Lenovo ThinkCentre M73 işlemci ve RAM yükseltme

ugurgvn

Hectopat
Öncelikle selamlar, sizlere benim kullandığım PC hakkında sorularım var. Başlıkta da verdiğim gibi Lenovo Thinkcentre M73 adlı PC'yi kullanıyorum aslında bu bir iş bilgisayarı ve içinde ekran kartı yok işlemcisi var asıl sorum şudur:
İşlemci upgrade yapmak istiyorum ama anakartın markasını bulamıyorum şu anki işlemcisi (Intel i3-4130T) önereceğiniz işlemcileri bekliyorum f/p olursa harika olur. 2. olarak RAM'lerini yükseltmek istiyorum 2x4 takılı şu anda anakartı bilmediğim için RAM'lere de bakamıyorum. Evet benim sorularım bu kadar yardım edeceğinize inanıyorum şimdiden teşekkürler :kıkırda:

ekran 1.PNG
ekran 2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z programının CPU kısmında soket yazısı bulunur. Örneğin 1150 soket yazar o sokete göre işlemci alabilirsiniz.

Aynı şekilde Memory ve SPD kısmında RAM bilgileriniz yazar ona göre uygun RAM alabilirisiniz. Mümkünse takılı olanları satıp 8x2 şeklinde RAM alabilirsiniz. RAM ve işlemci desteği konusunda yeterli bilgi bulamadım maalesef. Alacağınız her RAM ya da işlemci çalışmayabilir. Bilginize sunarım.

Dosya Ekleri

• Ram.JPG
    Ram.JPG
    40,9 KB · Görüntüleme: 53
  • Soket.JPG
    Soket.JPG
    54,5 KB · Görüntüleme: 45
CPU-Z programının CPU kısmında soket yazısı bulunur. Örneğin 1150 soket yazar o sokete göre işlemci alabilirsiniz.

Aynı şekilde Memory ve SPD kısmında RAM bilgileriniz yazar ona göre uygun RAM alabilirisiniz. Mümkünse takılı olanları satıp 8x2 şeklinde RAM alabilirsiniz. RAM ve işlemci desteği konusunda yeterli bilgi bulamadım maalesef. Alacağınız her RAM ya da işlemci çalışmayabilir. Bilginize sunarım.

evet buldum orayı lga 1150 olduğu yazıyor peki buna uygun ucuz ve performansı iyi bir işlemci önerebilirmisiniz 😀

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı