Lenovo Legion 7 Pro vs MSI Vector 16hx

Uniosh

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, şu anki cihazım olan Monster 3050 Ti bilgisayarımı satıp RTX4080 ekran kartına sahip, beni uzun yıllar boyunca götürebilecek, ısı konusunda sıkıntı yaşatmayacak ve taşınabilir bir bilgisayar arıyorum. Şu an da aklımı çelen 2 tane laptop var. Sizce hangisi daha iyidir?

Lenovo Legion Pro7 16arx8h 82WS003NTR AMD Ryzen 9-7945hx 32 GB 1TB SSD RTX4080 12 GB 16 inç 240Hz wqxga FreeDOS Gaming laptop.

MSI Vector 16 hx A14VHG-497xtr Intel Core i9 14900HX 32 GB 1TB SSD RTX4080 FreeDOS 16" QHD+ 240Hz taşınabilir bilgisayar.

Ekleme: 100000₺ değerinde daha iyi bir laptop var mıdır? :)

Genel anlamda kasa olarak Legion başarıldır.
Yalnız çözünürlükte Vector öne geçiyor bu modelde qhd+ olmasıyla. (Panel bilgileri linkte yazana göre yorumladım şimdi aman satıcı yanlış yazmış filansa benlik değil 😀)
İşlemci olarak i9 ufak farkla önde.
Gerçekten arada bırakıcı bir soru.

Yalnız çözünürlükte Vector öne geçiyor bu modelde QHD+ olmasıyla. (Panel bilgileri linkte yazana göre yorumladım şimdi aman satıcı yanlış yazmış filansa benlik değil 😀)

Hocam Legion da WQXGA. Aralarındaki temel fark panel aslında. Legion serisinde G-SYNC desteği var ancak dCi P3 oranı 70 küsürlerde, MSI'ın o modelinde ise 100 dCi P3 var fakat G-SYNC yok, ekran yırtılmaları söz konusu olabilir.

Hocam aralarında ne kadar fark vardır?

Yalnız çözünürlükte Vector öne geçiyor bu modelde qhd+ olmasıyla. (Panel bilgileri linkte yazana göre yorumladım şimdi aman satıcı yanlış yazmış filansa benlik değil 😀)
Evet, bende çok arada kaldım ikisini de çok güzel :). Vector ekran konusunda daha iyi gibi sizce Legion’ın ekranı nasıldır? Uzun süre kullanılabilir mi?

Hocam Legion da WQXGA. Aralarındaki temel fark panel aslında. Legion serisinde G-SYNC desteği var ancak dCi P3 oranı 70 küsürlerde, MSI'ın o modelinde ise 100 dCi P3 var fakat G-SYNC yok, ekran yırtılmaları söz konusu olabilir.
Msi’ın dCi P3 oranı çok iyi gözüküyor ama hocam dediğiniz gibi G-SYNC yok. Çok büyük fark var mıdır sizce, ileride sıkıntı yaratır mı veya Legion’ın dCi P3 oranı yeterli midir?

Msi’ın dCi P3 oranı çok iyi gözüküyor ama hocam dediğiniz gibi G-SYNC yok. Çok büyük fark var mıdır sizce, ileride sıkıntı yaratır mı veya Legion’ın dCi P3 oranı yeterli midir?
Yani G Sync desteği önemli bence çünkü gereksiz yere ortaya çıkan yırtılmaları önlüyor teknoloji fps düşüp arttığı zamanlarda, Legion'un paneli solgun kalıyor diğerlerine göre renk yüzünden ancak yeteri seviyede parlak, 80 FPS üzerinde takıldığınız sürece yeterince akıcı oyun deneyimi sunuyor. 60 FPS'te kötü.

Legion ekranı da uzun süre idare eder.
Teşekkür ederim. Legion’ın kasası daha iyi dediniz, peki soğutma konusunda hangisi daha iyidir? Monster’da RTX3050’yi 89 derece gördükten sonra ve sıcaklık yüzünden FPS droplar sonracığıma oyun kapanmalar gördüğüm için benim için biraz önemli :D. Birde hocam ben biraz baktım siteler vs. olsun Ryzen9 7945HX, İ9 14900HX karşısında hangisi daha iyidir ve daha uzun sene götürür?

Yani G Sync desteği önemli bence çünkü gereksiz yere ortaya çıkan yırtılmaları önlüyor teknoloji fps düşüp arttığı zamanlarda, Legion'un paneli solgun kalıyor diğerlerine göre renk yüzünden ancak yeteri seviyede parlak, 80 FPS üzerinde takıldığınız sürece yeterince akıcı oyun deneyimi sunuyor. 60 FPS'te kötü.
Bilginiz için sağolun hocam ama AAA oyunları full grafiklerde 60 FPS oynamak normal, o zaman ne yapmalıyım? Birde hocam ben biraz baktım siteler vs. olsun Ryzen9 7945HX, İ9 14900HX karşısında hangisi daha iyidir ve daha uzun sene götürür?

Teşekkür ederim. Legion’ın kasası daha iyi dediniz, peki soğutma konusunda hangisi daha iyidir? Monster’da RTX3050’yi 89 derece gördükten sonra ve sıcaklık yüzünden FPS droplar sonracığıma oyun kapanmalar gördüğüm için benim için biraz önemli :D. Birde hocam ben biraz baktım siteler vs. olsun Ryzen9 7945HX, İ9 14900HX karşısında hangisi daha iyidir ve daha uzun sene götürür?
Hocam aslında soğutma olarak ikisi de başarılı hangisi daha iyi testleri izlemeniz daha iyi olabilir. Aslında sizin için bakardım ama zor bir gün geçirdim pek uğraşacak gücüm yok.
Tekli çekirdekte i9 çoklu çekirdekte r9 önde. Genele vurusak iki eşit denebilir.
Oyunlarda tekli çekirdek daha önemli olduğu için i9 sizin amacınıza daha yönelik.

Hocam aslında soğutma olarak ikisi de başarılı hangisi daha iyi testleri izlemeniz daha iyi olabilir. Aslında sizin için bakardım ama zor bir gün geçirdim pek uğraşacak gücüm yok.
Tekli çekirdekte i9 çoklu çekirdekte r9 önde. Genele vurusak iki eşit denebilir.
Oyunlarda tekli çekirdek daha önemli olduğu için i9 sizin amacınıza daha yönelik.
Hocam siz bana bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Herkesin zor günleri olur hiç sıkıntı olmaz. Hocam galiba Msi alacağım, ekran konusunda ve işlemci olarak daha uygun gibi gözüküyor. Isınmalarına baktım ikiside hemen hemen aynı performans ve sıcaklık değerlerine sahipler. Hocam aklıma takılan bir şey kaldı Vector serisi iyi midir yoksa Raider’a mı yönelmek daha iyi mi olur? Vector yeterli midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı