Lenovo Legion 5 Pro 3DMark skoru nasıl olmalı?

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Merhaba, 3070/5800H Legion 5 Pro cihazımda yavaş X16 RAM'lerle 3DMark testi yaptım. Fakat işlemcinin bu kadar frekans düşürmesini anlamadım. Bu sonuç RAM'lerden mi kaynaklı?

1643821415373.png

1643822150700.png

Testi ikinci kez yapınca böyle geldi.

Son düzenleme:
RAM değiştiren kullanıcılar 5800H'da 10000 puanı gördüğünü söylemiş yabancı forumlarda.
GPU puanı normal daha da artırmak için BIOS üzerinden overclock yapabilirsiniz.
Frekans için konuşursam Dynamic Boost çalıştığından test esnası CPU W değeri düşebilir ve frekansta düşer yine normal bir durum.
Testin ilk bölümü biraz sorunlu, bende de öyle. Kalan GPU ve CPU testinde de gayet stabil, bir sorun yok gibi.

S

Teste sıcaklık değerleri nasıl?
İşlemci maksimum 88 görüyor, ekran kartı 77. Soğutucu vs. kullanmıyorum yükselti de yok.
RAM değiştiren kullanıcılar 5800H'da 10000 puanı gördüğünü söylemiş yabancı forumlarda.
GPU puanı normal daha da artırmak için BIOS üzerinden overclock yapabilirsiniz.
Frekans için konuşursam Dynamic Boost çalıştığından test esnası CPU W değeri düşebilir ve frekansta düşer yine normal bir durum.
Testin ilk bölümü biraz sorunlu, bende de öyle. Kalan GPU ve CPU testinde de gayet stabil, bir sorun yok gibi.
İşlemcideki iniş çıkış biraz garibime gitmişti internette başkalarının aynı sistemde yaptığı testte stabil gidiyordu işlemci frekansı, sanırım onlar ayrı bir ayar yapmışlar %100 çalışması için.

İşlemci maksimum 88 görüyor, ekran kartı 77. soğutucu vs. kullanmıyorum yükselti de yok.

İşlemcideki iniş çıkış biraz garibime gitmişti internette başkalarının aynı sistemde yaptığı testte stabil gidiyordu işlemci frekansı, sanırım onlar ayrı bir ayar yapmışlar %100 çalışması için.

Evet biraz iniş çıkış vara benziyor ama performans etkisi yok gibi.

Dosya Ekleri

• 2021-11-16 (4).jpg
    2021-11-16 (4).jpg
    153,3 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı