Lenovo P2 Alınır Mı?

Berkay Aydın

Hectopat
Daha fazla  
Son zamanlarda telefonumu kırmam sebebiyle yeni telefon arayışına girdim. Bütçemi çok yükseltmek istemediğim için aklımda Xiaomi Mi5 Prime ya da 5S vardı. Hem küçük olmaları ve performansları beni ilgimi çekiyordu. Fakat bataryası ve tasarımı dolayısıyla Lenovo P2 aklımı çeldi. İnternette dolaşan bazı sorunlar var. Hoparlör sesinin cızırtılı olması ve telefonla konuşurken karşı tarafa sesin boğuk gitmesi gibi. Bunlar hepsinde olan sorunlar mı yoksa incelemede kullanılan bir modelden yayılmış tek telefona ait sorunlar mı? Kulaklığa verdiği ses benim için çok önemli çünkü günde 3-4 saat ortalama müzik dinliyorumdur kulaklıkla. Kullanan arkadaşlar fikirlerini belirtirse sevinirim. Ayrıca karşılaştığınız diğer sorunlardan bahsederseniz çok yardımcı olursunuz.

Ek olarak şu kriterlere yakın önerilere açığım:
Ekran çözünürlüğü 1920x1080 olmalı. Boyutu çok küçük ya da çok büyük olmadığı sürece sorun yok. Eskiden süper amoled kullandığım için bu sefer IPS panel olması daha iyi olur ama çok da önemli değil.
Oyun hiç oynamıyorum. Çok müzik dinliyorum.
Fiziksel tuş önemli. Ekran içinde tuş istemiyorum.
Mobil veriyle gün içinde çok kullandığım için batarya sorunu yaşıyorum, bu konuda iyi olursa fena olmaz.

Şimdiden teşekkürler.

İsteklerine en uygun cihaz P2 gibi duruyor. Ya da X Compact modeline de bakabilirsin. Donanım, performans ve kamera olarak X Compact, P2 modelinden daha üstün. Bataryası P2 kadar olmasa da çok iyi. Ekranı 720P yalnız ama performans canavarı bir model. P2 hakkında herhangi bir sorun duymadım, kullanıcısı olmadığım içinde seni yanıltmak istemem.

X Compact'a da baktım ama hem küçük, hem 9.5 mm kalınlık çok fazla geldi. Telefon tuğla gibi duruyor. Telefonda çok vakit geçiriyorum, o yüzden tasarım biraz önemli açıkçası. Ekran gövde oranı düşük olmasına rağmen telefon sanal tuşlar kullanıyor. O yüzden şimdilik tercih ederim gibi durmuyor. Kamerasıyla ön plana çıkıyor ama benim önceliğim değil maalesef. Önerin için teşekkürler, diğer önerilere de açığım.

Aynen tasarım olarak berbat X Compact. Kamera, performans ve donanım olarak ise çok iyi. Paralel ithalat düşünürsen Mi5 modelleri ve C7 modeline bakabilirsin. Distribütör garantisi olarak ise A5 2017 ve Zenfone 3 modellerine de bakabilirsin.

P2 için bir incelemede aynı kulaklıkla test edildiğinde S8 gibi telefonların gerisinde kaldığı söyleniyordu. Bu çok normal ama en büyük önceliğim olduğu için test etmeden ya da kullanan birinden yorum görmeden almayacağım. Samsung'un S serisi dışında ilgimi çekmiyor açıkçası her ne kadar servisi diğer çoğu markaya göre çok iyi olsa da. Şu an önceliğim P2 ve Xiaomi Mi 5s sanırım. Mi 5s kendi markasının bir ara en üst segment telefonu olduğu için kulaklık çıkışı olabildiğince iyidir herhalde.

Ek olarak, Note 3'teki sar değeri çok düşüktü ve telefonumu gece yastığımın yanına koyuyordum şarj ederken. Lenovo P2'nin biraz yüksek sanki. Bir sorun teşkil eder mi sizce?

Son düzenleme:
P2 modelinin Sar değeri seni etkilemez, Samsung modelleri Sar değeri olarak genelde en düşük modeller bu markada. 2.0 altında olduğu sürece insan sağlığını doğrudan etkileyecek düzeyde değil Sar değeri. 2.0 Avrupa standartı zaten, bu değerin üstündeki cihazların satışı yasak. P2 modelinde Sar değerini takmana gerek yok.

Yaklaşık 1 yıl Lenovo P70 modelini kullanmış biri olarak , size Lenovo deneyimimi anlatayım. Telefonu bataryası için almıştım , batarya hakkını veriyordu. Arayüzünde de hiçbir sıkıntı yoktu. Ama bazı uygulamalarda uyumsuzluk vardı. Bazen karşı taraftan sesin bozuk geliyor gibi cevaplar alabiliyordum. Çin telefonlarında genelde bu sorun oluyor. Çok sık telefon görüşmesi yapan biriyseniz ve ses kalitesi arıyorsanız pek tavsiye etmem. Asus Zenfone 3 ' bakabilirsiniz ilginizi çekebilir.

Eski tasarımı sebebiyle bakmamıştım bile açıkçası ama bayıldım Zenfone 3'e. Detaylı olarak inceleyeceğim. Hala yeni tavsiyelere açığım.

P2 için bir incelemede aynı kulaklıkla test edildiğinde S8 gibi telefonların gerisinde kaldığı söyleniyordu. Bu çok normal ama en büyük önceliğim olduğu için test etmeden ya da kullanan birinden yorum görmeden almayacağım. Samsung'un S serisi dışında ilgimi çekmiyor açıkçası her ne kadar servisi diğer çoğu markaya göre çok iyi olsa da. Şu an önceliğim P2 ve Xiaomi Mi 5s sanırım. Mi 5s kendi markasının bir ara en üst segment telefonu olduğu için kulaklık çıkışı olabildiğince iyidir herhalde.

Ek olarak, Note 3'teki sar değeri çok düşüktü ve telefonumu gece yastığımın yanına koyuyordum şarj ederken. Lenovo P2'nin biraz yüksek sanki. Bir sorun teşkil eder mi sizce?
Xiaomi Mi5 kullanıyorum. Hoparlör ve kulaklık çıkışı eski kullandığım Samsung Galaxy S4'e göre berbat. Yani çok kısık. Tat vermiyor. Herkesin kulak zevki farklı ama hoparlörü de bir S4 değil tatmin etmiyor beni. Kamerası iyi ancak çok netleyemiyorsunuz videoda falan. Genel olarak performansı çok iyi shiftdelete'nin bir videosunda s7 edge'den daha iyi performans notu verildi Mi5'e. Tavsiyem mi 6 ancak daha gelmedi ülkeye o yüzden Mi 5s alınabilir.

MI 5 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Mi 6'yı beklemeyi düşünmüyorum. Çok hoş duruyor ama bütçemi aşacak biraz. Kulaklık girişi yok ve beklemek de istemiyorum açıkçası. Mi 5S'te de böyle sorunlar varsa Lenovo ya da para biriktirip Samsung'a yöneleceğim sanırım. Performansı iyidir ama oyun oynamadığım için en performanslı işlemci yerine arayüzde akıcı çalışıp güç verimliliği yüksek olan bir işlemciyi tercih ederim, çünkü batarya sorunu çok fazla yaşıyorum. Note 3 kullanırken biri 8500 mAh olmak üzere iki tane yedek batarya taşıyordum çantamda sürekli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı