Lenovo Legion 5 82JU00FNTX Wi-Fi sorunu var mı?

RAM 8x2:

SoDIMM,8GB,DDR4,3200,Samsung

SSD:

SAM PM981a 1T M.2 PCIe 2280 SSD

Ekran kartı: max 130watt

Henüz performans testi yapma fırsatım olmadı,oyunlarda vs deneyemedim ama bu haliye söyleyebileceklerim şunlar:

-Eğer mobilite önemli ise çok mantıklı bir seçim olmayacaktır sizin için zira ürün kendisi ve şarj aleti itibarı ile ağır denebilecek düzeyde(şarj aleti 230wat haliyle büyük).
Tabiki gaming laptop bakıyorsanız bunun bilincindesinizdir.

-Kasaya gelecek olursak plastik malzeme fakat gayet tok bir hissiyatı yani basit bir malzeme değil ben beğendim,kalvyesi idepad gaming le aynı sanırım.

-Mobil kullanımda şarjı pek fazla dayanmıyor şuan 60hz de %50 parlaktıkta %90 şarj seviyesi için 5 saat 32 dakika kullanım gösteriyor,tahmin edersinizki bu değerler genelde karşılanmaz.
165hz de kullanırken baya içiyor şarjı sadece web kullanımında bile durum böyle.Performans gerektiren bi iş kesinlikle prizde yapılmalı.

-Wifi de şimdilik sorun yaşamadım ama onuda oyunlarda test etmek gerekir birşey demem doğru olmaz

Küçük bir not kutu içerisinden kendi legion mouse ı çıkıyor.

Şimdilik söyleyebileceklerim bukadar.
Hocam memnun musunuz cihazdan?
Pil performansı dolayısıyla 6000 serisin ve Intel 12 serisinin fiyatlarınıı göreyim diyorum. En kötü bunların fiyatlarını düşürür.
Sizce 23 Bin TL edecek bir ürün mü bu piyasada veya şu deneyimden sonra şu kadar para katar şunu alırdım der miydiniz? Hayırlı olsun bu arada

Pil performansı dolayısıyla 6000 serisin ve Intel 12 serisinin fiyatlarınıı göreyim diyorum. En kötü bunların fiyatlarını düşürür.
Sizce 23 Bin TL edecek bir ürün mü bu piyasada veya şu deneyimden sonra şu kadar para katar şunu alırdım der miydiniz? Hayırlı olsun bu arada
Düşmez, dolar sabit durmuyor ve stok sorunu var.

Pil performansı sizin için önemliyse gaming kategorisinde bir ürün bakmayın bence, yeni serininde 30k dan aşşağı çıkması zor bana kalırsa.

Ben deneyimlerimi belirttim zaten şimdilik sorun yaşamadım umarım yaşamam da fakat şunu da belirteyim bu seviyede sahip olduğum ilk cihaz benim dolayısıyla yorumlarım buna göre.

Açıkçası bana uzun süre kullanabileceğim güvenini veriyor ki lenovo ya ben bu alanda birçok markaya göre çok faha fazla güveniyorum.

Altertaniflere bakıcak olursak hp omen ve monsterin tulpar serisinden modeller var,ama benim içime sinmedi marka olarak bu ikisi oyüzden lenovoyu tercih ettim.

Fiyat bazında çıkabileceğim son seviye idi oyüzden üstüne şukadar koyup şunu alabilirmiydim düşüncesine hiç girmedim.Belki i7 11800h işlemcisi olsa daha iyi olurdu ama bukadarı geldi elimizden.
En iyi ihtimal Mediatek gelir, bununla oyun oynanmıyor. 3 tane Legion aldım hepsinde Realtek-Mediatek (5 Pro) vardı.
Legion larla epey deneyiminiz var sanırım sizi yakalamışken sorayım nekadar süredir kullaniyorsunuz,wifi dışında bir sorun yaşadınızmı,bir öneriniz var mı herhangi bir konuda?

Legion larla epey deneyiminiz var sanırım sizi yakalamışken sorayım nekadar süredir kullaniyorsunuz,wifi dışında bir sorun yaşadınızmı,bir öneriniz var mı herhangi bir konuda?
Ben aldığım Legion’ları iade ettim/sattım. Ama RAM’leri ve Wi-Fi kartı değişimi şart. Onun haricinde bir sıkıntısı yok.

En iyi ihtimal Mediatek gelir, bununla oyun oynanmıyor. 3 tane Legion aldım hepsinde Realtek-Mediatek (5 Pro) vardı.
Lenovo vantage da donanım kısmında bende intel ax200 gözüküyor ama?
Ben aldığım Legion’ları iade ettim/sattım. Ama RAM’leri ve Wi-Fi kartı değişimi şart. Onun haricinde bir sıkıntısı yok.
böyle tek tek yazıyorum kusura bakmayın ama wifi kartında olduğu gibi ramlar de sorunlu olan seriyi kontrol etme şansım vs varmı kodu üzerinden?
Ram de resimdeki şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-19 130247.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-19 130247.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 97
  • Ekran görüntüsü 2022-03-19 130827.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-19 130827.png
    50,6 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleme:
Lenovo vantage da donanım kısmında bende intel ax200 gözüküyor ama?

böyle tek tek yazıyorum kusura bakmayın ama wifi kartında olduğu gibi ramlar de sorunlu olan seriyi kontrol etme şansım vs varmı kodu üzerinden?
Ram de resimdeki şekilde.
AX200 ise şanslısın. HWinfo’dan kontrol edebilirsin RAM’leri. x8 olması gerek.

RAM 8x2:

SO-DIMM, 8 GB, DDR4, 3200, Samsung.

SSD:

Sam PM981a 1T M.2 PCI-e 2280 SSD.

Ekran kartı: Max 130watt.

Henüz performans testi yapma fırsatım olmadı, oyunlarda vs deneyemedim ama bu haliye söyleyebileceklerim şunlar:

-Eğer mobilite önemli ise çok mantıklı bir seçim olmayacaktır sizin için zira ürün kendisi ve şarj aleti itibarı ile ağır denebilecek düzeyde(şarj aleti 230wat haliyle büyük).
Tabii ki Gaming laptop bakıyorsanız bunun bilincindesinizdir.

-Kasaya gelecek olursak plastik malzeme fakat gayet tok bir hissiyatı yani basit bir malzeme değil ben beğendim, kalvyesi idepad Gaming'le aynı sanırım.

-Mobil kullanımda şarjı pek fazla dayanmıyor şu an 60Hz de %50 parlaktıkta %90 şarj seviyesi için 5 saat 32 dakika kullanım gösteriyor, tahmin edersinizki bu değerler genelde karşılanmaz.
165Hz de kullanırken bayağı içiyor şarjı sadece web kullanımında bile durum böyle. Performans gerektiren bir iş kesinlikle prizde yapılmalı.

-Wi-Fi'de şimdilik sorun yaşamadım ama onu da oyunlarda test etmek gerekir bir şey demem doğru olmaz.

Küçük bir not kutu içerisinden kendi Legion mouse ı çıkıyor.

Şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar.

Hocam ekran kartı kadar önemli olan bir konu da cihazda MUX Switch var mı yani BIOS üzerinden ekranı sadece dGPU ile kullanabiliyor muyuz bu sayede işlemciye binen yük azalıyor daha rahat/serin çalışmasını sağlıyor almayı düşünüyorum da cihazda bu özellik var mı?

Geri
Yukarı