Lenovo Legion 5i Pro Ön İnceleme!

downloadfile.png

Merhabalar, Legion 5i Pro Ön İncelemesi ile karşınızdayım :) Daha Türkiye için duyrulmadı, ama yakında duyrulmasını bekliyoruz. Genel olarak Legion 5 Pro versiyonundan tek farkı i7 11800H işlemci. Bildiğiniz gibi 11800H Single Core'da R9 5900HX performansı verirken Multi Core'da R7 5800H'a yakın bir performans sunuyor.

İŞLEMCİ:

i7 11800H ve i7 11400H opsiyonlarıyla geliyor. 11800H 5800H ile aynı güçte fakat oyunda yaklaşık %10 fark var. Ayrıca 11800H serin çalışıyor. Stresste en çok 90 göreceğini 85 civarında olacağını tahmin ediyorum.

EKRAN KARTI:

3070, 3060, 3050Ti, 3050
opsiyonlarıyla geliyor. Hepsi MAX-P olarak dizayn edilmiş yani segmentlerinin en iyileri. Bunun için Legion 5i Pro iyi bir tercih olacaktır.

EKRAN:

16" 16:10 2560x1600 500nit %100 sRGB G-SYNC Destekli 165Hz
ekrana sahip. Yani sırf ekranı için bile alınabilecek bir bilgisayar. Gerçekten muazzam bir ekranı var. MSI'dan farkı ise G-SYNC desteği, daha çok parlaklık vs. olarak dikkat çekiyor. MSI tarafı ise 240 Hz ekrana sahip. Ama bana göre Legionun ekranı daha iyi.

DİĞER ÖZELLİKLER:

720P Webcam'e sahip ki yeterli. 2 Thunderbolt, 1 Type-C, 3 USB Portu, 1 Ethernet girişi,1 HDMI portu var. Burası da gayet yeterli.

FİYAT:

AMD versiyonu 20.000 lira olarak geldi. Bu model için 22-23 bin fiyat bekliyorum. Tabii fırsatçılık yapmazlarsa.

Genel olarak çok iyi bir cihaz. Kesinlikle almaya değer. Makalemi okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dilerim. 😄
@Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith @metaphroz @mirsady @Ek01000 @Ramazan Ö @xbea @ertunc23 @Ryota @Alfred Lafonde @T129Atak @gen2 @körbiginar @botstepz

Eki Görüntüle 1030439
Merhabalar, Legion 5i Pro Ön İncelemesi ile karşınızdayım :) Daha Türkiye için duyrulmadı, ama yakında duyrulmasını bekliyoruz. Genel olarak Legion 5 Pro versiyonundan tek farkı i7 11800H işlemci. Bildiğiniz gibi 11800H Single Core'da R9 5900HX performansı verirken Multi Core'da R7 5800H'a yakın bir performans sunuyor.

İŞLEMCİ:

i7 11800H ve i7 11400H opsiyonlarıyla geliyor. 11800H 5800H ile aynı güçte fakat oyunda yaklaşık %10 fark var. Ayrıca 11800H serin çalışıyor. Stresste en çok 90 göreceğini 85 civarında olacağını tahmin ediyorum.

EKRAN KARTI:

3070, 3060, 3050Ti, 3050
opsiyonlarıyla geliyor. Hepsi MAX-P olarak dizayn edilmiş yani segmentlerinin en iyileri. Bunun için Legion 5i Pro iyi bir tercih olacaktır.

EKRAN:

16" 16:10 2560x1600 500nit %100 sRGB G-SYNC Destekli 165Hz
ekrana sahip. Yani sırf ekranı için bile alınabilecek bir bilgisayar. Gerçekten muazzam bir ekranı var. MSI'dan farkı ise G-SYNC desteği, daha çok parlaklık vs. olarak dikkat çekiyor. MSI tarafı ise 240 Hz ekrana sahip. Ama bana göre Legionun ekranı daha iyi.

DİĞER ÖZELLİKLER:

720P Webcam'e sahip ki yeterli. 2 Thunderbolt, 1 Type-C, 3 USB Portu, 1 Ethernet girişi,1 HDMI portu var. Burası da gayet yeterli.

