Lenovo V330 RAM takviyesi

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 8 GB ile 16 GB RAM arasındaki FPS farklarına baktığım zaman yaklaşık 15-20FPS fark görüyorum YouTube videolarında. Bu sebepten ötürü ben bilgisayarımın RAM'ini 16 yapmaya karar verdim. Ancak kafamda bir sorun var. Radeon 530 eski nesil bir ekran kartı. GTA 5 gibi bir sistem isteyen oyunlarda 1920x1080 Low ayarlarda 35 FPS alabildiğim bir kart. Ben RAM'i 16 yapsam, ne kadar fark yaratır? RAM başlı başına bir işe yarıyor mu yoksa diğer donanımlara göre performansı değişiyor mu? İşlemcim iyi bir işlemci aslında. i5 8250U. Çoğu oyun için yeterli. İşlemciden yana bir problemim yok donanımsal olarak. Ben oyunlardaki akıcılığı olsun, FPS'i olsun arttırmak için, çoğu oyunda FPS düşmesiları yaşıyorum sıcaklık problemi olmamasına rağmen bunun için RAM'i arttırmayı düşünüyorum. Beklediğim performansı bana sağlar mı? FPS düşmesilarını önler mi? Radeon 530 ekran kartı ile performans alabilir miyim? Ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yatırımı yapmalı mıyım? Bilgisayarım Lenovo V330 15ıkb. Maksimum bellek 20GB olarak yazıyor. Hepsiburada'da yazan bilgiye göre bellek yuvam bir tane. Nasıl 20GB maksimum olabilir ki?

Yuvanız 2 tane, 1 tanesi lehimli olduğu için boşta 1 tane kalıyor. Lehimli yuvada 4GB RAM var, 16GB tek slot ile toplamda 20 GB'a çıkabilirsiniz. Ayrıca sizin sorununuzun RAM kaynaklı olduğunu da sanmıyorum. 8 GB RAM, GTA 5 için yeterli.

4 GB bellek anakartın üstüne lehimli onun değişimi söz konusu değil.

1 tane bellek yuvası bulunuyor, buraya takılı 4 GB belleği çıkarıp 16 GB bellek takarsanız toplam 20 GB belleğiniz olur.

s1.PNG

FPS artar mı FPS düşmeleri gider mi bilmiyorum.

Yuvanız 2 tane, 1 tanesi lehimli olduğu için boşta 1 tane kalıyor. Lehimli yuvada 4 GB RAM var, 16 GB tek slot ile toplamda 20 GB'a çıkabilirsiniz. Ayrıca sizin sorununuzun RAM kaynaklı olduğunu da sanmıyorum. 8 GB RAM, GTA 5 için yeterli.

Önerir misiniz? Sizce arttırayım mı?
4 GB bellek anakartın üstüne lehimli onun değişimi söz konusu değil.

1 tane bellek yuvası bulunuyor, buraya takılı 4 GB belleği çıkarıp 16 GB bellek takarsanız toplam 20 GB belleğiniz olur.

Eki Görüntüle 516366

FPS artar mı FPS düşmeleri gider mi bilmiyorum.
Peki RAM'in performansı için ekran kartı veya işlemci önemli mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı