Lenovo Legion Pro vs MSI Raider

Selam,
Aşağıda paylaşmış olduğum 2 laptop arasında kararsız kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Aralarında ben pek bir fark göremedim. Ancak Lenovo 200 dolar kadar daha ucuz satın alacağım yerde. Bunun sebebini anlayamadım. Bu kafa karışıklığından kurtulmama yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 2167700

Eki Görüntüle 2167702
Legion pro alin sakın msi almayin

Lenovo daha ucuz olması sebebi aradaki 1TB ssd farkı, küçük işlemci farkı ve MSI adı yüzünden.
Ben Legion alırdım. 200 dolar birim olarak küçük gözüküyor ama yurtdışında büyük meblağ diye biliyorum. MSI paneli de üzücü.
Yine pahalı bence Lenovo ya, ülkemizde Asus kadar yerel fiyatlandırma yapan yok direkt. Asus'un 4080 Miniled ekranlı Scar 16'sı 3k dolara satılırken Amerika'da, Lenovo 4090'ın Amerika fiyatı çoğu zaman 2600 dolarlara kadar inebiliyor ancak ülkemizde 120k civarlarında satılıyor Asus'un o modeli kaç aydır 90 95 bandında iken. Premium özellik bakımından Scar'ın daha önde olduğu da belli Miniled ekranı yüzünden ki zaten Lenovo f/p olması ile övülüyor yurt dışında. Maalesef Türkiye'de tam tersi durum söz konusu. İnsan gibi 80 bandında satsalardı 4080'ini falan çok daha ideal cihazlar olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı