Lenovo Legion 5 düşük performans

Merhabalar. Bugün Lenovo Legion 5 Ryzen 5 5600h ve RTX 3060 laptopum elime ulaştı ilk oyun olarak test için League of Legends yükledim, testimi onda yaptım ama bu sistem özellikleriyle FPS'im en yüksek ayarlarda 150 - 160 arasında gezdi. Benim de moralim bozuldu açıkçası.
Sizce sebebi ne olabilir?

Merhabalar. Bugün Lenovo Legion 5 Ryzen 5 5600h ve RTX 3060 laptopum elime ulaştı ilk oyun olarak test için League of Legends yükledim, testimi onda yaptım ama bu sistem özellikleriyle FPS'im en yüksek ayarlarda 150 - 160 arasında gezdi. Benim de moralim bozuldu açıkçası.
Driverlar?

Testi farklı oyunlarda yapabilir misiniz? Ve 3060 kartınız max p mi max q mu bu performansı çok etkileyen bir durum.

Yazılımı üzerinden performans moda alıp hybrid modu kapayın, ardından laptopu kapatıp açın ve bios ayarlarına girip Discrate Graphic seçeneğine basın ve exit'e basın.

MUX'la birlikte 180 - 210 FPS arasında gidip geldi ama hala çok az gözüküyor sebebi ne olabilir driverları bir daha güncelledim BIOS'u da güncelledim bilgisayarı performans modunda kullandım. Muxsuz hala aynı FPS'lerde seyretti.

Geri
Yukarı