Lenovo Legion 5 vs ASUS TUF A15 2023

Selami Kaplan

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi aksamlar.

22300 TL, ASUS TUF A15 2023 Ryzen 7 7735HS 4050 mı?

35000 TL Lenovo Legion 5 12700H, RTX 3070 mı?

Sormak istediğim arada 13000 TL fark var.

Bu farkı vermeye değer mi?

Çıkabiliyorsanız Legion model bu fiyata kesinlikle değer. Elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederim. Alacağınız cihazdan aşırı bir beklentiniz yoksa TUF da alabilirsiniz. O da bu bütçede gayet güzel cihaz.

Vallahi hocam aklım TUF'tan yanaydı. Değmez diye düşünüyordum ama değer diyorsunuz. Fikrim değişmek üzere.

Kardeşime alacağız. Büyük bir kamu kurumunda işe başlayacak.

Çoğunlukla SQL SERVER işleriyle uğraşır, tabii verileri çok büyük olur büyük ihtimalle.

Arada da oyun oynar işte kendisi.

Vallahi hocam aklım TUF'tan yanaydı. Değmez diye düşünüyordum ama değer diyorsunuz. Fikrim değişmek üzere.

Çoğunlukla SQL SERVER işleriyle uğraşır, tabii verileri çok büyük olur büyük ihtimalle.

Legion iş için daha uygun gibi. Thundebolt gibi teknolojilere sahip. Pil ömrü önemliyse AMD daha başarılı o konuda.

13000 TL az değil. Bu farka değer diyen arkadaşlar neye göre diyor? Daha kullanım senaryosunu öğrenmeden?

Bir de tam modelleri atar mısınız? RAM leri kaç, SSD ne kadar, ekranlar ne?

Arkadaşlar iyi aksamlar.

22300 TL, ASUS TUF A15 2023 Ryzen 7 7735HS 4050 mı?

35000 TL Lenovo Legion 5 12700H, RTX 3070 mı?

Sormak istediğim arada 13000 TL fark var.

Bu farkı vermeye değer mi?
Hocam Legion'a değer.
Şuan Monster cihazım serviste eğer iade yapılırsa ben de attığın Legionu almayı düşünüyorum.

13000 TL az değil. Bu farka değer diyen arkadaşlar neye göre diyor? Daha kullanım senaryosunu öğrenmeden?

Bir de tam modelleri atar mısınız? RAM leri kaç, SSD ne kadar, ekranlar ne?
Thunderbolt 4, çok daha iyi bir ekran. Çok daha iyi bir kasa kalitesi, daha iyi işlemci ve grafik kartı. Daha iyi soğutma. Zengin ve yetenekli portlar.

Hocam Legion'a değer.
Şuan Monster cihazım serviste eğer iade yapılırsa ben de attığın Legionu almayı düşünüyorum.
Umarım bu fiyata yakalayabilirsin ama zor duruyor.

Geri
Yukarı