Lenovo Legion 5 oyunlarda düşük performans veriyor

• Konuyu başlatan sosura
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 848

sosura

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo Legion 5 bilgisayarımda az performans aldığımı düşünüyorum. Bunun nedeni ise internette izlediğim benchmark videoları ile arada büyük FPS farkları olması. Örneğin Rocket League'de ben 250-350 arası bir FPS alırken, videoda adam 350-450 arası bir FPS alıyor. Bu diğer oyunlarda da 15 20 FPS olarak karşıma çıkıyor.
Bunun nedeni Windows 11' olabilir mi? Ya da videolarda overclocklu olabilir bilgisayarlar ama bu da o kadar büyük bir fark açabilir mi?

Lenovo Legion 5 Ryzen 5800H 16 GB RAM 1TB SSD RTX 3070.

Edit: Şimdi bazı videolarda Windows 11'in daha iyi performans verdiğini gördüm soru işaretlerim arttı.

Merhaba, Lenovo Legion 5 bilgisayarımda az performans aldığımı düşünüyorum. Bunun nedeni ise internette izlediğim benchmark videoları ile arada büyük FPS farkları olması. Örneğin Rocket League'de ben 250-350 arası bir FPS alırken, videoda adam 350-450 arası bir FPS alıyor. Bu diğer oyunlarda da 15 20 FPS olarak karşıma çıkıyor.
Bunun nedeni Windows 11' olabilir mi? Ya da videolarda overclocklu olabilir bilgisayarlar ama bu da o kadar büyük bir fark açabilir mi?

Lenovo Legion 5 Ryzen 5800H 16 GB RAM 1TB SSD RTX 3070.

Edit: Şimdi bazı videolarda Windows 11'in daha iyi performans verdiğini gördüm soru işaretlerim arttı.
İnternette izlediğim testler ile benim bilgisayarımın da farkı genelde oluyor. Ben de Lenovo kullanıyorum lakin oyun bilgisayarı değil. Bios güncellemesini bazen Lenovo Vantage uygulaması yapmayabiliyor. Manuel olarak yapmayı deneyin bir bence.

Evet.

İnternette izlediğim testler ile benim bilgisayarımın da farkı genelde oluyor. Ben de Lenovo kullanıyorum lakin oyun bilgisayarı değil. BIOS güncellemesini bazen Lenovo Vantage uygulaması yapmayabiliyor. Manuel olarak yapmayı deneyin bir bence.

Çoğu sürücüleri güncelledim ekran kartı dahil fakat bir değişim olmadı. Şimdi işlemci chipsetlerini updateliyorum. Bir de Vintage'ta dediğiniz gibi BIOS Update var onu da yapıp döneceğim.
BIOS, ekran kartı vesaire tüm Update'leri yaptım Rocket League'de yine aynı FPS'i alıyorum. Büyük ihtimal diğer oyunlarda aynıdır. Videodaki bilgisayar benimki le tıpatıp aynı. Anlayamıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Diğer oyunada baktım sonuç aynı.
Videoda overclock olup olmadığından bahsedilmemiş, ama overclocklu olması rocket league gibi bir oyunda o kadar büyük bir fps farkına sebep olur mu ?
McAfee sıkıntı yapıyordur dedim sildim, daha düşük FPS görmeye başladım. Vallahi ben anlamıyorum abi delireceğim daha bilgisayar 2 günlük. Yardım edebilecek yok mu?
Hell let loose oyunundan görüntü bu da.

Dosya Ekleri

• image_2022-01-01_151801.png
    image_2022-01-01_151801.png
    89 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Geri
Yukarı