Lenovo LOQ alınır mı?

@birihtimal Turkiye'de sorunsuz ve iyi bir yeknik servis diye bir sey cok zor hocam, o yuzden ona bir sey diyemem, Apple bile son yillarda sacmalamaya basladi garanti ve teknik destek konusunda.

Nitro 5'in ve Nitro 16'nin 165 Hz versiyonlarinin ekrani ve islemcisi LOQ'tan daha iyi. Tabii bu daha iyi oldugu alanlar senin icin onemli mi degil mi o onemli. Cunku islemci gucune ihtiyacin yoksa geriye sadece panel kalitesi kaliyor ama panel kalitesi de tek basina 3000-3500 TL makasa degecek bir sey degil. 32K'ye LOQ sorgusuz sualsiz alinir.

@birihtimal Turkiye'de sorunsuz ve iyi bir yeknik servis diye bir sey cok zor hocam, o yuzden ona bir sey diyemem, Apple bile son yillarda sacmalamaya basladi garanti ve teknik destek konusunda.

Nitro 5'in ve Nitro 16'nin 165 Hz versiyonlarinin ekrani ve islemcisi LOQ'tan daha iyi. Tabii bu daha iyi oldugu alanlar senin icin onemli mi degil mi o onemli. Cunku islemci gucune ihtiyacin yoksa geriye sadece panel kalitesi kaliyor ama panel kalitesi de tek basina 3000-3500 TL makasa degecek bir sey degil. 32K'ye LOQ sorgusuz sualsiz alinir.
Hocam, 24 inç monitör var ona bağlayarak kullanıyordum ben bozulan laptopumu, 1080p 144hz kullanıyorum, bunu da öyle kullanacağım. 2-3 ayda bir yapacağım seyahatler haricinde monitöre bağlı olacak, harici klavye mouse'um da var, yani ekranı klavyesi touchpadi bile kullanılmayacak çoğu zaman. Nitro 16 hoşuma gitmişti ama gerçekten kime sorsam karşılaştırmada kafadan acer nitroyu eledi. Yabancı tierlist videolarında da sürekli aşağılara koyuyorlar ya da hiç bahsini bile geçirmiyorlar. Belki ben yanlış düşünüyorum, bilemiyorum. Aydınlatacak varsa iyi olur.

Bu 12450h işlemcinin daha yüksek modeli olan loqlara bakınca kafadan en az 6-7 fark oluyor bu da %20 demek. Benim amacım 4-5 yıl üzmeden götürmesi, işlemci yüzünden laptopu emekliye ayırmamak. Bana dersen ki bunun için git 13650hx'li rog strix al 65k'ya, onu da alırım. Fakat bilgili arkadaşların tavsiyesiyle bu kadar uçmanın benim ihtiyaçlarıma gereksiz olduğunu düşündüm.

@birihtimal Trendyol'daki fiyati nedir? Eger 34K falansa bence o paraya alinmaz, 35'e Nitro 5 12700H RTX 4060 vardi diye hatirliyorum.
hocam bir ekleme yapayım şu an dediğiniz 12700h 4060 nitroya baktım 39-40 bin tl bandında görünüyor en ucuz yerde.

@birihtimal O zaman LOQ al gec. 32K cillop gibi fiyat.

@birihtimal O zaman LOQ al gec. 32K cillop gibi fiyat.
Hocam, trendyoldan aldığımda garanti açısından sıkıntı olur mu?

Link şu

@birihtimal Bir problem olacagini sanmiyorum, Trendyol bu konuda iyi. Zaten laptopu ne kadar Trendyol'dan almis olsan da garanti isleyisleri genelde Lenovo'nun Turkiye'de anlasmali oldugu teknik servislerde oluyor, ornegin MSI'inki ServisPoint. Lenovo'nunkini bilmiyorum.

@birihtimal Bir problem olacagini sanmiyorum, Trendyol bu konuda iyi. Zaten laptopu ne kadar Trendyol'dan almis olsan da garanti isleyisleri genelde Lenovo'nun Turkiye'de anlasmali oldugu teknik servislerde oluyor, ornegin MSI'inki ServisPoint. Lenovo'nunkini bilmiyorum.
Anladım, Türkiye yetkili servisi mevcutsa benim için yeterlidir. Açıkçası bu laptopa ikna oldum sabaha sipariş geçeceğim

Aklımı kurcalayan bir laptopa rastladım şu an
linkteki ürün fiyatı açısından nasıl? baktığım kadarıyla işlemcisi ciddi anlamda daha güçlü bahsi geçen LOQ'tan fakat tabi %30 civarı daha pahalı oluyor bu haliyle. Değer mi?

@birihtimal 4060 bulunan laptopa 43K vermek mantiksiz, ne kadar islemcisi guclu olursa olsun. 45K'ye RTX 4070 laptoplar basliyor cunku. Laptop alirken en onemli bilesen ekran kartidir cunku dogrudan kullanim omrunu etkiler. Kotu islemciyi hissetmezsin, kotu paneli hissetmezsin, hissetsen de harici monitor alirsin ve isini gorur lakin ekran kartini degistiremezsin veya cozum bulamazsin. O yuzden F/P dengesini korumakla birlikte butce dahilinde her zaman en ust GPU'yu bulunduran modeli almak dogru olandir.

@birihtimal 4060 bulunan laptopa 43K vermek mantiksiz, ne kadar islemcisi guclu olursa olsun. 45K'ye RTX 4070 laptoplar basliyor cunku. Laptop alirken en onemli bilesen ekran kartidir cunku dogrudan kullanim omrunu etkiler. Kotu islemciyi hissetmezsin, kotu paneli hissetmezsin, hissetsen de harici monitor alirsin ve isini gorur lakin ekran kartini degistiremezsin veya cozum bulamazsin. O yuzden F/P dengesini korumakla birlikte butce dahilinde her zaman en ust GPU'yu bulunduran modeli almak dogru olandir.
Teşekkürler. Bir de bu seçenekle karşılaştırır mısın? Fiyat farkı daha az

Hocam laptop modelleriyle pek icli disli degilim, @Artoria Pendragon daha iyi yardimci olacaktir. Takdir edersiniz ki piyasada cok fazla laptop modeli var ve hepsini tek tek incelemek ve hepsine ait detayli kaynak bulmak epey ugrastirici ve su siralar minimum duzeyde vaktim oluyor bunlar icin.

Fark hiç de az değil, o fiyata daha iyi alternatifler de var. TUF pil ömrü istenmediği sürece yüzüne bakılmaz, soğutma anlamında epey zayıf. Bütçe ve istekleriniz neler?

Geri
Yukarı