun içindeki sıcaklık değerleri nasıl acaba 90 dereceyi çok geçtiği oluyor mu işlemcinin?
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldım ben de aynı modeli, bir hafta oldu sayılır ve bayağı memnunum şu an. Ben fanların çok hızlı çalışması tarzı bir sorun yaşamadım, soğutucu ile kullandığımdan da olabilir.

Aldım ben de aynı modeli, bir hafta oldu sayılır ve bayağı memnunum şu an. Ben fanların çok hızlı çalışması tarzı bir sorun yaşamadım, soğutucu ile kullandığımdan da olabilir.
Güle güle kullanın.
Sanırım bu fanlarin dengesiz kullanımı prizdeyken tasarruf kipi açık olduğu durumda oluyor bende onu farkettim.
Tasarruf kipini kullanıyormusun?
%100 iken prizde kullanmaktan daha sağlıklı sanırım %50-60 civarlarında sabit tutması.

Güle güle kullanın.
Sanırım bu fanlarin dengesiz kullanımı prizdeyken tasarruf kipi açık olduğu durumda oluyor bende onu farkettim.
Tasarruf kipini kullanıyormusun?
%100 iken prizde kullanmaktan daha sağlıklı sanırım %50-60 civarlarında sabit tutması.
Arkadaşlar ağırlık ve cihazın genel durumu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şunu alayım diyorum her konuda benni çekiyor ve 1.6 kg ile çok hafif ancak Legion 5'de RTX 3060'ı ile beni düşündürüyor.
RTX 3050 Ti olmasa Rog'u alırdım. Yine hala onu düşünüyorum çünkü 6000 TL iyi para ama yine de size danışmak istedim.

Pil konusunu da sormak istiyorum pil performansından memnun musunuz?

Şunu alayım diyorum her konuda benni çekiyor ve 1.6 kg ile çok hafif ancak Legion 5'te RTX 3060'ı ile beni düşündürüyor.
RTX 3050 Ti olmasa ROG'u alırdım. Yine hala onu düşünüyorum çünkü 6000 TL iyi para ama yine de size danışmak istedim.

3050 Ti'dan uzak durun hocam 4 GB VRAM'a sahip 1-2 seneye sıkıntı çıkarır hatta şimdi bile bayağı sınırda, 3060 daha doğru tercih olacaktır ayrıca watt değeri de çok önemli konudaki laptopun ekran kartı 130W bu da en iyi 3060 demek arada bayağı fark oluyor.

3050 Ti'dan uzak durun hocam 4 GB VRAM'a sahip 1-2 seneye sıkıntı çıkarır hatta şimdi bile bayağı sınırda, 3060 daha doğru tercih olacaktır ayrıca watt değeri de çok önemli konudaki laptopun ekran kartı 130W bu da en iyi 3060 demek arada bayağı fark oluyor.
6000 TL fark var hocam.
Ayrıca oyun da oynamıyorum ben. Şuan 1050 Ti ile ne yapıyorsam onun daha hızlısı gerekecek. Şimdilik VRAM dolduran bir işlem yapmıyorum.
Evde 3060 Ti - 5600X masaüstü var. 1 - 1.5 sene sonra yoğun olarak onu kullanacağım. Bunu da bir nevi 7700HQ - 1050 Ti'dan kurtulmak için alıyorum.

Şunu alayım diyorum her konuda benni çekiyor ve 1.6 kg ile çok hafif ancak Legion 5'de RTX 3060'ı ile beni düşündürüyor.
RTX 3050 Ti olmasa Rog'u alırdım. Yine hala onu düşünüyorum çünkü 6000 TL iyi para ama yine de size danışmak istedim.

Ben ağırlık konusunda pek bir sorun yaşamadım, bundan önce kullandığım MSI Laptop daha bile ağırdı o yüzden memnunum açıkçası. Laptop'un genel durumu ise açıkçası ben çok memnunum. Hele ekranı ciddi anlamda çok kaliteli, bunun dışında içindeki bileşenlerde işini rahatlıkla görüyor, günlük kullanımda oyun vb. oynamadan soğutucu ile 30 derece civari alıyorum, RDR II oynarken ise maksimum 75 falan gördüm. Fan sesi çok da sıkıntı yaratmıyor, zaten kısayolu ile hangi modda kullanmak istediğini ayarlayabiliyosun. Tek hoşuma gitmeyen şey tüm ek girişlerinin arkada olması, yan tarafta sadece bir USB girişi var, kalanların hepsi arkada. Bunlar dışında hiç bir beğenmediğim yanı yok, at gibi Laptop valla.

Pil içinse hep şarjda kullandım şu ana kadar o yüzden pek bir şey diyemeceğim.

Geri
Yukarı