İnceleme Lenovo M600s ve Razer Viper 8KHz incelemesi

Öncelikle merhaba bugün yeni almış olduğum Lenovo M600s ve sahip olduğum Razer Viper 8KHz farelerimi artısı ve eksileri ile anlatacağım. Bu benim ilk incelemem kötü olursa kusura bakmayın.

Lenovo Legion M600s genel bakış

Yeni Lenovo Legion M600s kablosuz oyun faremizle kendinize haksız bir avantaj sağlayın. Şaşırtıcı 19.000 DPI sunan pixart 3370 sensörü, optik sol ve sağ tıklama mikro anahtarları, toplam 6 programlanabilir düğme ve daha fazlası gibi en üst düzey teknolojiyle donatılmıştır. Hepsi, oyunlar sırasında daha hızlı hareket etmenize ve hayati enerjiyi korumanıza yardımcı olan Ultra hafif bir 69g çerçeve içinde paketlenmiştir. NVIDIA Reflex ile uyumlu olan M600s, daha hızlı tepki verme ve daha hızlı nişan alma konusunda rekabet avantajı sağlar.

Lenovo Legion M600s özellikleri

• üstün konfor, kayma ve kontrol için 69g Ultra hafif ve %100 PTFE fare ayağı;
  • 2, 4 GHz üzerinden 1 Ms'nin altında kayıpsız kablosuz veya düşük gecikmeli BT veya kablolu USB -c ile bağlanın;
  • eşsiz hassasiyet için yerel 19.000 DPI optik sensör pixart 3370, 400IPS, 40G;
  • 2 saatlik şarjla 70 saate kadar pil ömrü (ışıklar kapalı). Ayrıca 10 dakikalık şarjla 10 saat;
  • 80 milyon tıklama ömrüne sahip gelişmiş optik mikro anahtarlar;
  • daha uzun süre oyun oynayabilmeniz için C tipi USB üzerinden hızlı şarj;
  • dokulu yan tutamaklara sahip sağ ve sol elini kullananlar için simetrik tasarım;
  • 6 programlanabilir düğme: Optimum kontrol için sol, sağ, tekerlek, yan X 2, DPI X 1;
  • kesintisiz bağlantı sağlamak için uzatma adaptörlü USB -a dongle;
  • gelişmiş bir oyun deneyimi için NVIDIA Reflex ile uyumludur;
  • tüm ayarlar ve özellikler Legion accessory central içinde tamamen özelleştirilebilir
Legion accessory central uygulaması.

Screenshot_18.png

Uygulama çok sade ve güzel. Sağ üstte farenin şarj durumunu görebiliyorsunuz. Farenin üstündeki ışıkları buradan kolayca ayarlayabiliyorsunuz. Farede olan 6 tuşada bir özellik atayabiliyorsunuz örnek vereyim şarkıyı durdurma ve yeniden başlatma gibi. DPI, yoklama hızı (Hz), eşleştirme ve lod ayarı gibi özellikleri var lod ayarını fare otomatik olarak ayarlıyor.

Lenovo M600s farenin görünüşü.

IMG_20230223_091920.jpg

IMG_20230223_091932.jpg

Genel görüşlerim

Fareyi uzun süredir kullanmıyorum ama farenin hafifliği ve sensör olarak 3370 kullanılması hoşuma gitti. Gecikmesi hissedilmiyor diğer özellikleri aynı şekilde bu fiyata kaçırılmayacak bir fare Logitech G PRO X superlight ile aynı özellikler bazı yerlerde daha iyi özellikleri sunup fiyatının 898 TL olması şaşırtıcı. Ben fareyi claw tutuş olarak kullanıyorum ve çok ideal bir fare. Razer Viper 8KHz ile hemen hemen aynı büyüklükte olduğu için alışma süreci çok kolay oldu 1 2 saat gibi bir sürede alıştım. Ve unutmadan kutu içeriğini de gösterelim.

Kutu içeriği

IMG_20230222_203318.jpg

Kutu içeriği gayet sade ve şık gözüküyor ve kutusu da gayet küçük gelelim artılarına ve eksilerine;

Artıları

- Ağırlık olarak hafif ve hissiyat olarak güzel hissettirmesi.
- 3370 sensör olması.
- Şarj ömrü.
- 80 milyon tıklama ömrüne sahip olması. (çoğu farede olmayan bir tıklama ömrü hoşuma gitti)
- Claw grip tutanlar için iyi bir mouse olması.
- Fiyatına göre özelliklerinin güzel olması.

Eksileri

- Malzeme kalitesi daha iyi olabilirdi.
- Hafif terleme yapması (Razer Viper 8KHz'de bu kadar elim terlemezken niyeyse gereksiz bir terleme yapıyor)
- Farenin yedek Skatez'leri yok kutu içinden çıkmıyor hiçbir yerde satılmıyor bu yüzden kötü yani Skatezler'de sorun olsa garantiye göndermek zorundasınız.

Benim için bunlar dışında bir eksisi yok.

Şimdi gelelim Razer Viper 8KHz'ye.

Razer Viper 8KHz genel bakış

Güçlü oyuncuların güçlü mouse-lara ihtiyacı olur. Girdiği her türlü savaştan galip çıkmak isteyen oyuncuların mouse-u Razer Viper sizi hayal kırıklığına uğratmadan hafif ve güçlü tasarımı ile en hızlı tepkileri vermenizi sağlayacak.

Razer Viper %99.4 takip doğruluğu ve 16,000 DPI ile tasarlanmış Razer 5G optik sensörleri bilgisayarınızda size üstün hassasiyet sunuyor. Sizin kendi yetenekleriniz ve Viper birleştiği anda oyunda sizin karşınıza kimse çıkamayacak.

Çıkan her bir Click sesi ışık hızında işlenir. Razer optik mouse Switch-ler kablolu özelliği ile sektörde rekor olan 0.2 milisaniye süreye sahip olarak anında tepkime sağlar ve sizi geride bırakmaz.

Razer Viper 8KHz özellikleri
  • üstün konfor, kayma ve kontrol için 71g Ultra hafif ve %100 PTFE fare ayağı;
  • eşsiz hassasiyet için yerel 20.000 DPI Razer 5G optik sensör, 650IPS, 60G; ve 8000 Hz ve Razer speedflex kablo
  • 70 milyon tıklama ömrüne sahip gelişmiş Razer 2. nesil optik anahtarlar;
  • dokulu yan tutamaklara sahip sağ ve sol elini kullananlar için simetrik tasarım;
  • 8 programlanabilir düğme:
  • tüm ayarlar ve özellikler Razer Synapse içinde tamamen özelleştirilebilir
Razer synsnape uygulaması

Screenshot_19.png

Razer'ın uygulaması da aynı şekilde gayet sadece ve anlaşılır şekilde uygulama üzerinden DPI, lod ayarı, yoklama hızı (Hz) ayarı, renk ayarı, tuş ayarları yapabiliyorsunuz ve uygulama Wallpaper Engine ile uyumlu başka uygulamalar var mıdır bilmiyorum ama Wallpaper Engine'de yaptığınız duvar kağıdının renkleri ile farenin renklerini birleştirme özelliğine sahip.

Farenin görünüşü

IMG_20230223_095837.jpg

IMG_20230223_095657.jpg

Genel görüşüm.

Fare gayet güzel elime tam oturuyor ve gene claw şekile uygun bir fare sensör olarak 650 IPS, 50 g hızlanmaya sahip olmasıda güzel aynı Lenovo M600S'de olduğu gibi bu fareninde özellikleri fiyatına göre gayet iyi 8000 Hz yoklama hızı, 70 milyon tıklama ömrü, 650 IPS, 50 g hızlanma, 71g ağırlık, sol elde kullananlar için sağ sol el desteği. Ben bu fareyi 824 TL'ye almıştım gayet memnunum şu an fiyatı 1009 TL Mediamark'ta alma şansınız varsa alın derim ama bir sıkıntısı var artıları ve eksilerinde yazacağım.

Kutu içeriği

IMG_20230223_100858.jpg

Fotoğrafı nasıl yana çevireceğimi bulamadım neyse. Kutu içeriği gayet dolu ve farenin kılıfla birlikte gelmesi hoş bir şey. Şimdi gelelim tekrardan artılarına ve eksilerine;

Artıları

- 8000Hz yoklama hızı (Hz)
- 650 IPS, 50G ve 8000Hz destekleyen bir sensöre sahip olması.
- PTFE ayaklar.
- 70 milyon tıklama ömrü.
- Claw grip için uygun.

Eksileri

- Sağ ve sol elde desteği varken tuşların aynı işlevi görmesi (yani mouse 5 ve 4 butonları aynı işlevi gördüğü için kapatmak en mantıklısı üstte koyduğu Synapse fotoğrafında gördüğünüz gibi 2 tane tuşu devre dışı bıraktım çünkü onlarda soldaki tuşlarla aynı işlevi görüyordu 8 tuş olarak button 7 button 8 olsaydı güzel olurdu)
- Malzeme kalitesi biraz daha iyi olabilirdi.

Kapanış

Bugün sizlere bu farelerle ilgili deneyimlerimi ve görüşlerimi anlattım umarım beğenmişsinizdir.Bbu farelere zam gelmeden alın derim Lenovo'nun ufak tefek eksileri olsa da skatez'ler gibi alınabilir bir fare yani göz ardı edilebilir.

Fotoğraflar kötü olabilir Huawei Mate 20 lite ile çekilmiştir.

@ikseroo @Kiznaiver

@ikseroo

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba bugün yeni almış olduğum Lenovo M600s ve sahip olduğum Razer Viper 8KHz farelerimi artısı ve eksileri ile anlatacağım. Bu benim ilk incelemem kötü olursa kusura bakmayın.

Lenovo Legion M600s genel bakış

Yeni Lenovo Legion M600s kablosuz oyun faremizle kendinize haksız bir avantaj sağlayın. Şaşırtıcı 19.000 DPI sunan pixart 3370 sensörü, optik sol ve sağ tıklama mikro anahtarları, toplam 6 programlanabilir düğme ve daha fazlası gibi en üst düzey teknolojiyle donatılmıştır. Hepsi, oyunlar sırasında daha hızlı hareket etmenize ve hayati enerjiyi korumanıza yardımcı olan Ultra hafif bir 69g çerçeve içinde paketlenmiştir. NVIDIA Reflex ile uyumlu olan M600s, daha hızlı tepki verme ve daha hızlı nişan alma konusunda rekabet avantajı sağlar.

Lenovo Legion M600s özellikleri

• üstün konfor, kayma ve kontrol için 69g Ultra hafif ve %100 PTFE fare ayağı;
  • 2, 4 GHz üzerinden 1 Ms'nin altında kayıpsız kablosuz veya düşük gecikmeli BT veya kablolu USB -c ile bağlanın;
  • eşsiz hassasiyet için yerel 19.000 DPI optik sensör pixart 3370, 400IPS, 40G;
  • 2 saatlik şarjla 70 saate kadar pil ömrü (ışıklar kapalı). Ayrıca 10 dakikalık şarjla 10 saat;
  • 80 milyon tıklama ömrüne sahip gelişmiş optik mikro anahtarlar;
  • daha uzun süre oyun oynayabilmeniz için C tipi USB üzerinden hızlı şarj;
  • 6 programlanabilir düğme: Optimum kontrol için sol, sağ, tekerlek, yan X 2, DPI X 1;
  • kesintisiz bağlantı sağlamak için uzatma adaptörlü USB -a dongle;
  • gelişmiş bir oyun deneyimi için NVIDIA Reflex ile uyumludur;
  • tüm ayarlar ve özellikler Legion accessory central içinde tamamen özelleştirilebilir
Legion accessory central uygulaması.

Eki Görüntüle 1678993

Uygulama çok sade ve güzel. Sağ üstte farenin şarj durumunu görebiliyorsunuz. Farenin üstündeki ışıkları buradan kolayca ayarlayabiliyorsunuz. Farede olan 6 tuşada bir özellik atayabiliyorsunuz örnek vereyim şarkıyı durdurma ve yeniden başlatma gibi. DPI, yoklama hızı (Hz), eşleştirme ve lod ayarı gibi özellikleri var lod ayarını fare otomatik olarak ayarlıyor.

Lenovo M600s farenin görünüşü.

Eki Görüntüle 1679000

Eki Görüntüle 1679001

Genel görüşlerim

Fareyi uzun süredir kullanmıyorum ama farenin hafifliği ve sensör olarak 3370 kullanılması hoşuma gitti. Gecikmesi hissedilmiyor diğer özellikleri aynı şekilde bu fiyata kaçırılmayacak bir fare Logitech G PRO X superlight ile aynı özellikler bazı yerlerde daha iyi özellikleri sunup fiyatının 898 TL olması şaşırtıcı. Ben fareyi claw tutuş olarak kullanıyorum ve çok ideal bir fare. Razer Viper 8KHz ile hemen hemen aynı büyüklükte olduğu için alışma süreci çok kolay oldu 1 2 saat gibi bir sürede alıştım. Ve unutmadan kutu içeriğini de gösterelim.

Kutu içeriği

Eki Görüntüle 1679007

Kutu içeriği gayet sade ve şık gözüküyor ve kutusu da gayet küçük gelelim artılarına ve eksilerine;

Artıları

- Ağırlık olarak hafif ve hissiyat olarak güzel hissettirmesi.
- 3370 sensör olması.
- Şarj ömrü.
- 80 milyon tıklama ömrüne sahip olması. (çoğu farede olmayan bir tıklama ömrü hoşuma gitti)
- Claw grip tutanlar için iyi bir mouse olması.
- Fiyatına göre özelliklerinin güzel olması.

Eksileri

- Malzeme kalitesi daha iyi olabilirdi.
- Hafif terleme yapması (Razer Viper 8KHz'de bu kadar elim terlemezken niyeyse gereksiz bir terleme yapıyor)
- Farenin yedek Skatez'leri yok kutu içinden çıkmıyor hiçbir yerde satılmıyor bu yüzden kötü yani Skatezler'de sorun olsa garantiye göndermek zorundasınız.

Benim için bunlar dışında bir eksisi yok.

Şimdi gelelim Razer Viper 8KHz'ye.

Razer Viper 8KHz genel bakış

Güçlü oyuncuların güçlü mouse-lara ihtiyacı olur. Girdiği her türlü savaştan galip çıkmak isteyen oyuncuların mouse-u Razer Viper sizi hayal kırıklığına uğratmadan hafif ve güçlü tasarımı ile en hızlı tepkileri vermenizi sağlayacak.

Razer Viper %99.4 takip doğruluğu ve 16,000 DPI ile tasarlanmış Razer 5G optik sensörleri bilgisayarınızda size üstün hassasiyet sunuyor. Sizin kendi yetenekleriniz ve Viper birleştiği anda oyunda sizin karşınıza kimse çıkamayacak.

Çıkan her bir Click sesi ışık hızında işlenir. Razer optik mouse Switch-ler kablolu özelliği ile sektörde rekor olan 0.2 milisaniye süreye sahip olarak anında tepkime sağlar ve sizi geride bırakmaz.

Razer Viper 8KHz özellikleri
  • üstün konfor, kayma ve kontrol için 71g Ultra hafif ve %100 PTFE fare ayağı;
  • eşsiz hassasiyet için yerel 20.000 DPI Razer 5G optik sensör, 650IPS, 60G; ve 8000 Hz ve Razer speedflex kablo
  • 70 milyon tıklama ömrüne sahip gelişmiş Razer 2. nesil optik anahtarlar;
  • 8 programlanabilir düğme:
  • tüm ayarlar ve özellikler Razer Synapse içinde tamamen özelleştirilebilir
Razer synsnape uygulaması

Eki Görüntüle 1679009

Razer'ın uygulaması da aynı şekilde gayet sadece ve anlaşılır şekilde uygulama üzerinden DPI, lod ayarı, yoklama hızı (Hz) ayarı, renk ayarı, tuş ayarları yapabiliyorsunuz ve uygulama Wallpaper Engine ile uyumlu başka uygulamalar var mıdır bilmiyorum ama Wallpaper Engine'de yaptığınız duvar kâğıdının renkleri ile farenin renklerini birleştirme özelliğine sahip.

Farenin görünüşü

Eki Görüntüle 1679013

Eki Görüntüle 1679016

Genel görüşüm.

Fare gayet güzel elime tam oturuyor ve gene claw şekile uygun bir fare sensör olarak 650 IPS, 50 g hızlanmaya sahip olmasıda güzel aynı Lenovo M600S'de olduğu gibi bu fareninde özellikleri fiyatına göre gayet iyi 8000 Hz yoklama hızı, 70 milyon tıklama ömrü, 650 IPS, 50 g hızlanma, 71g ağırlık, sol elde kullananlar için sağ sol el desteği. Ben bu fareyi 824 TL'ye almıştım gayet memnunum şu an fiyatı 1009 TL Mediamark'ta alma şansınız varsa alın derim ama bir sıkıntısı var artıları ve eksilerinde yazacağım.

Kutu içeriği

Eki Görüntüle 1679018

Fotoğrafı nasıl yana çevireceğimi bulamadım neyse. Kutu içeriği gayet dolu ve farenin kılıfla birlikte gelmesi hoş bir şey. Şimdi gelelim tekrardan artılarına ve eksilerine;

Artıları

- 8000Hz yoklama hızı (Hz)
- 650 IPS, 50G ve 8000Hz destekleyen bir sensöre sahip olması.
- PTFE ayaklar.
- 70 milyon tıklama ömrü.
- Claw grip için uygun.

Eksileri

- Sağ ve sol elde desteği varken tuşların aynı işlevi görmesi (yani mouse 5 ve 4 butonları aynı işlevi gördüğü için kapatmak en mantıklısı üstte koyduğu Synapse fotoğrafında gördüğünüz gibi 2 tane tuşu devre dışı bıraktım çünkü onlarda soldaki tuşlarla aynı işlevi görüyordu 8 tuş olarak button 7 button 8 olsaydı güzel olurdu)
- Malzeme kalitesi biraz daha iyi olabilirdi.

Kapanış

bugün sizlere bu farelerle ilgili deneyimlerimi ve görüşlerimi anlattım umarım beğenmişsinizdir. Bbu farelere zam gelmeden alın derim Lenovo'nun ufak tefek eksileri olsa da Skatez'ler gibi alınabilir bir fare yani göz ardı edilebilir.

Fotoğraflar kötü olabilir Huawei Mate 20 Lite ile çekilmiştir.

@ikseroo @Kiznaiver

@ikseroo

Hocam elim 18-19 cm tutuş palm-claw önerir misiniz Razer Viper 8KHz fareyi?

Yeni konular

Geri
Yukarı