Lenovo LOQ RTX 4050 laptop iyi midir?

Evet siz sözleyince ben de araştırdım 144 Hz FHD olan panelin tepkime süreleri gerçekten yüksek çıkıyor yine de Single oyunlar için çok sorun değil fakat rekabetçi FPS (Apex, CS) oyunlarda bayağı sıkıntı. Ben de bu oyunları oynadığımdan başka bir laptopa yöneleceğim sanırım. Bahsettiğiniz Victus'un paneli de çok kaliteli değil ama donanım olarak iyi, Victus ve ASUS TUF şu anlık radarımda.
TUF'ta çok fazla ışık sızması var, AMD işlemcili Victus laptoplarda bir tane SSD slotu var, Intel işlemcili Victus laptoplarda da throttle sorunu var. Sanırım 1 TB kapasiteli 4050 + 7640HS'li Victus alacağım.

512 GB SSD yetmez hocam, bilgisayar alınca SSD için param olmayacak, 1-2 ay SSD alamayabilirim, bu yüzden 4050'li modeli tercih edeceğim. 4050'li model de Amazon'da var.

Anlıyorum hocam biraz da olsa 512 GB ile idare ederim derseniz bence 4060 çok daha mantıklı sonuçta GPU upgrade edilebilir bir şey değil olsa bile SSD'ye göre çok daha pahalı olurdu hem de 4050-4060 arasında baya bir fark var. Bu arada Victus'un panelinde nasıl tepkime süresi bilginiz var mı?

Arkadaşlar bir aksilik olmazsa yarın linkteki laptopu alacağım. İşlemcisi üzer mi, işlemci hakkında inceleme videosu bulamadım (render vs. işlerle uğraşmıyorum, kullanım amacım dersler ve oyun oynamak). Bu modeli kullananlar varsa görüşlerini belirtirlerse çok müteşekkir olurum.

Edit: Oynayacağım en ağır oyun muhtemelen RDR 2 olacak.
Ben yabancı kaynakları bayağı araştırıp aldım, soğutması vs her şeyiyle çok güzel makine. 4060 lı ryzenli modeli var bende. MSI marka 2 model kullanıp geri döndüm yine lenovoya. Tavsiye ederim.

Lenovo pişmanlıktır.

ne varmış son konularda?

Anlıyorum hocam biraz da olsa 512 GB ile idare ederim derseniz bence 4060 çok daha mantıklı sonuçta GPU upgrade edilebilir bir şey değil olsa bile SSD'ye göre çok daha pahalı olurdu hem de 4050-4060 arasında baya bir fark var. Bu arada Victus'un panelinde nasıl tepkime süresi bilginiz var mı?
15-20 ms sanırım, NanoReview'da 7 ms dese de o kadar olduğunu sanmıyorum. Victuslar'da hiç ghosting yaşayan -en azından bu forumda- görmedim. SSD konusuna gelecek olursak evet haklısınız ancak 512 GB SSD bana yeterli geleceğini pek sanmıyorum uzun vadede. Zaten bu laptopu da yıllarca kullanmak gibi bir niyetim yok, yeni yılda daha iyi bir cihaz alabilirim, bunu bir nevi idarelik cihaz olarak alacağım aslında.

Ben yabancı kaynakları bayağı araştırıp aldım, soğutması vs her şeyiyle çok güzel makine. 4060 lı ryzenli modeli var bende. MSI marka 2 model kullanıp geri döndüm yine lenovoya. Tavsiye ederim.
Sizdekinin paneli de %45 NTSC'li olan sanırım, o panelde muazzam derecede ms değeri yüksekmiş, 35-40 ms var galiba. Ghosting yaşıyor musunuz?

15-20 ms sanırım, Nanoreview'da 7 ms dese de o kadar olduğunu sanmıyorum. Victuslar'da hiç ghosting yaşayan -en azından bu forumda- görmedim. SSD konusuna gelecek olursak evet haklısınız ancak 512 GB SSD bana yeterli geleceğini pek sanmıyorum uzun vadede. Zaten bu laptopu da yıllarca kullanmak gibi bir niyetim yok, yeni yılda daha iyi bir cihaz alabilirim, bunu bir nevi idarelik cihaz olarak alacağım aslında.

Sizdekinin paneli de %45 NTSC'li olan sanırım, o panelde muazzam derecede ms değeri yüksekmiş, 35-40 ms var galiba. Ghosting yaşıyor musunuz?

Böyle bir şey var, ekran hakkında bilgi bulmak çok zor fakat bazı kaynaklarda 400nit %100 sRGB yazılmış araştırmak lazım eğer doğruysa bu fiyata inanılmaz gözüküyor. ACER Nitro 16 AN16-41 Amd Ryzen 5 7640H 8 GB 512 GB SSD RTX 4050-6 GB Freedos 16" FHD 165 Hz Taşınab Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir şey var, ekran hakkında bilgi bulmak çok zor fakat bazı kaynaklarda 400nit %100 sRGB yazılmış araştırmak lazım eğer doğruysa bu fiyata inanılmaz gözüküyor. ACER Nitro 16 AN16-41 Amd Ryzen 5 7640H 8 GB 512 GB SSD RTX 4050-6 GB Freedos 16" FHD 165 Hz Taşınab Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bütçe denkleştirirsem hemen bunu alacağım kesinlikle, sizin için de performans öncelik değilse bunu alın bence. RAM + SSD takviyesi gerekecek fakat gerçekten kaliteli bir laptop.

Bütçe denkleştirirsem hemen bunu alacağım kesinlikle, sizin için de performans öncelik değilse bunu alın bence. RAM + SSD takviyesi gerekecek fakat gerçekten kaliteli bir laptop.

Bence bekleyin biraz çok yeni bu model, doğru bilgiye ulaşmak zor. Lenovo'daki gibi buraya gelen paneller daha kalitesiz olabilir Acer'in sitesinde de bilgi yok. İşlemciye de sıvı metal uygulanmış fabrika çıkışı fakat ben buna pek sıcak bakmıyorum.

Geri
Yukarı