Lenovo V110 Linux Stabilite Sorunu

ehiamico

Kilopat
Merhaba. LENOVO V110 80TD004FTX AMD A6-9210 2.40GHz 4GB 128GB SSD 15.6" dizüstü bilgisayar sahibiyim. Cihazı N11'den aldım, FreeDOS geldi. Windows 10 kurdum. Fakat bilgisayarı aldığım günden beri hiçbir Linux dağıtımını kuramadım. Normal kurulum yapıyorum, fakat hep garip garip çözemediğim hatalar ve donma sorunlarıyla karşılaştım. Pardus, Elementary OS, Deepin, Ubuntu, Mint... Denemediğim dağıtım kalmayınca sorunun bilgisayarın donanımlarıyla ilgili olduğunu düşünmeye başladım.
Akabinde Lenovo'nun canlı destek hattına bağlandım ve sorunumu anlattım. Bilgisayarıma Linux dağıtımı kurulamadığı, Windows harici hiçbir işletim sisteminin yüklenemeyeceğini belirttiler. Fakat şu an bilgisayar Windows 10'da kasıyor, Chrome'da 4-5 sekme açık olunca donma problemi yaşıyorum.
Sizce bir şekilde Linux yüklemenin yolu var mıdır? Yoksa umudumu kesmeli miyim? Ne bileyim, belki BIOS tarafında açılması gereken bir ayar filan vardır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı