Lenovo Legion R25F-30 24.5 inç 240Hz (280Hz OC) alınır mı?

Detayli ghosting ve overdrive testlerinin paylasildigi bir incelemeye sahip degil ancak maksimum parlaklik, ergonomi, kontrast ve renk gamutu bakimindan sikintisi yok. Tabii VA'larda ghosting / black smearing cok buyuk onem tasidigi icin bu konulara deginilen bir inceleme sart, bu sebeple R25F-30 kullanan birisinden bu testleri gormedikce veya detayli inceleyen birisini gormedikce bu monitore alinir / alinmaz yorumu yapmayi sahsen dogru bulmuyorum.

240 Hz istiyorsan kalitesi belli olan ve minimum fiyatta bulunan model Samsung Odyssey G4'tur. 240 Hz benim icin olmazsa olmaz degil dersen de AOC 24G2SP su siralar 5200 TL civarlarinda, degerlendirilebilir. Veya benim ergonomiyle isim yok F/P olsun diyorsan MSI G2422 var 4200 TL'ye.

Detayli ghosting ve OverDrive testlerinin paylasildigi bir incelemeye sahip degil ancak maksimum parlaklik, ergonomi, kontrast ve renk gamutu bakimindan sikintisi yok. Tabii VA'larda ghosting / Black smearing cok buyuk onem tasidigi icin bu konulara deginilen bir inceleme sart, bu sebeple R25F-30 kullanan birisinden bu testleri gormedikce veya detayli inceleyen birisini gormedikce bu monitore alinir / alinmaz yorumu yapmayi sahsen dogru bulmuyorum.

240 Hz istiyorsan kalitesi belli olan ve minimum fiyatta bulunan model Samsung Odyssey G4'tur. 240 Hz benim icin olmazsa olmaz degil dersen de AOC 24G2SP su siralar 5200 TL cuvarlarinda, degerlendirilebilir. Veya benim ergonomiyle isim yok F/P olsun diyorsan MSI G2422 var 4200 TL'ye.

Çok doğru. Bu fiyatlarda alınabilecek en iyi monitörün hala R25I30 oldugunu düşünüyorum. VA panel alıp ghostingin hatsafa çıkması riskini alana kadar biraz daha assağı bir fiyat verip Hz degerinden düşerek IPS panel almayı daha doğru buluyorum. Ghostingi sadece oyun için düşünmeyelim. Film izlerken bile internette gezinirken dahi hissettiren bir şey. VA panel ve ghostingsiz IPS panel arasında çok fazla fark var. Şahsi deneyimim ile söylüyorum.

Çok doğru. Bu fiyatlarda alınabilecek en iyi monitörün hala R25I30 oldugunu düşünüyorum. VA panel alıp ghostingin hatsafa çıkması riskini alana kadar biraz daha assağı bir fiyat verip Hz degerinden düşerek IPS panel almayı daha doğru buluyorum. Ghostingi sadece oyun için düşünmeyelim. Film izlerken bile internette gezinirken dahi hissettiren bir şey. VA panel ve ghostingsiz IPS panel arasında çok fazla fark var. Şahsi deneyimim ile söylüyorum.
R25F-30'u ciddi ciddi almayi kafasina koyanlarin da en azindan bir teknoloji magazasina gidip UFO testi acmasini tavsiye ediyorum, sonradan yasanacak olasi pismanliklarin onune gecilmesi adina.

Black smearing en cok futbol maclarinda veya koyu temali uygulamalarda rahatsiz ediyor. Sitede scroll atiyorsun yazilar kayboluyor falan cok kotu olay. Veya mac izliyorsun kamera sabitken her sey mukemmel, yayin kamerasi bi' hareket ediyor nokta nokta olan seyirciler smearing yuzunden simsiyah oluyor :D

R25F-30'u ciddi ciddi almayi kafasina koyanlarin da en azindan bir teknoloji magazasina gidip UFO testi acmasini tavsiye ediyorum, sonradan yasanacak olasi pismanliklarin onune gecilmesi adina.

Black smearing en cok futbol maclarinda veya koyu temali uygulamalarda rahatsiz ediyor. Sitede scroll atiyorsun yazilar kayboluyor falan cok kotu olay. Veya Mac izliyorsun kamera sabitken her şey mukemmel, yayin kamerasi bi' hareket ediyor nokta nokta olan seyirciler smearing yuzunden simsiyah oluyor :D

Black smearing yaşamadım hocam ikinci monitörüm o kadar kötü değil. Lakin ghosting çok yüksek gerçekten. IPS panellerdede ışık sızması sorunu olabiliyor ya da IPS glow. IPS glow normal lakin ışık sızması normal değil en azından derecesine baglı olarak normal değil. IPS glow da zaten VAdaki ghostingden daha önemsiz. Ya da Black smearingden.

Lakin ghosting çok yüksek gerçekten. IPS panellerde de ışık sızması sorunu olabiliyor ya da IPS glow. IPS glow normal lakin ışık sızması normal değil en azından derecesine baglı olarak normal değil.
Isik sizmasi arka aydinlatma iceren her monitorde gorulebilir. IPS'te olur VA'da veya TN'de daha az olur gibi bir durum yok yani. Isik sizmasinin kesin cozumu OLED monitor almaktir cunku OLED'de arka aydinlatma bulunmaz, her bir piksel hem renk hem isik uretir.

Black smearing en cok futbol maclarinda veya koyu temali uygulamalarda rahatsiz ediyor. Sitede scroll atiyorsun yazilar kayboluyor falan cok kotu olay. Veya mac izliyorsun kamera sabitken her sey mukemmel, yayin kamerasi bi' hareket ediyor nokta nokta olan seyirciler smearing yuzunden simsiyah oluyor :D
Elimde 25f-30 var yarın kutusunu açayımda testleri yapayım yardımcı olurmusunuz tam doğru yapayım herşeyi.

Arkadaşlar bu monitörü bende aldım iyi güzel bir sıkıntısı yok Ama monitör kendisi parlaklığı bazen kısıyor bazen yükseltiyor. Öyle aşırı derece kısmıyor ama hafif derecede kısıyor onu farkettim( çok rahatsızlık vermiyor). Mesela chrome giriyorum koyu temalı bir yere girdiğimde parlaklığı hafif yükseltiyor yada kısıyor. Aynısını masaüstünde de yapıyor. Bu bir teknoloji falan mı yani temaya göre gözü yormasın diye ışığı mı kızıyor yoksa monitörün ledleri mi bozuk. Ona göre iadeye yollamayı düşünüyorum. Cevaplarsanız sevinirim Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

Geri
Yukarı