Lenovo notebook ısınma sorunu

merterden19

Kilopat
Daha fazla  
Az önce laptop kendiliğinden kapandı baktım ateş gibi her tarafı. Tozlandığını biliyordum ama bu kadar olduğunu tahmin etmedim kapağını açtım harddiski çıkardım altında bir statik poşete benzer bir materyal ile kaplanmış anakartın bir kısmı. Aldığımdan beri hiç açılmamıştı yani fabrika çıkışı böyle sanırım. Bir kısmı yapışmış gibiydi sanırım ya kendiliğinden öyle yada eriyip mi yapıştı bilmiyorum. Biraz bekledim açtım bilgisayarı şu an sorunsuz çalışıyor ama ne yapmalıyım? Oturduğum yerde büyük yetkili servisler yok. Küçük bakkalcı amcalara da güvenmiyorum açıkçası. En son laptop verdiğimde 2 gün sonra bozulmuştu. Ne yapmalıyım?
Lenovo markası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmanız gereken çok zor bir işlem değil aslında bu konuda YouTube videolarından destek alarak kendi kendinizin öğretmeni ve bilgisayarcısı olabilirsiniz :)

Yapmanızı tavsiye ettiğim şeyler,

Bilgisayarınızın içine açıp anakart ve kapağı tozdan arındırabildğiniz kadar arındırmanız. Ardından Fan ve Fan filtresini bakır ısı bloklarıyla beraber çıkartıp tamamen temizlemeniz. Ardından GPU ve CPU üstündeki eskimiş termal macunu temizleyip yeni alacağınız Termal macunu uygulamanız. Bu işlemleri yaparsanız gözle görülür bir şekilde farkı görürsünüz. İyi akşamlar :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı