Toshiba notebook ısınma sorunu

ZaMBoR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
PC'de şu an teknopat tek açık oyun vs. açık olunca bilgisayara dokunulmuyor. 2-3 sene önce chipseti değişti. Format işlemini de yeni yaptım. Aşırı şekilde ısınıyor ne yapmam gerekiyor? @Recep Baltaş @Ali Güngör @Murat5038 @BilgisayarKurdu @MF

ss.jpg

Son düzenleme:
Bilgisayarcı chipset sıkıntılı diye 2-3 sene önce değiştirdi. O sıra onları da yaptı diye hatırlıyorum. O zaman aralığında çok az kullandım bilgisayarı ödevler olunca sadece.

Temizlik gerekli termal macun da değişimi gerekli ardından sorunlar da düzelme olur mahalle bilgisayarcılarına fazla güvenme çipset demiş sana sende para vermişsin peki sen değişen parçanı istedin mi adamdan ki zaten o parçayı değişmemiştir konuyu değiştirip vermez de bilgisayarını temizleyip vermiştir sana dikkat et.

Temizlik gerekli termal macun da değişimi gerekli ardından sorunlar da düzelme olur mahalle bilgisayarcılarına fazla güvenme çipset demiş sana sende para vermişsin peki sen değişen parçanı istedin mi adamdan ki zaten o parçayı değişmemiştir konuyu değiştirip vermez de bilgisayarını temizleyip vermiştir sana dikkat et.

Valla abim gibi gördüğüm kişiye verdim 20 yıllık bilgisayarcı oda bölgesel çalışan bir bilgisayarcıya gönderdi değiştirdi 300 TL aldılar. Değişen parça gelmedi ve ekran kalitesi çok düştü bilgisayarın önünde bir süre oturunca rahatsız etmeye başlıyor.
Arkadaşlar şimdi termal macun değiştirip bilgisayarı temizlemem mi gerekiyor? Bir de bilgisayarı açıp kompresör vurmak yeterli mi?
Bir de şunu da ekliyeyim bilgisayarın ilk aldığım günden sorunlu ısı konusunda bir türlü çözüm bulamadım serviste neredeyse tüm parçalar değişti anakart, chipset dvrrom klavye batarya vs.
evde notebook soğutucusuda var kaba ve ağır oluyor diye kullanamıyorum.

Eski nesil leptoplar'da tek bakır sistem üstüne eski nesil fanlar'la soğutma sağlanıyor.Bazı modeller tasarımı itibarı ile soğutma sıkıntısı çekiyor. Bende'de Toshiba leptop mevcut 2012-2013 civarı almıştım ve zorlandığı zaman oyun açıkken özellikle 90-95 dereceyi görüyorum. Ki ben 1 sene geçmeden güzelce temizleyip macunluyordum.Fakat oyun açık değilken boştayken o dereceleri görüyorsa kesinlikle bakımlarını yapman gerekiyor. 3 sene çok uzun zaman...

Peki çok teşekkür ederim bakımlarını kendim yapsam sıkıntı olur mu bilgisayar meslek çıkışlıyım ve bilgisayar öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim aslında okullar tatil olmasa bizim staj okulunda laboratuvarda bütün imkanlar mevcut orada ki tecrübeli hocalarla yapabilirdim.

Peki çok teşekkür ederim bakımlarını kendim yapsam sıkıntı olur mu bilgisayar meslek çıkışlıyım ve bilgisayar öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim aslında okullar tatil olmasa bizim staj okulunda laboratuvarda bütün imkanlar mevcut orada ki tecrübeli hocalarla yapabilirdim.
Statik olayına dikkat et elini her parçaya sürme :) . Youtube'da çoğu PC'nin açılma videosu var. Elin tornavida tutuyorsa rahatça yaparsın. Kaliteli bir Macun almanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı