Lenovo servisten gelen sıkıntılı cihaz için tekrar doa raporu alınırsa ne olur?

Emircandrn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 3 Ekim'de Lenovo Ideapad Gaming 3 cihazını almıştım. Bu cihaz arızalı olduğu için 10 Kasım'da doa raporu aldım ve yeni cihaz 17 Kasım'da geldi. Bu yeni gelen cihazda arıza verdi sanırım chipset arızası ne bir driver yükleniyor, yüklenen driverda PC kitliyor video açmıyor, ses gelmiyor. Ve en önemli sorunu ekranda kare kare yesil noktalar çıkıyor, özellikle FN tuşu ile kısayol tuşlarını kullandığımda(işlemci yük altında iken)

Şimdi bunu tekrar servise yollayacağım ve doa raporu isteyeceğim. Yine doa raporu alırsam ne olacak? Satıcıda ürün yok. Ben artık bıktım baska muadil ürün isteme hakkım olduğunu anayasada okudum. Bu konuda bilgili arkadaşlar varsa yardim edebilir mi?

Dosya Ekleri

• VideoCapture_20221203-021302.jpg
    VideoCapture_20221203-021302.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 35
Üründe VRAM sorunu var ve bu sorun zamanla artabilir, yük olmadığı zaman kendini belli etmeyen bu sorun grafik işlemi yaptığımız zamanlarda çıkmaya başlar.

Ürünü misli ile değiştirilmesi hakkın, lakin bunu kolay kolay istemezler.

Durumu THH'ye taşıman en uygunu.

Uzun bir süre Lenovo kullandım ve özellikle Thinkpad serisi, önceden kesinlikle harikaydı ama Lenovo kendini son 3 yıl içerisinde gerçekten çok bozdu, tercih edilmemesi gereken bir marka bence.

Bir laptop düşünün, adaptöre bağlı olduğu zaman şarjı azalan, evet! Artık bu gerçek.

Üründe VRAM sorunu var ve bu sorun zamanla artabilir, yük olmadığı zaman kendini belli etmeyen bu sorun grafik işlemi yaptığımız zamanlarda çıkmaya başlar.

Ürünü misli ile değiştirilmesi hakkın, lakin bunu kolay kolay istemezler.

Durumu THH'ye taşıman en uygunu.

Uzun bir süre Lenovo kullandım ve özellikle Thinkpad serisi, önceden kesinlikle harikaydı ama Lenovo kendini son 3 yıl içerisinde gerçekten çok bozdu, tercih edilmemesi gereken bir marka bence.

Bir laptop düşünün, adaptöre bağlı olduğu zaman şarjı azalan, evet! Artık bu gerçek.
Evet vram sorunu sanırı. İlk gelen ayni modelde bu sorunlar yoktu ama onda fan bozuktu yenisini istedim saticidan simdide bu sorun. Kafayi yememek elde değil. Peşini bırakmayacağım satıcı yamuk yaparsa. Okulum icin aldim 2 ayda maksimim 15 gun kullanabildim. Yarin yine servis macerasi başlıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı