Lenovo Legion Y27-30 alınır mı?

• Konuyu başlatan B4TUR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 7B
Bütçe
4500TL
Bende almayı düşünüyorum ayın 15'inde maaşım yatıyor 5bin TL limitim sence bunumu alayım yoksa VG27vq mü alayım çok kararsızım şu anda 35inç 1920 1080p 60Hz televizyon kullanıyorum görüntü çamur AMD FreeSync yok hiçbir özellik yok ikisi arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım tavsiyelere açığım
Not: Vatan Bilgisayar'dan alacağım gidip subesinden şubesinde ikisi de mevcut.

Bende almayı düşünüyorum ayın 15'inde maaşım yatıyor 5bin TL limitim sence bunumu alayım yoksa VG27vq mü alayım çok kararsızım şu anda 35inç 1920 1080p 60Hz televizyon kullanıyorum görüntü çamur AMD FreeSync yok hiçbir özellik yok ikisi arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım tavsiyelere açığım.
Not: Vatan Bilgisayar'dan alacağım gidip subesinden şubesinde ikisi de mevcut.

Bence Legion Y27-30 daha iyi olur. VG27vq VA panel, Legion Y27-30 IPS panel. IPS görüntü kalitesi olarak daha başarılı. Legion Y27-30 dün elime ulaştı ve gayet memnunum tek kötü yanı ölü piksel çıktı.

Bence Legion Y27-30 daha iyi olur. VG27vq VA panel, Legion Y27-30 IPS panel. IPS görüntü kalitesi olarak daha başarılı. Legion Y27-30 dün elime ulaştı ve gayet memnunum tek kötü yanı ölü piksel çıktı.

Keşke Vatan Bilgisayar'a gidip alsaydın orada deniyorlar testlerini yanında yapıp öyle veriyorlar VG27vq yu istememin sebebi Curved olması ve kontrast oranı daha yüksek Legion'da 1000 VG27vq da 3000 kontrast oranı ver Curved oyunlarda daha iyi bir hakimiyet daglar diye görüyorum araştırmalarım sonucu siz memnunsunjz değil mi 0.5ms var o monitörde oyun kalitesi performansı nasıl bir de AMD FreeSync nasıl bayağı fark ettim ve 180Hz 60Hz'den mi geçiş yaptınız arasındaki farkları açıklar mısınız lütfen.

Keşke Vatan Bilgisayar'a gidip alsaydın orada deniyorlar testlerini yanında yapıp öyle veriyorlar VG27vq yu istememin sebebi Curved olması ve kontrast oranı daha yüksek Legion'da 1000 VG27vq da 3000 kontrast oranı ver Curved oyunlarda daha iyi bir hakimiyet daglar diye görüyorum araştırmalarım sonucu siz memnunsunjz değil mi 0.5ms var o monitörde oyun kalitesi performansı nasıl bir de AMD FreeSync nasıl bayağı fark ettim ve 180Hz 60Hz'den mi geçiş yaptınız arasındaki farkları açıklar mısınız lütfen.

Önceki monitörüm curved ti ve 144Hz di. Msler arasında geçiş yapabiliyorsunuz 1ms ve 2ms görüntüyü bozuyor 3ms te düzgün 0.5 ms i aktif edemedim kilitli gözüküyor nedenini bilmiyorum. Curved'den düz ekrana geçince hiçbir eksik hissetmedim. 144Hz'den 165Hz'e geçtiğimde de çok az bir fark var ama fark ediliyor. Ekran kartım NVIDIA, G-Sync kullanıyorum gayet güzel çalışıyor. 180Hz almak istiyorsan overclock modunu aktif etmen gerekiyor. 60Hz'den geçiş yapacaksanız aşırı büyük bir fark olacak kat kat akıcı olur. 0.5ms modunu nasıl açacağımı bir türlü bulamadım bulsam güzel olurdu deneme şansım olmadı yani.

Önceki monitörüm Curved Ti ve 144Hz di. Msler arasında geçiş yapabiliyorsunuz 1ms ve 2ms görüntüyü bozuyor 3ms te düzgün 0.5 ms i aktif edemedim kilitli gözüküyor nedenini bilmiyorum. Curved'den düz ekrana geçince hiçbir eksik hissetmedim. 144Hz'den 165Hz'e geçtiğimde de çok az bir fark var ama fark ediliyor. Ekran kartım NVIDIA, G-Sync kullanıyorum gayet güzel çalışıyor. 180Hz almak istiyorsan overclock modunu aktif etmen gerekiyor. 60Hz'den geçiş yapacaksanız aşırı büyük bir fark olacak kat kat akıcı olur. 0.5ms modunu nasıl açacağımı bir türlü bulamadım bulsam güzel olurdu deneme şansım olmadı yani.

Tekrar merhaba Y27 30u mu 0.5ms çekemedin acaba yazılımsal bir sorun mu var yoksa kronik mi 1ms ve 3ms görüntüyü bozuyorda Lenovo Legion Y27 30 kötü bir monitöre benziyor değil mi?

Tekrar merhaba Y27 30u mu 0.5ms çekemedin acaba yazılımsal bir sorun mu var yoksa kronik mi 1ms ve 3ms görüntüyü bozuyorda Lenovo Legion Y27 30 kötü bir monitöre benziyor değil mi?

Harika bir monitör. Ms ayarlayabiliyorsun seviyeleri var seviye3 ve 4 sıkıntılı sadece. Ms arttırmak IPS olduğundan dolayı sorun çıkarıyor anladığım kadarıyla IPS monitörlerin desteklediği ms VA ve TN e göre düşük ama görüntü kalitesi TN ve VA ya bin basar. 0.5ms i nasıl ayarlayacağımı ben bilmiyorum beceremedim.

Selam arkadaşlar, ben de bu monitörü yeni aldım, deneyimlerimi sizlere sunmuş olayım ve yaşamış olduğum bir sorun var, belki bu duruma bir çözüm bulabiliriz.

Ben LG 75 Hz 27 inç IPS panelli bir monitörden Lenovo Legion y27-30 27 inç Full HD IPS panelli monitöre geçtim -Yani yukarda başlığı açılmış olan model- Ben Hd videolar da, filmlerde ekranda bir pullanma görüyorum. LG İPS panelli monitörlerden almış olduğum tadı ne yazık ki alamadım, belki bu sorunun bir ayarı vardır ancak ben bu sorunuma bir çözüm bulamadım.
Onun dışında monitörün güç kablosu elinizi attığınız zaman ya da ekranı sağ ya da sola 30 cm kadar çevirmiş olduğunuz zaman, yuvasından çıkabilme durumu ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Ve monitörü elektrik kablosu takılı iken çıktığında yuvasına oturtmuş olduğunuzda, çıt çıt elektrik kablosundan yani yuvasından ses gelebiliyor. Bu durum mutlak suretle uzun kullanımda zarar veren bir unsur. Güç kablosunda bir adaptörünün olmaması da ayrı bir sorun.

LG birçoğunuzun bildiğini düşündüğüm üzere, İPS panelde en iyi görüntüyü veren panelleri kullanıyor, almadan önce de bu forumdaki yazıları da okudum, okuduktan sonra bu monitörü alma düşüncem kafamda oluşmuştu açıkçası, daha sonrasında aldım ve almış olduktan çok kısa bir süre sonra çok büyük bir pişmanlık içerisinde oldum.

Ekran tazeleme hızları, görüntü akışları konsol ya da bilgisayar üzerinden oynamış olduğunuz rekabetçi oyunlarda bu monitör akıcılık bazında sizlere tatmin edebilir; Ancak HD videoları izler iken ekrandaki pullanmaya bir çözüm yoksa, bence tercih edilebilir bir ürün değil. bu monitör IPS panel olarak sunuluyor oluş olsa da, VA panel gibi. - LG den bu modele yeni geçen bir kullanıcı olarak yazıyorum sizlere bu yorumu -

Umut ediyorum kullanıcılar arasında ekrandaki pullanmaya çözüm bulabilen ya da bulmuş değerli dostlarımız aranızda vardır ve bu ürünü iade etmek zorunda kalmam.

Tekrardan değinmiş olduğum bu konu hakkında bir bilgi paylaşımı sunmak istedim sizlere, şu an yaklaşık olarak 6 gündür bu ürünü kullanıyor olmaktayım, monitör ayalarından bazı ayarları değiştirmiş olduğumuzda, ekrandaki pullanma yani gölgelenme sorunu ortadan kalkmış oldu. Xbox S ve X konsollarında bu monitör Playstation a nazaran çok daha fazla performans veriyor. Ben bu pullanma sorununu ürünü aldığım ilk gün yaşadım, bu durumda tamamen benim bireysel hatalarımdan kaynaklanıyordu. Ürünün ayarlarını kurcalayıp farkında olmadan değiştirdim, bahsetmiş olduğum ayar Over Drive ayarı bu ayarı farkında olmadan level 4 yapmışım, ekran yapılmış olan bu yanlış ayar sonucunda çok fazla gölgeleniyordu, bu sorunu Menu setting ayarlarına tıklayıp ayarları resetleyerek çözdüm. Bu monitörü almak isteyen tüm arkadaşlara, bu monitörü şiddetle öneriyor ve tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar, ben de bu monitörü yeni aldım, deneyimlerimi sizlere sunmuş olayım ve yaşamış olduğum bir sorun var, belki bu duruma bir çözüm bulabiliriz.

Ben LG 75 Hz 27 inç IPS panelli bir monitörden Lenovo Legion y27-30 27 inç Full HD IPS panelli monitöre geçtim -Yani yukarda başlığı açılmış olan model- Ben Hd videolar da, filmlerde ekranda bir pullanma görüyorum. LG İPS panelli monitörlerden almış olduğum tadı ne yazık ki alamadım, belki bu sorunun bir ayarı vardır ancak ben bu sorunuma bir çözüm bulamadım.
Onun dışında monitörün güç kablosu elinizi attığınız zaman ya da ekranı sağ ya da sola 30 cm kadar çevirmiş olduğunuz zaman, yuvasından çıkabilme durumu ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Ve monitörü elektrik kablosu takılı iken çıktığında yuvasına oturtmuş olduğunuzda, çıt çıt elektrik kablosundan yani yuvasından ses gelebiliyor. Bu durum mutlak suretle uzun kullanımda zarar veren bir unsur. Güç kablosunda bir adaptörünün olmaması da ayrı bir sorun.

LG birçoğunuzun bildiğini düşündüğüm üzere, İPS panelde en iyi görüntüyü veren panelleri kullanıyor, almadan önce de bu forumdaki yazıları da okudum, okuduktan sonra bu monitörü alma düşüncem kafamda oluşmuştu açıkçası, daha sonrasında aldım ve almış olduktan çok kısa bir süre sonra çok büyük bir pişmanlık içerisinde oldum.

Ekran tazeleme hızları, görüntü akışları konsol ya da bilgisayar üzerinden oynamış olduğunuz rekabetçi oyunlarda bu monitör akıcılık bazında sizlere tatmin edebilir; Ancak HD videoları izler iken ekrandaki pullanmaya bir çözüm yoksa, bence tercih edilebilir bir ürün değil. bu monitör IPS panel olarak sunuluyor oluş olsa da, VA panel gibi. - LG den bu modele yeni geçen bir kullanıcı olarak yazıyorum sizlere bu yorumu -

Umut ediyorum kullanıcılar arasında ekrandaki pullanmaya çözüm bulabilen ya da bulmuş değerli dostlarımız aranızda vardır ve bu ürünü iade etmek zorunda kalmam.

Tekrardan değinmiş olduğum bu konu hakkında bir bilgi paylaşımı sunmak istedim sizlere, şu an yaklaşık olarak 6 gündür bu ürünü kullanıyor olmaktayım, monitör ayalarından bazı ayarları değiştirmiş olduğumuzda, ekrandaki pullanma yani gölgelenme sorunu ortadan kalkmış oldu. Xbox S ve X konsollarında bu monitör Playstation a nazaran çok daha fazla performans veriyor. Ben bu pullanma sorununu ürünü aldığım ilk gün yaşadım, bu durumda tamamen benim bireysel hatalarımdan kaynaklanıyordu. Ürünün ayarlarını kurcalayıp farkında olmadan değiştirdim, bahsetmiş olduğum ayar Over Drive ayarı bu ayarı farkında olmadan level 4 yapmışım, ekran yapılmış olan bu yanlış ayar sonucunda çok fazla gölgeleniyordu, bu sorunu Menu setting ayarlarına tıklayıp ayarları resetleyerek çözdüm. Bu monitörü almak isteyen tüm arkadaşlara, bu monitörü şiddetle öneriyor ve tavsiye ediyorum.
Hocam merhabalar, anladığım kadarıyla soruna çözüm bulmuşsunuz aradan geçen yaklaşım 25 günlük sürede ürünü nasıl buldunuz?

Yeni bir konu açmıştım bu ürün hakkında, iyi ki Amazon üzerinden bu ürünü satın almışım ; çünkü iadelerde sorun çıkarmıyorlar. Detaylar burada.

Onun haricinde, şunları diyebilirim sana: Ürün arıza çıkarana kadar çok memnumdum. 5.800 lira bandına alınabilecek en iyi tercih olabilir. Bu ürünü ortalama 17 gün kadar kullandım, 16. gün sanırım cumartesi akşamına denk geliyordu, 8 saat yüksek parlaklık ile oyun oynadım ertesi akşam ürünü açmış olduğumda yukarıdan aşağıya doğru bir çizgi belirdi. Açılıp kapanış ekranında da bu çizginin kaybolmaması üzerine iade sürecini başlattım, iademi aldım ve şu an şu ürünün kargodan bana ulaşmasını bekliyorum

Bana kalırsa Lenovo'ya hiç bulaşma, ben bu üründeki sorunun kronik olması kaygısıyla arıza çıkarana kadar çok memnun kalmış olsam da, iademi almış olduktan sonra aynı üründen almadım. İlle da alacaksan da Amazon üzerinden al, 20-25 güne kadar bildiğim kadarıyla koşulsuz iade alıyorlar. Vatan Bilgisayar, Trendyol, Hepsi Burada gibi siteler üzerinden elektronik bir ürün satın alırsan, - yeni çıkan yasa ile birlikte- iade almıyor ya da alsalar da çok uğraştırıyorlar. Amazon'da %100 müşteri memnuniyeti var. Ama bana kalırsa bu Lenovo'ya hiç bulaşma. IPS panel de LG, VA panel de Samsung rakipsiz.

-

Son düzenleme:

Geri
Yukarı