Lenovo Legion 5 vs ASUS TUF A15 2023

Valla hocam kafam karışık. Asus Tuf sepete atmıştım ki vazgeçtim ödeme ekranında.

Kararsız kalırsak ikisinden de oluruz.

Thunderbolt 4, çok daha iyi bir ekran. Çok daha iyi bir kasa kalitesi, daha iyi işlemci ve grafik kartı. Daha iyi soğutma. Zengin ve yetenekli portlar.

Umarım bu fiyata yakalayabilirsin ama zor duruyor.
Muhtemelen bu hafta içinde sonuçlanır ve iade'yi yaparlar. Monsteri 25 e almıştım üstüne 10k ekleyip Legiona geçicem inşallah. Donanım olarak bi tık üste çıkacağım için pek fark hissetmem ama kasa ve soğutma kalitesi olarak çağ atlarım diye umuyorum.

Valla hocam kafam karışık. Asus Tuf sepete atmıştım ki vazgeçtim ödeme ekranında.

Kararsız kalırsak ikisinden de oluruz.
35K fiyata gerçekten güzel cihaz hocam. Bütçenizi zorlamayacaksa alın ve arkanıza bakmayın. Uzun ömürlü bir cihaz.

Muhtemelen bu hafta içinde sonuçlanır ve iade'yi yaparlar. Monsteri 25 e almıştım üstüne 10k ekleyip Legiona geçicem inşallah. Donanım olarak bi tık üste çıkacağım için pek fark hissetmem ama kasa ve soğutma kalitesi olarak çağ atlarım diye umuyorum.
Umarım dostum. Ben de mevcut cihazımı zamlanmadan önceki gün gelen iade ile almıştım akşamına.

Arkadaşlar iyi aksamlar.

22300 TL, ASUS TUF A15 2023 Ryzen 7 7735HS 4050 mı?

35000 TL Lenovo Legion 5 12700H, RTX 3070 mı?

Sormak istediğim arada 13000 TL fark var.

Bu farkı vermeye değer mi?
36 Bin liraya 3070 Ti alman daha iyi olacaktır.

35K fiyata gerçekten güzel cihaz hocam. Bütçenizi zorlamayacaksa alın ve arkanıza bakmayın. Uzun ömürlü bir cihaz.

Umarım dostum. Ben de mevcut cihazımı zamlanmadan önceki gün gelen iade ile almıştım akşamına.
Hocam şeyi sorucam, benim cihaz da 11800H vardı ve ısı konusunda sınıfta kaldı. 12700H bir üst nesil bunda da aynı sorunlar yaşar mıyım ? Birde neden 12800H değil de 700H koyuyorlar bu cihazlara ?

Thunderbolt 4, çok daha iyi bir ekran. Çok daha iyi bir kasa kalitesi, daha iyi işlemci ve grafik kartı. Daha iyi soğutma. Zengin ve yetenekli portlar.

Umarım bu fiyata yakalayabilirsin ama zor duruyor.

Evet bunlar amenna ama kullanım amacı belirtilmediği sürece hepsi kağıt üstündeki avantajlar.

Mesela metal olmasının benim için bir önemi yok, evde sürekli masada duran bir cihaz. Thunderbolt 4 olmasının da bir önemi yok benim açımdan.

Ekran kartı farkı ve işlemci farkı da mesela benim için önemli değil :)

O açıdan alacak kişinin önce hangi amaçla kullanacağına bakarak yönlendirme yapmak lazım bence o farkla ofiste iş görececek başka bir laptop daha alınır çünkü 1000-2000 farktan bahsetmiyoruz.

Thunderbolt 4 olması bana büyük kolaylık getirir, işlemciler arasındaki %10 bile fark varsa bana çok yarar sağlar ve bu fark 13.000 e değer diyorsa arkadaş o zaman evet.

36 Bin liraya 3070 Ti alman daha iyi olacaktır.
Bence iyi bir seçim olmaz. Sadece ekran kartı Ti olduğu için Legion'dan vazgeçilmez. Her konuda Legion daha üst seviyede bir cihaz.

Yani şöyle yazayım.

Sağ ol hocam cevabın için. Vallahi hep alengirli işler bunlar. Şimdi kardeşimle konuştum.

O zaman Matebook D16 aliyim diyor. Hediyeleri indirimi filan düşersen 18.000 TL geliyor 12700H işlemcili 16 GB RAM'li. 3070 için 17.000 TL fazla vermeyelim diyor.

Ama ASUS TUF ve Matebook D16 karşılaştırınca ASUS TUF mantıklı geliyor 4000 TL farkla ekran kartı oluyor vs.

Matebook D16 Cinebench R23 de 9500 puan veriyor, sanırım watt değeri kısıtlanmış.

Legion serisinde 16500 veriyor aynı testte.

Sipariş ettim kargo dahil 35018 TL. Umarım pişman olmayız.

Herkese teşekkür ederim.

O ikisi arasından TUF daha mantıklı. Dediğiniz gibi güzel bir GPU'ya sahip. İşlemcisi de aynı şekilde güzel bir model.
Hocam tuf visa kartıyla yani nakit odersen 22300 oluyordu. Kredi kartı ile 23300, ram de alsak 24.000 TL.

Fark 11 olunca Legion sipariş ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı