Lenovo P2 32GB vs Huawei GR5 32GB

Ceyhun Tuğrann

Hectopat
Daha fazla  
Telefon alacağım fakat bilgisayar konusundaki kadar iyi değilim RAM bakımından Lenovo daha iyi, ama Technopat tavsiyeler kısmında göremedim Lenovo P2'yi. Olmadığı için Huawei GR5'i inceledim. Epey.com'da Lenovo daha çok puan almış. Lenovo 80 civarı Huawei 50-60 civarı puan almış. En fazla 1400 TL verebilirim. Teşekkürler.

Screenshot_2017-09-28-22-51-16.jpeg
Screenshot_2017-09-28-22-50-45.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz GR5 in 2017 versiyonu değil galiba Kirin işlemcili olan. Normal GR5. Zaten GR5 2017 CPU olarak sensör işlemcisi ile bi tık daha iyi fakat fiyatı 1500 yani bütçenizi aşıyor. Bu sebeple GR5 yerine P2 almanızı öneririm. Özellikle pil için.

Hayır daha iyi falan değil. O da Kirin 655 kullanıyor. Ki SD 625 bir tık daha iyi. Sensör işlemcisi falan diye söylemişsiniz ama sanırım pek bilgili değilsiniz. P2'nin Antutu skoru da daha iyi, bataryası muazzam, ekranı Super AMOLED. Tek eksisi GR5 2017'den kamera.

Hayır daha iyi falan değil. O da Kirin 655 kullanıyor. Ki SD 625 bir tık daha iyi. Sensör işlemcisi falan diye söylemişsiniz ama sanırım pek bilgili değilsiniz. P2'nin Antutu skoru da daha iyi, bataryası muazzam, ekranı Super AMOLED. Tek eksisi GR5 2017'den kamera.
Huawei GR5 SD 616 kullanıyor yanlışınız var.
Huawei Honor 5X - Full phone specifications
Huawei GR5
Tabi Lenovo P2 antutu olarak daha yukarıda. Özellikle adreno grafik birimi sayesinde. Ama ikiside yaklaşık frekanslarda A53 çekirdeklerini kullanıyor.
Pek bilgili değilsiniz gibi ithamlarda hiç hoş değil. Ortada bir yanlış varsa bile böyle aşağılayarak düzeltilmez. Üslup yanlış.

İkisi arasında P2 daha performanslı olan seçim olacaktır. Siz de P2'nin iyi olduğu kanaatindesiniz zaten. Neden konu sahibinin aklını bulandırıyorsunuz? Kamera olarak geri olduğu doğru.

Frekans değerlerinin yakın olması da neyi değiştirecek bu durumda?

"GR5 2017'nin diğer adı Honor 5X değil 6X'tir. Ve bu model SD 616 değil Kirin 955 işlemcisi kullanır ülkemizde. Bir teknoloji mağazasına gidip bakabilirsiniz. Fark ettiyseniz yukarıda da hep GR5 2017 ile karşılaştırdım. Sensör işlemcilerinin performansa etkisi çok çok azdır. En azından telefon seçiminde. Kaldı ki GR5 bile olsa SD 625 616'dan çok daha iyi. Üslubum da düzgün. Aşağılama falan yok. Bilgisizsiniz biraz dedim ki bu uygunsuz bir üslup değil. Bilgisiz olmak suç ya da ayıp da değil, sadece sizi uyardım fazla alınmışsınız."
Dedi Nazım Paşa, banlı olduğu için benim yazmamı istedi.

İkisi arasında P2 daha performanslı olan seçim olacaktır. Siz de P2'nin iyi olduğu kanaatindesiniz zaten. Neden konu sahibinin aklını bulandırıyorsunuz? Kamera olarak geri olduğu doğru.

Frekans değerlerinin yakın olması da neyi değiştirecek bu durumda?
Herhalde mesajı bana cevaben yazdınız. Mesajımın sonunu tekrar okumanızı öneririm.
'Bu sebeple GR5 yerine P2 almanızı öneririm. Özellikle pil için.'
Burada akıl bulandırma yok mesajımın sonu gayet net ve açık.
Neyse tartışmayı veya başka birini en ufak derecede incitecek derecede bile sözler sarfetmeyi sevmem. Onun için konuyu burada kapatın bitsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı