Lenovo Legion Y520 Alınır Mı?

Eyes

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. Üniversitede kullanmak ve oyun oynamak için dizüstü bilgisayar almak istiyorum. LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ5 8250U 1.6GHZ-8GB RAM-1TB HDD-15.6''-MX150 2GB-W10 - Vatan Bilgisayar bu bilgisayarı almayı düşünüyordum ancak Vatan Bilgisayar mağazasına gidince orada bulunanlar o bilgisayar 1-2 yıl sonra oyunları açmaz, genel olarak günlük kullanım için iyidir ancak oyun için çok performanslı değildir dediler bende açıkçası fiyatından kaynaklı olarak hoşuma gitmişti.

Daha sonra bana bu bilgisayarı önerdiler Lenovo Legıon Y520 Intel Core İ5-7300Hq 2.5Ghz 8Gb 1Tb Geforce Gtx1050 2Gb 15.6" Oyun Bilgisayarı Fiyatı ve Özellikleri bu bilgisayarı almanız daha iyi olur dediler ancak bu bilgisayarı almam için bütçemi zorlamam gerekecek. Peki sizce almalı mıyım aradaki fiyat farkına değer mi ? Oyunları yüksek ayarlarda ve yüksek FPS değerleri ile oynama takıntım yok rahat oynatması benim için yeterli olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlla taksitle almak mı zorundasınız? İnternet üzeri siteden filan olur mu? Hepsiburada filan.

@ProfTech sizin dediğin bilgisayar güzelmiş ancak muhtemelen alamam. @Msevket44 taksitle almak zorundayım internet sitelerindende olabilir ancak Windows 10 içinde bulunması gerekiyor FreeDos olarak geliyormuş. Şuanda %18 KDV indirimi bulunuyor yarın bitecek o yüzden indirime girmişken almak istiyorum. @ProfTech ve @Msevket44 peki Lenovo Legion Y520 aradaki fiyat farkına değecek bir fark var mı ?

Var kesinlikle. Ben msi gl62m kullandım. Fiyatını sonuna kadar hak ediyordu kardeşim. MSI gl serisi en az arıza veren seri. Y520'de çok sorun yaşıyorlar.

@ProfTech peki MX150 ekran kartı 1366x768 çözünürlükte orta-düşük ayarlarda çok üst düzey bir teknoloji çıkmazsa beni 4 yıl boyunca idare eder mi ? Vatan Bilgisayarda yardımcı olanlar MX150 ekran kartı ile NBA,PUBG tarzı oyunları açmaz demişlerdi ancak internette videoları var oraya bakınca rahat bir şekilde kasmadan oynatıyor.

Burada oyunların performasını görebilirsin her iki ekran kartın. Biraz aşağıya indiğinde.
https://www.notebookcheck.net/NVIDI...pecs-of-the-GT-1030-for-Laptops.223530.0.html
https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Notebook.178614.0.html

Düşük çözünürlükte şuanki oyunları oynarsın ancak ileriyi götürmez. Hepsiburada' da taksit var diye biliyorum aşağıda taksit seçenekleri çıkıyor eğer Lenovo alacaksanız fiyatı pek haketmiyor yani üstüne 400 lira koyup her yönden üstün biraz alabilirsiniz. Bununla taksitli alıp alamadığınıza bakın. Windows 10 orjinal almak pahalıya geliyor en azından W10 OEM keyi alıp Windowsu yükleyip lisanslı kullanabilirsiniz. Böylesi daha mantıklı.
Dell Gaming 7577 Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

@ProfTech peki MX150 ekran kartı 1366x768 çözünürlükte orta-düşük ayarlarda çok üst düzey bir teknoloji çıkmazsa beni 4 yıl boyunca idare eder mi ? Vatan Bilgisayarda yardımcı olanlar MX150 ekran kartı ile NBA,PUBG tarzı oyunları açmaz demişlerdi ancak internette videoları var oraya bakınca rahat bir şekilde kasmadan oynatıyor.
MX150 ile 1366x768 oynarsın ama low ayarda. Akıcılık için çamur gibi grafiklerde oynamak zorunda kalacaksın. 2GB bellek ise günümüz de yeterli değil maalesef. Siz bilirsiniz yine hocam. Gönlünüz hangisini isterse onu alın. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı