Lenovo Legion 5 Pro 82JQ00AYRM 34.684 TL'ye alınır mı?

ferix

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar bakıyordum bu bilgisayarın indirimde olduğunu gördüm. İçinde 140W RTX 3070 var. 5800H işlemci ve sanırım MUX bulunuyor. Ürünün linki burada: Lenovo Legion 5 Pro - 82JQ00AYRM - Techmind Bilişim
Sizce bu bilgisayar alınır mı? Oyun oynamak için alıyorum, ileri vadede sorun çıkartır mı? Cevaplarsanız çok sevinirim.

İşlemcisi sizce nasıl, işlemci gerektiren oyunlarda çok üzer mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün sipariş etmeyi düşünüyorum hocam, 35k geçmeyecek şekilde başka öneriniz varsa onları da değerlendirebilirim. Ama bu çok kafama yattı, bayağı kaliteli duruyor.

Alternatifi yakın fiyatlarda yok şu an hocam.

Alternatifi yakın fiyatlarda yok şu an hocam.
Hocam peki, bir sorum daha var.
12700h 3060 (130W) mu yoksa 5800h 3070 (140W) mu? İşlemci tabanlı oyunlarda 12700h'lı sistem 250'lerde gezerken diğeri 200, 190 fpslerde geziyor. Ekran kartı daha önem arzaden oyunlarda aralarındaki fark çok olur mu? İşlemci tabanlıda fark bence çok fazla.

İşlemci tabanlida normal olarak fark çok olur ama MUX'la beraber Legion'da güzel değerler verir, GPU ağırlıklı oyunlarda fark çok olur evet.

Hocam peki, bir sorum daha var.
12700h 3060 (130W) mu yoksa 5800h 3070 (140W) mu? İşlemci tabanlı oyunlarda 12700h'lı sistem 250'lerde gezerken diğeri 200, 190 fpslerde geziyor. Ekran kartı daha önem arzaden oyunlarda aralarındaki fark çok olur mu? İşlemci tabanlıda fark bence çok fazla.
Cok fark olmaz, islemci isteyen E-spor oyunlarini da oynarsin bence. Intel daha iyidir tabi. Ben olsam ekran kartini daha fazla onemserdim.

@ferix

Pro ile birlikte bu RAM'leri tavsiye edebilirim.

Son düzenleme:
Cok fark olmaz, islemci isteyen E-spor oyunlarini da oynarsin bence. Intel daha iyidir tabi. Ben olsam ekran kartini daha fazla onemserdim.

@ferix

Pro ile birlikte bu RAM'leri tavsiye edebilirim.

Hocam bu bilgisayarın stok ramlarinde sorun olduğu söyleniyor, ne kadar doğru? Bir de bu bilgisayar yerine Tulpar T7 V20.5 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bunu alsam oyun performansı konusunda kayıp yaşar mıyım, yoksa başa baş mı olur sizce?

Bütçe legiona yetiyorken o modeli almanın mantıgı yok sogutmada kasa, panel kalitesinde düşüş yaşayacaksınız ayni sekilde GPU performansında da.

Geri
Yukarı