FİYAT:

AMD versiyonu 20.000 lira olarak geldi. Bu model için 22-23 bin fiyat bekliyorum. Tabii fırsatçılık yapmazlarsa.

Genel olarak çok iyi bir cihaz. Kesinlikle almaya değer. Makalemi okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dilerim. 😄
@Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith @metaphroz @mirsady @Ek01000 @Ramazan Ö @xbea @ertunc23 @Ryota @Alfred Lafonde @T129Atak @gen2 @körbiginar @botstepz
Bu laptopa verilen para ile kat kat daha iyi masaüstü toplanır.

Bu laptopa verilen para ile kat kat daha iyi masaüstü toplanır.
Laptopun amacı taşınılabilirlik. Sırtımda masaüstü götüremem.
Ha onu geçtim aşağı yukarı aynı güçte sistem toplayıp atar mısın?
-RTX 3060 Ti
-R5 5600X
-1TB SSD (3500 mb/s yazma hızı)
-32GB 3200MHz RAM
-2K 165Hz monitör G-Sync destekli minimum 400Nit.
Fiyatlar şimdiden bu laptopun fiyatını geçti (20499).

Laptopun amacı taşınılabilirlik. Sırtımda masaüstü götüremem.
Ha onu geçtim aşağı yukarı aynı güçte sistem toplayıp atar mısın?
-RTX 3060 Ti
-R5 5600X
-1TB SSD (3500 mb/s yazma hızı)
-32GB 3200MHz RAM
-2K 165Hz monitör G-Sync destekli minimum 400Nit.
Fiyatlar şimdiden bu laptopun fiyatını geçti (20499).
Laptoplar 5 yıl masaüstü seni 15 yıl götürür.

Laptoplar 5 yıl masaüstü seni 15 yıl götürür.
Düzgün kullanıp bakımını yaparsan bu laptopta seni en az 10 sene götürür.
Masaüstünde 5 sene sonra yeni kart alabilirsin orası doğrudur (sonuçta bedavaya almıyorsun) ama laptop alan zaten taşımak için alıyor. Masaüstünü taşıyabilir misin?

Laptoplar 5 yıl, masaüstü seni 15 yıl götürür.
Yavaş sallamanızı öneririm. 9 yıllık laptop kullanıyorum. Güzel bir laptopsa ve kullanıcı da iyiyse, oyunlardan sonra internette gezinmek amacıyla olsa bile 10 yılı aşabilir.

Türkiye'de, bu fiyatta bu performansı sağlayabilen hangi sistemi alacaksınız acaba? Merak ettim.

@Turkish Kebab, güzel yazı olmuş, elinize sağlık. :)

Umarım aynı fiyat civarına L5P'den düşük performans veren bir cihaz almazsın. 😕

Gereksiz bir beklemeden başka hiçbir şey değil kebabcım. AMD ile aralarında yüksek sıcaklıklarda hiçbir fark olmayacak, yer yer AMD geçecek. Köpek gibi throttle yapacak Intel işlemcilere asla güvenmem.

7nm gül gibi 5800H varken niye atraksiyonlara girişiyorsun ki? AMD şu an için daha üstün.

Bu arada eline sağlık.
Vallahi ben de arada kaldım :) Teşekkür ederim.
Yavaş sallamanızı öneririm. 9 yıllık laptop kullanıyorum. Güzel bir laptopsa ve kullanıcı da iyiyse, oyunlardan sonra internette gezinmek amacıyla olsa bile 10 yılı aşabilir.

Türkiye'de, bu fiyatta bu performansı sağlayabilen hangi sistemi alacaksınız acaba? Merak ettim.

Teşekkür ederim :) Şu an dolar ve altında 24.000 liraya denk para var. Eğer çok ağır fırsatçılık yapmazlarsa inşallah iyi performanslısını alırım 😃

Hocam oyunu çok oynayan biri ise benim dediğim kadar gider. :)

Geri
Yukarı