Lenovo LOQ i5 12450H vs HP Victus 16 R7 7840HS

killermoney

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bu 2 laptopu aynı fiyata 31 bin liraya sipariş verdim, açıkçası önce LOQ'da karar kıldım ama sonra işlemci farkından ve aynı fiyata gelmesinden ötürü HP Victus 16 R7 7840HS'li modeli sipariş geçtim. Şu anda iki ürün de kargoda. Bu arada LOQ RTX 4060, HP Victus 16 RTX 4050 ama benim için hiç önemi yok. Oyun oynamayacağım. Belki GTA falan oynarım arada. Laptop ekranını seyahat dışında hiç kullanmıyorum, evde monitöre bağlı olacak.

Aslında Victus'ta kararım kesindi. Sonradan bu limit muhabbetleri yüzünden kafam karıştı. R77840HS limitli de olsa, i5 12450H'dan daha iyi performans verir mi, uzun yıllar götürür mü?

Kullanım amacı daha çok borsa programı olacak. İdealdata ağırlıklı olarak kullanıyorum. Multi thread bir program, matriks de arkada sürekli açık olacak.

Uzun süreli kullanacaksan Lenovo daha iyidir üstelik performans açısından da 4050'li laptoptan daha güçlü tabii ki de Lenovo LOQ almalısın. 7840HS'nin yalnızca OC de öne geçeceğini düşünüyorum yine de LOQ alınır.

lenovo loq 7840hs ve rtx 4060 lı modeli aldım. üründe tam ekranın ortasında ölü piksel çıktı iade için yolladım. firma (teknorya) sorun çıkarmazda iade hızlı olursa, nitro 16 alacağım galiba. aslında loq kasa ve donanım olarak güzeldi ölü piksel çıkmasa yollamazdım, belki de aynı üründen sipariş veririm yine kararsız kaldım

Lenovo LOQ 7840HS ve RTX 4060'lı modeli aldım. Üründe tam ekranın ortasında ölü piksel çıktı iade için yolladım. Firma (teknorya) sorun çıkarmazda iade hızlı olursa, Nitro 16 alacağım galiba. Aslında LOQ kasa ve donanım olarak güzeldi ölü piksel çıkmasa yollamazdım, belki de aynı üründen sipariş veririm yine kararsız kaldım.

Tamamen şans işi iade edip tekrar alın ama Nitro 16 da çok iyi uzun süre götürecek bir laptop karar size kalmış.

Geri
Yukarı