Lenovo Legion 5 vs. GameGaraj slayer2 D5 7XL-3060

Performans açısından bu daha avantajlı.

Performans açısından bu daha avantajlı.

Hocam 32 GB yükseltebiliyoruz mu peki? Boşta ekstra MS2 SSD yuvası var mı? Ben Lenovo Legion taraftarıydım ama bu da gözüme cazip geldi 3070 var işlemcisi çok iyi.

Şöyle özetliyim sen karar ver :)
Acer'in ekranı %55sRGB ama işlemcisi 90 sınırlarında geziyor.
GameGaraj'ın ekranı %60sRGB bununda işlemcisi Acer gibi 90 sınırlarında.
Lenovo'nun kasa kalitesi, yazılım desteği ve ekranı (%100sRGB) diğer modellere göre daha güzel ama RAM ve Wi-Fi kartı kötü. RAM'lerden dolayı %10 bir performans kaybı oluyor ayrıca Wi-Fi kartından dolayı da ping yüksek olabiliyor.

Hocam bunu almayı düşünüyorum mantıklı bir tercih mi? Bir yanımda 4000 serisini bekle diyor ama pek zamanım yok açıkçası.

Beklenebilir tabii ki ama üzmez bu cihaz bu bütçede 4060 düşerse giriş seviyesi cihazlar düşer onların da soğutma, kasa ve panel kalitesi asla Legion seviyesinde olmaz diye düşünüyorum yine de siz bilirsiniz.

Lenovocuyum 10 yıldır Lenovo kullanıyorum 9 yıl Lenovo Z500 kullandım şimdi de Legion Slim7 kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim.

Beklenebilir tabii ki ama üzmez bu cihaz bu bütçede 4060 düşerse giriş seviyesi cihazlar düşer onların da soğutma, kasa ve panel kalitesi asla Legion seviyesinde olmaz diye düşünüyorum yine de siz bilirsiniz.
Hocam ayni fiyat segmentinde şu cihaz var ASUS Rog Zephyrus G16 Gu603zu-n3020 Intel I7-12700h 16gb Ddr4 512gb Ssd 6gb Rtx4050 16" 165hz Dos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL. Sizce bunu almak daha mı mantıklı? Bu model hakkında pek bilgi bulamadım. Düşünceniz nedir?

Hocam ayni fiyat segmentinde şu cihaz var ASUS Rog Zephyrus G16 Gu603zu-n3020 Intel I7-12700h 16gb Ddr4 512gb Ssd 6gb Rtx4050 16" 165hz Dos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL. Sizce bunu almak daha mı mantıklı? Bu model hakkında pek bilgi bulamadım. Düşünceniz nedir?

Eğer cihazı sık taşıyacaksanız tercih edilebilir ama 4000 serisi çok yaygınlaşmadığı için pek fazla test mevcut değil ve watt değerini öğrendikten sonra yorum yapmak daha doğru olur hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı